Opel Astra 2013 Ses sorunu

claynt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opeli alalı 4-5 ay oldu biraz hasarlı aldık uygun fiyata yaptırdık, araçta söylediğim sorun dışında ufak defek şeyler var mekanik olarak sıkıntısı yok ama ben bıktım artık takıntılı adamım o sesi duyunca sinirleniyorum. Böyle lakalardan geçerken şıngır şıngır çatal bıcak birbirine vuruyor gibi ses geldi ilk başta, amortisör dendi burçlar yağlandı ses duruyo daha sonra başka tamirciye gittik salıncaklardan dedi sıktı ses yarı yarıya kesildi ama halen var hele arnavut kaldırımlı eski köy yollarına girdin mi dersin 80 model araba mı 2013 model opel mi bu, rotcuya gittim ön amortisör takozları ve fren kliperleri değişcek dedi orjinali ile değiştirdm hepsini yan sanayi kullandım hala ses var. Ufak tefek sorunları var şimdi onları yaptırdıktan sonra başka bi tamirci de şansımı denicem olmadı riske girip salıncak değiştiricem direk orjinali ile ne kadar pahalı bilmiyorum bazı yerde tanesi 300 bazı yerde takımı 3000 babamın meganı var hiç uğraşasım gelmıyor bazen onu alıp binesim geliyor. Babam almıştı bu astrayı da yaşım 20 yani ben 1 kuruş verip almadım ama bugüne kadar 6-7 araç kullandım çalışıyorum maaşımın yarısını bu opel yiyor artık. Şu ses gitsin razıyım biriktiririm 3000 de veririm, güzel araba ama bıktırdı kendinden, bu tamircide de sonuç vermerzse 2008 megane alıp binicem galiba çok kararsız ve umutsuzum. Var mı yardımı dokunacak, bazen dıyorum koy 1000 2000 cebine Ankara'da 2CR var oraya git göster herkes işinin ehli orası diyor. Sesi anlamayanlar için youtube de aynı sese benzer şeyler var atabilirim.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opeli alalı 4-5 ay oldu biraz hasarlı aldık uygun fiyata yaptırdık, araçta söylediğim sorun dışında ufak defek şeyler var mekanik olarak sıkıntısı yok ama ben bıktım artık takıntılı adamım o sesi duyunca sinirleniyorum. Böyle lakalardan geçerken şıngır şıngır çatal bıcak birbirine vuruyor gibi ses geldi ilk başta, amortisör dendi burçlar yağlandı ses duruyo daha sonra başka tamirciye gittik salıncaklardan dedi sıktı ses yarı yarıya kesildi ama halen var hele arnavut kaldırımlı eski köy yollarına girdin mi dersin 80 model araba mı 2013 model opel mi bu, rotcuya gittim ön amortisör takozları ve fren kliperleri değişcek dedi orjinali ile değiştirdm hepsini yan sanayi kullandım hala ses var. Ufak tefek sorunları var şimdi onları yaptırdıktan sonra başka bi tamirci de şansımı denicem olmadı riske girip salıncak değiştiricem direk orjinali ile ne kadar pahalı bilmiyorum bazı yerde tanesi 300 bazı yerde takımı 3000 babamın meganı var hiç uğraşasım gelmıyor bazen onu alıp binesim geliyor. Babam almıştı bu astrayı da yaşım 20 yani ben 1 kuruş verip almadım ama bugüne kadar 6-7 araç kullandım çalışıyorum maaşımın yarısını bu opel yiyor artık. Şu ses gitsin razıyım biriktiririm 3000 de veririm, güzel araba ama bıktırdı kendinden, bu tamircide de sonuç vermerzse 2008 megane alıp binicem galiba çok kararsız ve umutsuzum. Var mı yardımı dokunacak, bazen dıyorum koy 1000 2000 cebine Ankara'da 2CR var oraya git göster herkes işinin ehli orası diyor. Sesi anlamayanlar için youtube de aynı sese benzer şeyler var atabilirim.
Şimdi bir deneme yapmanı istiyorum o parke taşı döşeli yollada giderken ayağını fren bedalina koy yani pedala tatlı sert dokununca ses kesiliyor mu bunu dene bir Sonra yaz abim gene

claynt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi bir deneme yapmanı istiyorum o parke taşı döşeli yollada giderken ayağını fren bedalina koy yani pedala tatlı sert dokununca ses kesiliyor mu bunu dene bir Sonra yaz abim gene
Yarın deneyip yazıcam hemen

claynt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca gitmiyor abi ses hala geliyor, bi kaç kişi disk koruma saçı olabilir dedi ona baktırıcam bi de tamirciye.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişti orjinali ile.
bu parcalar degiştigine göre ve ön takım ve diger yerler kontrol edildigine göre bakmadan söylemek yanlış olur yani şimdi ne desek boş

başımıza gelmiyor degil aracın ön takımında civatasına kadar degişmiş ama ses devam etmekte ama şöyle bir sey var aslında ses kesilmiş lakin arac montaj esnasında askı rotunun somunu tam sıkmamış ve demelerine göre biz her şeyi yaptık ses gitmedi bu tür bişeyde olabilir yani bakmak gerekiyor

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişti orjinali ile.
amatisörleri sormamın nedeni normalde amartösür bilindik bir arızası var dır yag kacırır ona patlamış deriz arac beşik gibi sallanır bir diger arızası ise amartisürun ic mili gevşiyor ve bu degdiginiz gibi ses yapıyor amartisör normal olarak saglam lakin ic mili gevşeyince de bu sesi yapmakta parca degişmişiniz ve o konu kapanmış bakmak gerekmete sesi duymak gerekmete belki ses ön takımdan degilde kaporta aksamından geliyor olabilir

claynt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video çekebildim sonunda, dikkatli dinlerseniz sesi duyabilirsiniz.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video çekebildim sonunda, dikkatli dinlerseniz sesi duyabilirsiniz.
abicim video dan birşey anlamılmamak ta oldugunuz yerde direksiyonu saga sola cevirin bakalım gene ses gelecekmi