Opel astra h easytronic f arızası bilgilendirme

dcemi14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Size başımdan geçen olayları anlatmak istedim.Benim 2006 astra twinport eastronic(yarı otomatik)aracım var.aracı 2 ay önce 2 ci el olarak galeriden aldım.Bu aracı alırken gerçekten çok istekli olarak aldım.yaz boyu aracı sorunsuz bir şekilde kullandım.tatil de trabzon da arkadaşlarımla sümele manastırına yola koyulduk ve 10 km den sonra aracımın 2 vitesden yukarı çıkmadıgını gordum.ne manuel nede otomatik vites fonksiyonları çalışmıyordu.neyse detaya çok girmiyim o şekilde aracı yaklaşık 25 km boyunca kullanarak trabzonda opel yetkılı servısıne getirdık. tech 2 cihazına aracı bagladıklarında motor beynınde problem oldugunu vede tamirinın mümkünatı olmadıgını soyledıler.trabzonda özel serviste motor beynini değiştirdik ve araçta bir problem olmadı.takii havalar soğuyana dek (şimdi bu f sorunu ile başıma gelenleri anlatıcam).aracımı bir sabah çalıştırdığımda aracım panelde vites göstergesinde f (FAİLURE)yani araçta arıza anlamında bir işaret çıktı.aracı 5 dk denemem den sonra çalıştı ve o ğün içerisinde o arıza daha olmadı.ertesi sabah tekrardan işe gitmek için aracı çalıştırdıgımda tekrar f arızası verdi.vede ben bunun önemli olacağını düşünerek opel özel servisine gittim.aracı tekrar tech 2 cihazına bağladıkları zaman aracın şanzuman beyninin üst bölümündeki motor kısmının kendini kilitlediğini vede arızalı olduğunu tamirinin olmadığını söylediler.Servisteki arkadaşlar eastronicte bu arızaların devamlı oldugunu sadece sizin araçta olmadığını söylerek şanzıman beynini değiştirdiler.aracımı 2 gün sonra servisten teslim aldığımda o gün içerisinde bir problem yaşamadım.ertesi gün tekrar işe gitmek isterken aracımı çalıştırdığımda f arızasının yeniden geldiğini gördüm.bana garip gelen bu aracın eğer şanzımanında bir arıza varsa araç çalışdığın dan sonra neden gün içerisinde o arızayı tekrar etmiyor anlamadım hala.neyse ertesi gün tekrardan servise gittiğimde tech 2 cihazına tekrar bağladıgımız da araçta fren müşür arızası verdi.servistekiler f arızasının sadece ve sadece şanzıman ile alakalı olduğundan fren müşürünü de değiştiler,vede tekrar programlayarak aracı çalıştırdılar.yaklaşık bu arıza benim 10 gün servise git gel yaparak hala çözülemedi.Özel servisteki arkadaşlara durumu anlatırken bakın benim aracım sadece soğukta kaldıgı zaman bu arızayı veriyor eğer araçta şanzıman arızası olsa neden araç çalıştıktan sonra gün içerisinde bu arıza tekrar etmiyor diye söylediğim zaman bir yanıt alamıyorum. bu arada aracımın baskı balata sistemine de baktılar ama onda bir problem olmadıgını düşünerek tekrardan şanzıman yada motor beyninde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorlar.en son çarem aracımı hiç çalıştırmadan sabah çekici çağırarak opel yetkili servisine bıraktım şimdi son çarem yetkili servisten çıkıcak yanıtı beklmek oldu.vede 10 gün boyunca perişan oldum.Benden size tavsiyem sakın ama sakın eastronic bir araç almayın çok arızaları oluyormuş bayağı bir araştırdım.özellikle internet ten okuduğum bir yazı dikkatimi çekti easytronic araçlar normal manuel vitesin otomatikleştirlmiş şekliymiş(banada çok garip geldi ama )opel astra h çok rahat konforlu yol tutuşu mükemmel ama işte otomatik viteslerin böyle bir arızalarıda olabiliyor.eğer astra h alıcak arkadaşlar var ise kesinlikle manuel vites almasını tavsiye ederim.easytronic araç alıcaksanız eğer çok narin kullanmanız gerekiyormuş..Bu arada motor beyni değişim işçilik (2200tl)şanzıman beyni değişim işçilik (1500 tl )

saygılarımla..

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok gecmis olsun. İlk nesil easy.de bu gibi sorunlar oluyormuş. Bende easy. Kullanıyorum 45bin kmde aracım 2.el aldım ve 10bin km yol yaptım hiç bir şikayetim olmadı. Birazda şans sanırım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi sana biraz yardimci olur belki ,
sabahlari sogukta 2 fitesden yukari cikmamasi sebebi hem manuel hem otomatikde ön porya arizasindan olma ihtimali yüksek nemden dolayi saba soguklarda yapmasida bunu gösteriyor, birde aklima sabah akü zayyifligindan dolayi olabilir diye geliyor bu iki yönde kendini odakla sabah soguk oldugunda herkez bilir zayif aku soguktan dolayi güc zyaiflamasi yapar... cünkü anlatimlarinda olay hep sabah oluyor sogukta oluyor demen bana mantiken bu iki olasiligi akla getiriyor

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Akü akü akü, eğer easyli arac kullanıyorsanız akunuz bakımlı olacak... Bu sistem o kadar garip ki fren ampulu kesse çalışmıyor arac...

Geçmiş olsun

dcemi14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımla ilgili bügün yetkili servisten bir yanıt geldi.arızanın ne olduğunu hala tam olarak çözememişler ama daha çok termostat ve ısı algılayıcılarında arıza olduğunu buda aracın motor ve şanzıman beynini kilitlediğini aracın çalışmamasına engel olduğunu söylediler.garip olan ise F(failure) arızasının daha çok şanzıman beyniyle alakalı ise neden termostat yada başka bir arızanın F arızası göstermesine neden oluyor anlamış değilim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımla ilgili bügün yetkili servisten bir yanıt geldi.arızanın ne olduğunu hala tam olarak çözememişler ama daha çok termostat ve ısı algılayıcılarında arıza olduğunu buda aracın motor ve şanzıman beynini kilitlediğini aracın çalışmamasına engel olduğunu söylediler.garip olan ise F(failure) arızasının daha çok şanzıman beyniyle alakalı ise neden termostat yada başka bir arızanın F arızası göstermesine neden oluyor anlamış değilim.

yukarıda yazdım size easytronikte fren ampülü kesse araba çalışmaz bu şaka için yada dalga geçmek için yazılmadı :cool:

MALİYECİ1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. 2005 Model Astra Enjoy Easytronik aracım var. 114.120 km de. Satıp model yükseltmek için ilana koydum ve bir alıcı ekspere götürmek istedi. Eksper de aracın motor performansı %94 çıktı. Kazası yok şükür. Yağ kaçağı veya diğer sorunlar çıkmadı. Ancak mekanik kontrollerinde Şanzıman kontrol modülünden arızası var derhal servise götürün uyarısı verdi. Aracın normal zamanlarda herhangi bir problemi yok F arıza lambası hiç yanmadı. Vites geçişleri gayet iyi. Sorun neden kaynaklanmış olabilir. Alacak insanlara yaptırarak vermek isterim ki sıkıntı çıkmasın. Bu konuda bilgisi olan ve önerisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

Murat09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronik opel astra 1.6 h. Aracımda f hatası cıkıyor hem teyp ekranında hemde gösterge panelinde ve arabam hiç marş yemiyor evin önünde ve araba calısmıyor yardımcı olurmusunuz lütfeeen

Murat09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardım edecek kimae yokmu forumda ?