Opel Asta 2014 Model Sedan J kasa ya da İnsignia Öneriniz ?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AÇıkçası daha çok o tür arabalar seviyorum. HB ya da diğer türlü arabalar yerine daha çok ağır başlı kaba arabalardan hoşlanıyorum. İNSİGNİA ya da ASTRA yakıt konusunda tüp taktırsam bir problem olur mu ? Bu yüzden tekrar diyorum bütçem 50 BİN tl fazla yukarısına çıkamam.Bu fiyatlarda 2014 -5 Astra ya da 2010 İNSİGNİA .

Yakıt konusunda ya da test etmiş olan arkadaşlar için söylüyorum.

Lpg dn uzak dur derim burda arıza yaşayan çoğu araba lpg li opel lpg uyumu konusunda sorunlu. Arkadaşım sıfır insigniasina fabrika çıkışı taktırdı 4 sene sonra siboplari yaktı 5 bin tl masraf çıkardı servis.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg dn uzak dur derim burda arıza yaşayan çoğu araba lpg li opel lpg uyumu konusunda sorunlu. Arkadaşım sıfır insigniasina fabrika çıkışı taktırdı 4 sene sonra siboplari yaktı 5 bin tl masraf çıkardı servis.
Arkadasiniz kotu bir deneyim yasamis duzgun ayar yapilmazsa siboplar yanabilir ve maliyeti de kesinlikle 5 bin tl degil , 1000TL ye daha saglam olan celik subap takiyorlar. Burda sorun yasayanlar var evet cunku bazi kisiler arastirmadan onune gelen lpg ustasindan (tabiri caiz ise kasap) montaj yaptirip sonra talihsiz olaylarla karsilasiyorlar. Opel genel olarak alt takim ve kaporta olarak saglam olsada elektronik ve motor olarak citkirildim nazli bir araba o yuzden yanlis bir islem sonucu sorunlar ortaya cikabiliyor. Bence bu kadar on yargi ile yaklasmayin keza benimde benzinde kullananlar icin cok kotu dusuncelerim olabilir ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murattat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasiniz kotu bir deneyim yasamis duzgun ayar yapilmazsa siboplar yanabilir ve maliyeti de kesinlikle 5 bin tl degil , 1000TL ye daha saglam olan celik subap takiyorlar. Burda sorun yasayanlar var evet cunku bazi kisiler arastirmadan onune gelen lpg ustasindan (tabiri caiz ise kasap) montaj yaptirip sonra talihsiz olaylarla karsilasiyorlar. Opel genel olarak alt takim ve kaporta olarak saglam olsada elektronik ve motor olarak citkirildim nazli bir araba o yuzden yanlis bir islem sonucu sorunlar ortaya cikabiliyor. Bence bu kadar on yargi ile yaklasmayin keza benimde benzinde kullananlar icin cok kotu dusuncelerim olabilir ;)

Teşekkürler ederim hocam , peki sizce Opel asta LPG mi yoksa İnsignia LPG mi ? ALmalıyım ,

Ek olarak bu araçlar karışık yakımda LPG de 28-30 Kuruş ortalamasında yakarlar mı yoksa daha yüksek mi veri çıkarmaktadır ?

murattat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçtan beklentinize bağlı olarak cevap vermek daha doğru olur. benim şahsi fikrim; boş modelli bir araç almak yerine, donanımlı eski araç almak daha iyidir. ben yakıt konusunda benzinli astra da insignia da yakıt tüketimi konusunda pek cimri değiller, abartılacak kadar da fazla değildir. ben şimdi alacak olsam 1.6T cosmo insignia alır landirenzo yada prins gibi premium lpg sistemi ile keyifle binerim. şimdiki aracım olan astra j 1.4turbo'da da memnunum.

edit : eğerki yakıt tüketimi ön planda ise sizin için 1.3 dizelden şaşmayın. yoksa ağlarsınız :D

Peki hocam söylediğiniz gibi İNSİGNİA alsam ve Kaliteli yağlamalı tüp taktırsam yakıt konusunda 28-30 kuruş arasında yakar mı yoksa genemi yüksek değerleri gösterir. Ek olarak performansı nasıl etkiler İNSİGNİA araçlar 180 bg ortalamasında :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler ederim hocam , peki sizce Opel asta LPG mi yoksa İnsignia LPG mi ? ALmalıyım ,

