Opel astra h cosmo hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tutkun1000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2008 model astra h kasa cosmo paket donanım konusunda kafama takılan bazı soruları size sormak istiyorum.
Aracı tanıdık bir galeriden aldım cosmo paketin en dolu paket olduğunu soyledi (opel hakkında pek bilgim olmadığı için nekadar doğru bilmiyorum) arabada yarım deri koltuk döşemesi hız sabitleme far sensörü far yıkama gibi özellikler var.
1- yağmur sensörü var mı yok mu, varsa da bozuk mu nasıl anlarım? Silecekleri kendim çalıştırıyorum.
2- park sensoru sonradan takılmış gibi, mesafe gostergesini dikiz aynasının üzerine yapıştırmışlar, bu modelde park sensörü standart değil mi yoksa o da bozulmuş da sonradan takılmış olabilir mi?
3- fan 1.veya 2. Kademede çalışırken bi anda 5. kademeye geliyor bazen, bu neden olur aracın hızıyla bir alakası varmı varsa bile yavaşladığımda tekrar eski yerine gelmiyor.
4- esp var mı yok mu nasıl anlarım göstergelerde esp ile ilgili herhangi bir şey göremedim. Şimdilik bukadar arkadaşlar

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstegede üçgen içinde kayan araba resmi varsa kontak açıkken esp vardır.fanınızın düğmesi bozuk sanırım sökülüp yağlanabilir wd40 veya kontak spreyiyle.
Tampondaki park sensörlerine bakarak orjinalmi anlayabilirsiniz orjinaller içe gömülüdür biraz.ordan anlarsınız.ama pekala orjinali bozulunca pahalı oldupundan sistemi iptal edip sonradan park sensörü takılabiliyor

Sony Z5 ile gönderildi

tutkun1000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstegede üçgen içinde kayan araba resmi varsa kontak açıkken esp vardır.fanınızın düğmesi bozuk sanırım sökülüp yağlanabilir wd40 veya kontak spreyiyle.
Tampondaki park sensörlerine bakarak orjinalmi anlayabilirsiniz orjinaller içe gömülüdür biraz.ordan anlarsınız.ama pekala orjinali bozulunca pahalı oldupundan sistemi iptal edip sonradan park sensörü takılabiliyor

Sony Z5 ile gönderildi

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende ki park sensörü resimdeki gibi değil sonradan takılmış veya orjinalini iptal etmişler. Fan düğmesinin bozuk olduğunu sanmıyorum çünkü tutukluk yapmıyor ama genede emin değilim. Esp için dediğiniz tarzda bir işaret göremedim ancak cid ekranında havanın soğuk olduğu zamanlarda kayma tehlikesi diye uyarı veriyor bu uyarıyı hava sıcaklığının düşük olmasından veriyor galiba ??
peki yağmur sensörü hakkında ne düşünüyorsunuz? far sensörü olan araçta yağmur sensörü de olacak diye bir şart var mı bilmiyorum ama çevremde gördüğüm başka marka model araçlarda far sensörü varsa yağmur sensörüde vardı.

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Cosmo en dolu pakettir . Doğru .

Ancak ESP 2008 de standart değil idi. 2009 da renkli ekran, esp , TPMS standart hale geldi. Neyse.

1. Yağmur sensörü Cosmo da standart ancak her zaman devrede değildir. Kolu bir kez yukarı itip çalıştırmak gerekir . Aslında Opel de yağmur sensörü bir nevi fasıla sensörü gibi çalışır.

2. Orijinal park sensörü Cosmo da genelde standart pakette geliyor , ancak bazı Cosmolarda olmadığına şahit oldum. Orijinal sensör sökülüp (iptal edilip) çakma sensör takılmış olabilir . Eğer konsolda 4 düğmeden birinde P işaretli olan varsa aracınızda orijinal sensör iptal edilmiş demektir.

3. Araçta fan otomatik, Cosmo da bu normal 2-5 arası kendisi A konumunda ayarlar, ama manuel ayarda 2-5 zıplaması yaparsa rezistans arızası vardır nadirde olsa oluyor pahalı parça bilginiz olsun .

4. Yukarıda yazdım ;)

Kolay gelsin

tutkun1000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cosmo en dolu pakettir . Doğru .

Ancak ESP 2008 de standart değil idi. 2009 da renkli ekran, esp , TPMS standart hale geldi. Neyse.

1. Yağmur sensörü Cosmo da standart ancak her zaman devrede değildir. Kolu bir kez yukarı itip çalıştırmak gerekir . Aslında Opel de yağmur sensörü bir nevi fasıla sensörü gibi çalışır.

2. Orijinal park sensörü Cosmo da genelde standart pakette geliyor , ancak bazı Cosmolarda olmadığına şahit oldum. Orijinal sensör sökülüp (iptal edilip) çakma sensör takılmış olabilir . Eğer konsolda 4 düğmeden birinde P işaretli olan varsa aracınızda orijinal sensör iptal edilmiş demektir.

3. Araçta fan otomatik, Cosmo da bu normal 2-5 arası kendisi A konumunda ayarlar, ama manuel ayarda 2-5 zıplaması yaparsa rezistans arızası vardır nadirde olsa oluyor pahalı parça bilginiz olsun .

4. Yukarıda yazdım ;)

Kolay gelsin

cevabınız için teşekkür ederim biraz aydınlandım (cevapların yetersizliğinden değil benim arabanın ayrıntılarını pek hatırlamadığımdan)

silecek kolunu birkere yukarıya ittirdiğimde silecekler belirli aralıklarla çalışmaya devam ediyor diye hatırlıyorum yani yağmur yağmasa da çalışmaya devam ediyor.

esp yok demekki onu anladım :)

konsolda ki 4 düğme hangileri onu pek hatırlayamadım ama üzerinde P harfi olan düğme görmedim. demekki park sensörüde sonradan :)

fanın atlaması da klima açıkken olmuş olabilir , aracı alalı anca 1 ay oldu çok detaylı inceleme fırsatı bulamadım.

tutkun1000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün biraz dikkatli bakma fırsatım oldu yağmur sensörü sizin dediğiniz gibi çalışıyor.
üzerinde p harfi olan düğme yok
fan normal açıkken atlama yapmadı ama klima açıkken yükseldi
şimdilik aklımdaki sorular bitti ama gene olunca bu konudan sormaya devam ederim :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan hızı klima auto da ise belirlenmiş sıcaklığa ulaşmak için üfleme hızını değiştirecektir normal olmalı eğer farklı sıcaklık değeri seçilmişse

Sony Z5 ile gönderildi

tutkun1000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi manisadan Kütahya'ya geldim aklıma gelen sorulara devam edeyim :)
1- far yükseklik ayarı yok mu veya otomatik mi
2- belli bir hıza gelince kapıların otomatik kilitlenmesini nasıl sağlarız
3- arka kapıların çocuk kilidini de bulamadım :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Şimdi manisadan Kütahya'ya geldim aklıma gelen sorulara devam edeyim :)
1- far yükseklik ayarı yok mu veya otomatik mi
2- belli bir hıza gelince kapıların otomatik kilitlenmesini nasıl sağlarız
3- arka kapıların çocuk kilidini de bulamadım :)

1. Araç Cosmo orijinal xenon var bundan dolayı yükseklik ayarı otomatik.

2. Opcom ile programlama yapılması lazım . Google da arayın bir çok paylaşım var.

3. http://www.opel.com.tr/content/dam/...584_11_baski_agustos_2008.pdf?version=Desktop

Kolay gelsin ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...