Opel Astra 2007 Hararet Sorunu

Ysngvn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlae merhabar. 2007 model 1.6 astra enjoy sahibiyim. Aracımı alalı 2 ay oldu. 1 hafta önce aracımın radyatör hortumunun delinmesi sonucu aracım hararet yaptı. Motor keçeleri vs bazı parçalar değişti. Ancak aracım servise girip çıkmasına rağmen hararet devamlı 100-105 bandında ve daha çok 105 te gözükğyor. Usta bunun normal olduğunu söylüyor. Ancak bazen aracımdan indiğimde yanık kokusu alıyorum. Aracın fanıda değişti ancak hararet bir türlü düşmüyor. Sorun hakkında yardımcı olabilecek olan var mı?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araciniz lpg li ise 100 105 bandi sicaklik normaldir. Yanik kokusunun nedeni motorunuzda yag kacagi vardir motor isisi ile koku yayiliyordur. Kacaginiz yoksa yag bulunan yerleri temizletmeniz sorununuzu cozecektir

Ysngvn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz lpg li ise 100 105 bandi sicaklik normaldir. Yanik kokusunun nedeni motorunuzda yag kacagi vardir motor isisi ile koku yayiliyordur. Kacaginiz yoksa yag bulunan yerleri temizletmeniz sorununuzu cozecektir
Evet hocam arabam lpg li. bakımdan sonra aracın motoruda yıkandı yani kaçak yoksa koku olmaması gerekir doğru mu anladım? Teşekkür ederim cevabınız için.

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba zaten sıcak çalışıyor.lpg ile de bu sıcaklık artıyor.ondan sonra sorunlar başlıyor.Bu motorlar lpg kabul etmiyor.Normal benzinli 99 bandında geziyor.Lpg li 105 normal

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba zaten sıcak çalışıyor.lpg ile de bu sıcaklık artıyor.ondan sonra sorunlar başlıyor.Bu motorlar lpg kabul etmiyor.Normal benzinli 99 bandında geziyor.Lpg li 105 normal
İyi bir LPG ayarında o kadar ısı artışı olmaz, LPG dönüşümü donrasi ilk ayarlarda baktığımda 103-4 dereceye kadar çıkıyordu soğutma suyu sicakligim, birkaç gün önce yeni bir ayar yaptırdim 101 dereceyi geçmedi. Düzgün montaj ve iyi bir ayar yapılması lazım ama iyi ustayi bulmak esas sorun.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Nerde oturuyosunuz

Ysngvn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konyada yaşıyorum hocam. Bir haftadır falan biniyorum hararet hala 100-105 bandında ancak dediğiniz gibi lpg ye bağlı durum sanırım. Bir sorun çıkmadı araçta lakin tedirginliğim geçmedi😬

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Benimkide 104 105 te problem etmeyin