OPEL ASTRA G kalorifer sorunu (fan), rölanti sorunu.

omer46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bundan bir gün öncesine kadar 1.-2.-3.-4. kademelerde kalorifer hava veriyordu fakat bugün araca bindiğimde sadece 4.kademe hava veriyor normal şartlarda zaten 1.-2.-3. kademelerde bile ses rahatlıkla duyulurdu. bunun sorunu sizce nedir teşekkür ederim. bu arada araba rölantide durmuyor 0.5 az gaz verince stop ediyor bunun sebebi nedir ? teşekkür ederim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İlki fan rezistansın kopmuş
109151873pci.jpg

ikincisi egr temizliği ile de düzelebilir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Motor kodu ne? Lpg var mı? Sorun benzinde de yaşanıyor mu? Motor Sıcak-Soğuk fark ediyor mu vs... Hiç bir veri vermeden cevap beklerseniz, biz de sıkmış oluruz.

omer46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Var fakat araba motor tamirinden yeni çıktı benzinle kullanıyorum lpg'ile de kullandım ama ilk 500 km benzinle kulllanmayı tavsiye ettiler, hayır soğuk,sıcak aynı.
ASTRA 1998 G klimasız.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Torpidoyu sökersen fan motorun sol polen filitre üstünde olması lazım,
rolanti içinde motor soğuk iken mi düşük yoksa ısınınca mı?

omer46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torpidoyu sökünce derken köküyle birliktemi yoksa torpido sabit değil zaten yani tırnakları kırılmıştı arkasında birşey yok. motor soğukken araba hiç rolantide durmuyor direk stop ediyor arabayı kaldırırken 4000 devire kadar gaz veriyorum yoksa stop ediyor, ısındığında 1 in altında 0,5 rölantide çalışıyor az gaz verip çekince stop ediyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Torpido komple sökülecek,bu arada soğuk iken motor stopa kaçıyorsa motor sıcaklık müşürüne bakın

omer46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazılarıda sanayide rölanti motorundan diyorlar doğrumudur ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer Bey,
şimdi aracım tamirden çıktı diyorsunuz,şimdi ben buna bakarak size sıcaklık sensoru diyorum,ama rolanti boğaz temizliği yapılmadı ise veya yaptıda contalardan vs yanlış hava alıyorsa tabii bunlara baktıracaksınız,birde aracınız lpg acaba zengin karşıma sebep oluyorda motor stopa gidiyorsa birşey diyemeyeceğim ustan ne yaptı.yani herşey olabilir.Ama bakımı yapılmış farz ediyorum ustan bunları atlamadı diyorum motor sıcaklık sensorunda sorun..bakın gene ustanız nasıl neler yaptı bilmiyorum ;)