Opel Astra 2005 Rolantide Dalgalanma Sorunu

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlatılanlardan sadece manifold temizliği yapmadık. Egr temizledik contaları yeniledik su an sıkıntı yok gibi yanlış da okumamışım aslında. Su an gaz devrinde dalgalanma arızası icin tech2 bağlayacağız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderi

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazi iptal ettirdim. Gaz Ecusunu söktürdüm su an benzinli kullanıyorum kafam rahat. Depo da gaz kaldı ona yanıyorum [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Gazi iptal ettirdim. Gaz Ecusunu söktürdüm su an benzinli kullanıyorum kafam rahat. Depo da gaz kaldı ona yanıyorum [emoji23]

Enteresan çözümler :) twinport motorlarda sayısını net hatırlamıyorum ancak 100 den fazla araçta LPG de meydana gelen teklemeyi yukarıda anlattığım şekilde çözdürdüm .

Ankara da Mocan Otogaz a gidin , Övünç beyi bulun ve selam söyleyin Kaptan'ın selamı var diyin aracınıza baskınlar BRC olmasa bile sorunu bulur ve söyler ;)

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaptan gaz yüzünden arabaya harcayacağım parayı benzine harcamaya karar verdim. Değerli tavsiyelerin için cok teşekkür ederim. Benzinde de ara ara yapıyor ama gazda ki kadar sık degil ona kabulüm. Manifoldu temizlemek icin arabayı bırakman gerek dedi oda benim işime gelmedi kaptan. O yüzden sadece boru ile egryi temizledi. Reis otoya da gittim opelin kendi servisine. Test sürüşüne çıktı arkadaş bisey yok bu arabada dedi biraz ben mi abartıyorum nedir? Gaz markası platinca imiş bu arada cok dandik olduğunu soylediler

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bi kac gündür vectra b aracimda rolanti sorunu ile uğraşıyorum. Normal dururken rolati sabit lakin yolda ilerlerken vitesi bosa atinca devir 1000 2000 arasi gidip geliyor. Ustam emme manifold contasi hava aliyor dedi söktük hakikaten hava aliyordu lakin rolanti yine ayni devam ediyordu. Sonra egr fisini cekip iptal ettik ve fişe isik yakmasin die lehim yaptik elektrikci de. hatta benzin regülatörü arizali dedi. herneyse bu sefer oksijen sensoru hatasi surekli vermeye basladi ve egzoz ile basin biseyi hatasi veriyor. Elektrikcim in demesi elektrik tesisatin bozuk dedi bütün kötüleri yapacak ve araba 2 gün yatacak. su an isik devamli yanıyor ve pc den silinmiyor. Bakalim elektrik tesisati icin bi ara bırakıcam. benzin de isik yansa bile cekis cok iyi ama lpg de 2000 devire kadar kasiyor

awcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaptan gaz yüzünden arabaya harcayacağım parayı benzine harcamaya karar verdim. Değerli tavsiyelerin için cok teşekkür ederim. Benzinde de ara ara yapıyor ama gazda ki kadar sık degil ona kabulüm. Manifoldu temizlemek icin arabayı bırakman gerek dedi oda benim işime gelmedi kaptan. O yüzden sadece boru ile egryi temizledi. Reis otoya da gittim opelin kendi servisine. Test sürüşüne çıktı arkadaş bisey yok bu arabada dedi biraz ben mi abartıyorum nedir? Gaz markası platinca imiş bu arada cok dandik olduğunu soylediler

Egr temizlerken baktınız mı pismiydi, kurum var mıydı ?

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta cok abarttı ama o kadar pis değildi. Sukru52 nin yazdığı yazıda bir borudan söz ediliyor. O boruyu da temizledi ondan da pek bisey çıkmadı hatta hiçbirşey çıkmadı desem yeridir.

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde kullanıyorum su an arabayı ama sunu farkettim. Ne zaman trafiğe girsem trafik biraz sıkışık olsa araba tekleme yapıyor. Normal yolda denediğiniz de sıkıntı yok. Forumda mi hatırlamıyorum bi arkadaş öndeki arabanın egzoz gazının etkilediğini söylemişti galiba o yazı geldi aklıma böyle bisey olabilir mi

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Zaman kaybediyorsunuz o linkteki işlemi yapmadan aracınız düzlemeyecek ;) zaman , para , emek kaybı ile boşa stres ...

Amerika'yı tekrar keşfetmeye çalışmasın ustanız , z16xep in üreticisi o linkteki işlemi tavsiye ediyor ben yaparken tis2000 den faydalanmıştım ama sizde haklısınız sanayi esnafı burnundan kıl aldırmaz ;)

awcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaman kaybediyorsunuz o linkteki işlemi yapmadan aracınız düzlemeyecek ;) zaman , para , emek kaybı ile boşa stres ...

Amerika'yı tekrar keşfetmeye çalışmasın ustanız , z16xep in üreticisi o linkteki işlemi tavsiye ediyor ben yaparken tis2000 den faydalanmıştım ama sizde haklısınız sanayi esnafı burnundan kıl aldırmaz ;)

A16XEP içinde bu işlem yapılır mı ?