Opel astra H klima açmıyor

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Devir saatinde değişiklik yok diyorsun, ayni sorunu yaşadığım için benzerlik olabilir, klima kasnağı üzerindeki diyot patlamış(Aklımda diyot ) diye kaldı. o sorun giderilince düzeliyor.:(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi Kitabcığa baktım ÖN sigorta paneli FE20 10amper A/C anlage (klima) FE 5 ve 6 fan
Bülent Kardeşim klimayı devire sokunca anlık devir ve yakıt hafif yüskeliyorsa bence gaz ve az olduğundan devreye girmiyor olabilir.(korumaya geçiyor)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir saatinde değişiklik yok diyorsun, ayni sorunu yaşadığım için benzerlik olabilir, klima kasnağı üzerindeki diyot patlamış(Aklımda diyot ) diye kaldı. o sorun giderilince düzeliyor.:(
o da olabilir klima debrajı gitmiş olabilir ama en güzeli öncelikle gaz ölçümü net cevab olacaktır İbrahim Kardeşim,çünkü arkadaş şimdi debraj için göstermeye ölçmeye para verecek almanya ucuz değil ne yazık ki

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o da olabilir klima debrajı gitmiş olabilir ama en güzeli öncelikle gaz ölçümü net cevab olacaktır İbrahim Kardeşim,çünkü arkadaş şimdi debraj için göstermeye ölçmeye para verecek almanya ucuz değil ne yazık ki

Eyvallah .Sizin görüş ve önerilerinize sonsuz teşekkürler. Ellerinize ve emeğinize sağlık. Bizimki sadece yaşanmışın paylaşımıdır.:(

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey ,
klimayi acinca anlik yakit tüketiminde hic bir degisiklik yada aracta titreme olmuyor ,yani hic bir reaksiyon göstermiyor klima dügmesine basiyorum isik yaniyor fakat hic bir degisiklik olmuyor fakat arabanin normal kalorifer fani calisiyor onda bir sorun yok, simdi tekrar sigortaya bakacagim, diyot ve klima debraji nasil birsey herhangi bir resim varmi?

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigortayi simdi kontrol ettim ölcüm cihazi ile baktim calisiyor, artik önce bir gaz dolumu yapan yere gidip önce ölcüm yaptiracagim sonra gaz dolumu umarim sadece gaz bitmistir.diyot ve klima debraji resmi yada bilgisi varsa cok sevinirim.

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bendede vardı bugün gittim Klimaci kacak testi yaptı sorun yoktu gaz bastı fakat kompresör devreye girmedi klima kompresör bobini dedi onu bulup taktirmaya gideceğim artik bi ara

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bendede vardı bugün gittim Klimaci kacak testi yaptı sorun yoktu gaz bastı fakat kompresör devreye girmedi klima kompresör bobini dedi onu bulup taktirmaya gideceğim artik bi ara
Bende firsat bulursam hem kacak testi yaptiracagim gaz doldurtacagim calismazsa artik tamir yolu gözüktü sanirim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selim bey ,
klimayi acinca anlik yakit tüketiminde hic bir degisiklik yada aracta titreme olmuyor ,yani hic bir reaksiyon göstermiyor klima dügmesine basiyorum isik yaniyor fakat hic bir degisiklik olmuyor fakat arabanin normal kalorifer fani calisiyor onda bir sorun yok, simdi tekrar sigortaya bakacagim, diyot ve klima debraji nasil birsey herhangi bir resim varmi?
Siz ilk önce selim beyin yönlerdiği yerden başlayın .Diyot olayına gelince bunun tam doğru tabiri olduğunu bilmiyorum aklımda öyle kalmış dedim. selim beyde ona klima debriyajı diyor. Oda koperösör kasnağı iç tarafı üzerinde direk bakıldığın görünmüyor. Kapak gibi bir şey kaldırılınca küçük elektironik bir parça komperösörü devreye sokuyor. Selim beyin herhalde işleri yoğunki konuya bakamamış:(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim Bey sizler varsınız ya :)
parça bu 40 euro civar ama çoğu zaman şu gördüğün diyot devreye sokmayabiliyor 10 kuruşluk diyot resimi baya aradım anlatabilmek için
Elektrische_Sicherung_Magnetspule.jpg