Opel Astra 1.6 Enjoy Active İnceleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kursateroz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı 23 ekimde aldım

Asteroid gri

Tecrübelerimi yazmak isterim

Şöyle bir genel özelliklere bakalım, bu özellikler üzerinden yorumlarımı yazayım

110 hp - 6 vites

Araçla edirneye gittim performansı harika, 6 vites harika birşey, motoru müthiş rahatlatıyor, 300 nm tork ile sınıf segmentinde böyle araç var mı bilmiyorum, bu flyata bu özellikler

Dizel

Yol bilgisayarı şehir içi 6,6 gösteriyor, bursaya gidip geldim, 29 kuruş hesapladım, fabrika değerlerinden çok uzağım şehiriçi trafik leş gibi, bursaya ve edirneye 130-140 yaparak gittim geldim, fabrika değerleri 10.000 km den sonra tutat diyorlar, rodaj olayı sanırım..

Start stop

Harika bir özellik, beşiktaş üsküdar arası köprü trafiği bazen 5 dk kıpırdamıyor, start stop yakıt tasarrufu sağlıyor, ayrıca rölantide motor sesinden kurtulmuş oluyoruz, başka bir artısı araç stop etmiyor, eşim yeni ehliyet aldı, stop ettiremedi, debriyaja bastığın gibi çalışıyor

Yağmur sensörü- Far sensörü

Gündüz led farlarını çok seviyorum, aracı çok asil gösteriyor, Küçük ama konforu arttıran özellikler

Hız sabitleyici

Uzun yolda test ettim, 10 saat araç kullanılır harika bir özellik, kim bulduysa canına sağlık

Yokuş kalkış desteği

Eşim için de benim için de çok faydalı bir özellik gerçekten özellikle bayırda park ederken manyak işime yarıyor, mutlaka olmalı

Kararan iç dikiz aynası

Bu nasıl önemli bir özellikmiş, yan aynalarda da mutlaka olmalıymış

17" jantlar

Kol gibi kış lastiği fiyatları var ancak yol tutuş harika ve aracı mükemmel gösteriyor, spor araca biniyormuş gibi hissediyorum

370 lt bagaj hacmi

Bebek arabası ve küçük bavulu koyunca yer kalmıyor, ince stepne var bu yüzden bagaj hacmi geniş sayılır, uzun yol harici sorun etmiyor, bagaj ışığı tek tarafta olması kötü

Cd300 müzik çalar radyo hoparlör

Hoparlörler maalesef yetersiz, usb bluetooth olmayan araç mı olur herşey var bunlar yok yazıklar olsun

Manuel klima

İnanılmaz bir dezavantaj, ön camda mutlaka ısıtma olmalıymış, buhar ile başım dertte, klima otomatik olmalı ve bebekliyseniz iklim kontrollü olmalı

Elektronik park freni

O saçma sapan el freni kolunu kaldırmaları harika bişey, frene basmadan el frenini indiremiyorsunuz, debriyaja basmadan aracı çalıştıramıyorsunuz, bu küçük detaylar arabaya iyice bağlıyor sizi

İç hacim ve tasarım

Aracın içi çok geniş arkadaşlar, hem arka hem ön bu araca basık diyen diğer araçları test etmemiştir, gitsin ticari araca binsin

İçerde yumuşak malzeme kullanılmış, hem yalıtımı çok iyi olmasını sağlamış, hem de viyk viyk ses gelmiyor, kırmızı iç aydınlatmasına bayılıyorum, hız gösterge kadranının ucuna led ışık koymuşlar bu detaya bayılıyorum, 3 adet su vs koyma gözü var, içerde saklama gözü var, kol dayama alanları yetersiz, ön yolcu koltuğunun altındaki çekmece yok bu büyük eksiklik, arka koltuğun ortası yüksek, biraz rahatsız uzun yolda yorar edirne bursa idare eder, arka koltukta kol dayama yok, isofix bağlantısını daha kullanamadık ama tabii ki var

Arkaya da 12v girişi koymuşlar çok güzel

Arka iç ışıkları yakıp arabayı kapatıp gideseniz otomatik kapanmıyor çok büyük eksiklik, camlar açık kapatıp kitlerseniz kendi otomatik kapamıyor büyük eksik, kapatma tuşuna basılı tutmak gerekiyor...

Dış tasarım

Bu aracın tasarımı gerçekten harika güçlü, karizmatik, spor bir araca biniyorum, grimsi jantlarına bayılıyorum, ön farları karizmatik, arkası minimalist sade ve oturaklı, araç ben burdayım diyor astreoid gri alarak gizemini tavan yaptırdım... Siyah olmadığı için kaybolmuyor ama karanlıkta siyah gibi duruyor... Gri yada beyaz renklisine beş basar diyebilirim... Yüksekliği, genişliği, uzunluğu ideal bu kadar olur diyorum

Bu sınıf segmentte bu araca rakip olabilecek araç var mı varsa hangisi, gerçekten daha iyisini merak ediyorum, detaylara inelim neler olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...