Ek olarak bu araçlar karışık yakımda LPG de 28-30 Kuruş ortalamasında yakarlar mı yoksa daha yüksek mi veri çıkarmaktadır ?
Hangisi hosunuza gidiyorsa onu alin , sonuc olarak bu arabaya siz bineceksiniz. Insignia 1.6T LPG li ile Izmir-Çanakkale arasinda dikkatsiz kullanimda km de 22 kurus yaktigini biliyorum ;) 1.6T 180HP lik ve yuklu (agir) bir arac icin oldukca guzel bir deger bence.

leondeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AÇıkçası daha çok o tür arabalar seviyorum. HB ya da diğer türlü arabalar yerine daha çok ağır başlı kaba arabalardan hoşlanıyorum. İNSİGNİA ya da ASTRA yakıt konusunda tüp taktırsam bir problem olur mu ? Bu yüzden tekrar diyorum bütçem 50 BİN tl fazla yukarısına çıkamam.Bu fiyatlarda 2014 -5 Astra ya da 2010 İNSİGNİA .

Yakıt konusunda ya da test etmiş olan arkadaşlar için söylüyorum.

Murat bey ben sizin yerinizde olsam 2012 model insignia 1.4T olanlara bakardım. Ekim ayında aldığım 2015 model astra j 1.6 yı 6 ay sonra satıp 2012 insignia edition elegance stil paketini aldım ve yaptığım en doğru hareketti diye düşünüyorum. Son derece memnunum. İstanbul içi yakıt tüketimi 4000 km nin ortalaması 8.3 lt.
İnsignia anlatılmaz yaşanır diyorum. Gerçekten çok ağır bir araba.

Sent from my iPad using Tapatalk

murattat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat bey ben sizin yerinizde olsam 2012 model insignia 1.4T olanlara bakardım. Ekim ayında aldığım 2015 model astra j 1.6 yı 6 ay sonra satıp 2012 insignia edition elegance stil paketini aldım ve yaptığım en doğru hareketti diye düşünüyorum. Son derece memnunum. İstanbul içi yakıt tüketimi 4000 km nin ortalaması 8.3 lt.
İnsignia anlatılmaz yaşanır diyorum. Gerçekten çok ağır bir araba.

Sent from my iPad using Tapatalk

TEşekkürler hocam oda 50 Bin tl üzeri piyasası . Temiz 2012 model bulmak zor hasar kayıtlı mevcut 2012 modellerde hocam . Acaba bu araçların 2009-2010 model 1.6 sını almak mantıklı mıdır ?

murattat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangisi hosunuza gidiyorsa onu alin , sonuc olarak bu arabaya siz bineceksiniz. Insignia 1.6T LPG li ile Izmir-Çanakkale arasinda dikkatsiz kullanimda km de 22 kurus yaktigini biliyorum ;) 1.6T 180HP lik ve yuklu (agir) bir arac icin oldukca guzel bir deger bence.

:D 22 kuruş mu :):) İmkansız bir değer olmalı hocam öyle bir araç için 22 kuruş gerçekten mükemmel bir değer ki şu an renaultun arabalarında bile LPG li o değerleri göremezsiniz.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
:D 22 kuruş mu :):) İmkansız bir değer olmalı hocam öyle bir araç için 22 kuruş gerçekten mükemmel bir değer ki şu an renaultun arabalarında bile LPG li o değerleri göremezsiniz.

Size bir sorum var.. Aracı alırsanız ne sürede satmayı düşünüyorsunuz? Bu arada 2004 Renault Clio Symbol aracım km'de 13 kuruş yakıyor :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size bir sorum var.. Aracı alırsanız ne sürede satmayı düşünüyorsunuz? Bu arada 2004 Renault Clio Symbol aracım km'de 13 kuruş yakıyor :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bu forumda bir zamanlar aracim 12-15 kurus arasinda yakiyor dedigimde beni aforoz ediyorlardi , şu siralar bakiyorumda bu karşi cikanlarda hep 15 kurus yakiyor vs diye yaziyorlar :) o doneme denk gelmediginiz icin sanslisiniz bayagi doveceklerdi:)
Hatta birkaci sanki yakiti belese aliyormus gibi ''Yakitini dusuneceksem arabayi kapimin onune koymam'' falan gibi seyler dedi :)