Opel Astra H 1.3cdti 2012 ne kadar yağ alıyor

erdemcevre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra H 1.3cdti 2012 model aracima serviste 4 litre castrol edge yağ koydular. Kullanım kılavuzunda 3.2litre yağ aldığını yazıyor. Fazla yağ motorda problem yaratıyor mu?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen 3.2 litre yağ alıyor fazlası zararlı ama önce çubuğa bakın belki 4 litreyi boşaltmamıştır

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Fazla yağda zararlıdır, çubuğa bakın fazlası varsa vakum ile çektirin.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filtrenin emdiğini de sayın aslında bunca senedir 1.3 lere hep 4 litre koyulur 3,5 koyan yok gibi birşey :)

erdemcevre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanımda ekledi 3.5 litre köy demiştim unuttu hepsini koydu. Max çizgisinin 0.5cm üstünde. Problem oluyorsa cektireyim o zaman

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olması gereken 3.2 litre. fazla yağ problem yaratır. maksimum çizgisinin üstünde ise fazlasını çektirmek lazım

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ filtresi de değiştiriyorsanız 3.5 litre 3.75 koyun 4 bile sorun olmaz zaten fazla yağı atar

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağa mazot karışması nedeni ile 10 günde 3 kez yağ değiştim. yağ uzmanı oldum ahhhahha)). beyler bizim araçlara 4 litre yağ fazlaa. fabrika ne derse o (3.200). ve fazla yağın dizel motorlarda sıkıntı yaratabileceğini 50 yerden okudum-dinledim. 4 litre yağ, çubuğun 1 cm üstüne çıkmaması lazım. sende de yağa mazot karışıyor olabilir. usta yağ çubuğundan bir damla yağı, bir plastik bardakta suya damlatıp kokladı rengine baktı mazot bu dedi. o ayrı bi dersimizin konusu olsun.
şu kulak burun boğaz doktorlarının kullandığına benzer aspiratörle çekiyorlar. bakım yaptırdığın yer çeker, ücret de almaz. özet geçiyorum yarım litre çektir ama, takipte kal. yağa en uygun bakmak. sabah motor soğukken. çubuğun ortasındaki seviye çok ideal. ne az diye hayıflanırsın ne de çok diye paniğe girersin. yağ işi çok önemli. tşklr iyi forumlar.

erdemcevre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sabah eczaneye gidip bir 50ml lik şırınga ve serum hortumu alıp yap çubuğunun olduğu yerden içeri daldırdım. Biraz vaktim alsa da 600-650ml yağı içinden çektim. İçinden çektiğim yağı 500ml'lik bir su kabına boşalttım. Sanırım bu yeterli olacak. 3.2litre motor+0,2ltyağ filtresi olsa = 3.4litre yağ yapar. Bende de 3.4litre kaldı arabada. Yağ çubuğunun orası biraz yağ olduğu için biraz akmasını bekliyorum. Sonra çubuktan bakıp yağın durumuna bakıcam.