Opel Astra 2005 Rolantide Dalgalanma Sorunu

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir saatindeki dalgalanma icin ve diğer sorunlar icin Opel Garagedan bilgi aldım. Devir saatinin motorunun bozuk olduğunu söyledi. Mekanik aksamla ilgili bir problem degil dedi. Silkeleme problemi ise iç akslardan kaynaklandığını söyledi. Boşluktan dolayı o silkelemelirin oluştuğunu söyledi. Gelecek hafta pazartesi salı götüreceğim arabayı bakalım ne olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

awcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir saatindeki dalgalanma icin ve diğer sorunlar icin Opel Garagedan bilgi aldım. Devir saatinin motorunun bozuk olduğunu söyledi. Mekanik aksamla ilgili bir problem degil dedi. Silkeleme problemi ise iç akslardan kaynaklandığını söyledi. Boşluktan dolayı o silkelemelirin oluştuğunu söyledi. Gelecek hafta pazartesi salı götüreceğim arabayı bakalım ne olacak

Hadi inşallah arıza tespit edilir, size de çok masraf açmaz.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Otomobilden ne kadar anlıyorsunuz bilmiyorum ancak aşağıdaki yazdıklarımında otomobil bilgisinden çok mantık ile alakası var.

Kaptan olmamdan ötürü olsa gerek , denizde işimi hep sebep sonuç ilişkisi üzerinden götürmemden dolayı bir şey söylerken analizini iyi yapmak gerekli buna dayanarak bakınız

Videoda anlattığım üzere bu dalgalanmanın birden çok sebebi var ama size birisi aracınızı hiç görmeden direk bundan diyorsa bilinki sallıyor. Devir dalgalanması videoda anlattığım üzere arızalı alternatör , kötü akü (plaka hasarlı, düşük sıvılı) , bozuk krank devir sensörü, bozuk egzantrik devir sensörü, tachometre devir saati step motoru arızası, motor beyni arızası, z16xep te arızalı egr, arızalı Manifold contası , arızalı Boğaz kelebeği klapesi (dişli esniyor) gibi bir sürü sebepten kaynaklanabiliyor . Her biri için tek tek teşhis yöntemi var ama bunlar inanın aracı görmeden telefondan yapılmıyor .

Size tavsiyem bu şekilde %100 budur şeklinde ki kronikçi usta yaklaşımlarına fazlaca güvenmeyiniz . Opel Garage saygı duyduğum bir tamirhane o yüzden bir bildikleri vardır diyorum . Ancak step motor arızasını tech2 ye bağlamadan anlamaları mümkün değil kendileri de biliyordur zaten.

Aksta yapacağınız değişim %80 ihtimal ile vuruntuyu kesmeyecek . Eğer kesmezse bu konuda ayrıca tavsiyelerimi aktarırım .

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astraopc cumartesi günü paylaştığınız videodaki ve blog sitesinde verilen yazıların tamamını yaptıracağım. Yen'i araç kullanmaya başlayan eşim bile söylüyorsa rahatsız olunacak seviyede demek ki. Umarım sorunun çözümünü bir an önce bulurum

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün başka bir ustaya gittim buji veya bobin dedi yarın değiştirecek. Bide onu değiştireceğim. Benzinde yapmıyor teklemeyi gazda yapıyor bugün yine denedim. Araç 1. Viteste gaz devri 10un altına düşünce tekliyor. Benzinde hic 10 un altına düşmüyor ama benzinde gayet iyi gibi. ECU da mi bisey var aceba. Yeminle usta olup çıkacağım artık.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Mesela enjektörlerinizin yönünün ters olma ihtimali var ;) LPG de tekleyip benzinde normal çalışan Z16xep te LPG enjektörlerin nipellerinin yönünün ters olma ihtimali çok yüksek ;)

Bobin ve bujiyi iade alınacak şekilde değişim yaptırın . P0301,302,303,304 ve 300 arızaları ecu ya düşmedi ise bobin arızalı değil demektir;)

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiyi iade almıyor ama bobini iade alacak

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar su an ustanın yanındayım. Egr nin fişini cekti öyle denedik tekleme kesildi. Egr den buyuk ihtimal simdi temizleyeceğiz olmazsa değiştireceğim

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar su an ustanın yanındayım. Egr nin fişini cekti öyle denedik tekleme kesildi. Egr den buyuk ihtimal simdi temizleyeceğiz olmazsa değiştireceğim

Siz benim attığım linkte anlattıklarımı (bloğumda) okudunuz mu ? Arıza tespiti 3. Madde ;)

Eğer tekleme egr fişini çekince kesiliyorsa egr arızalı değildir. Ben z16xep egr arızası hiç duymadım. O linki tekrar okuyun, paranıza ve zamanınıza yazık etmeyin.

Gerçi bende niye yazıyorsam yazdığım hiç bir şeyi dikkate almadınız daha :) neyse kolay gelsin ...

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yanlış okumuşum [emoji23] olur mu öyle şey. Ben sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak geldim buraya. Fakat yanlış okumuşum. Temizlik sonucu su an düzeldi gibi ama bilmiyorum