Opel astra g cd gösterge paneli dondu ?

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar
Aksam is cikisi arabama bindim calistirdim hic sikinti yoktu. Vitesi 1e taktim hareket eder etmez el freni inik olduğu halde el freni isigi yandi. Benzin oldugu halde benzin ibresi sifira dustu ve isik yandi. Hiz ve kadran gostergesi isi göstergesi sifira dustu. Km sayaci isigi söndü sadece kadranda ışık var ama hareket yok oldu. Bu sekilde oto elektrikcime gittim. Aku yu sokup takti duzeldi gösterge paneli. Aküyu olctu aku azalmis dedi sarj etmede sikinti var dedi. Baska seylerde de sikinti olabilir dedi servise yonlerdirdi makineye baglat ariza kodlarina baktir dedi. Bu durumda basina gelen varsa yardimci olursa cok sevinirim
Aracim 2000 astra cd 125 bin de lpg li

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 4 yillik aku. Akucuye olcturdum. Akun azalmis dedi sarj etmede de sorun var dedi. Madem boyle bir sorun yasadin gösterge panelinde aku den ziyade bilgisayara baglat dedi elektrikcisi de kesin sorunu bulun ariza cikarsa dedi. Akuyu degistirmek kolay dedi. Ama sizlerden basina boyle bir durum gelen olduysa belki yardimci olursunuz diye düşündüm

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Erdem benim bildiğim sanırım bu araçlarda diyot denen bir parça var. Onlar da sorun olsa direk akü lambası yanıyor. Bilemedim ama illa bilen arkadaşlar çıkacaktır.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aku lambasi hic yanmadi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bunca zaman hiç sorun yok ise eğer bu akü sökülme takılma olayından sonra sorun kalmadı ise bence hiç dokunma derim.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sekilde hic sorun yasamadim. Aku yu degistircem zaten ama bir ustaya gidip makineye baglatcam aracımi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu sekilde hic sorun yasamadim. Aku yu degistircem zaten ama bir ustaya gidip makineye baglatcam aracımi

Bağlat ama bir sorun çıkacağını sanmam. Sadece akü zayıflamasından dolayı bir anlık sorun olmuş olabilir. Özellikle akü kutup başlarını kontrol et oksitlenme filan var mı? Genel de o bağlantı kısımları oksitlenmeye başlayınca da sorun olur. Ben çözüm olarak vw40 kullanıyorum.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksitlenme falan yok tertemiz ama bu sorun kafama takıldı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Oksitlenme falan yok tertemiz ama bu sorun kafama takıldı

Bence böyle şeyleri pek kafana takma derim. Çünkü opel araç sahibi isen her an bir ışık bir sensör arızası ile karşı karşıya kalman an meselesidir. Misal ben arada bakım temizlik yapar iken özellikle saçma sapan arıza kayıtlarını silmesi için kutup başını söktüğüm çok oluyor.