opel arka sis farı sökme işlemi nsl yapılır?

semihköymen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aldıgım aracın arka sis farı yanmıyor. sag taraf yanmaz. geneli tek yanar diye biliyorum söküp onada ampül duyuda yoksa komple tesisat çekmeyi düşünüyorum bu işlemi yapan söken bilen kestirmeden anlatırsa sevinirim. yada daha önce paylaşan oldu ise bu konuya aktif bir link ekler ise sevinirim...

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bende vectra c var benım sol yanıyor ama sag yanmıyor dedıgın gıbı ama ben servıse gosturdum butun hazırlıgı mevcut sag tarafta ampulune kadar yanmamasının sebebi ise soketlerden saseyı vermısler ama elektrigi vermemişler yanı sol sıs farın eklktiriğinden 1.5m yakın bı kablo cekılmesı gerekıyor sag tarafa o zaman çift yanacak bende yaptıracagım

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c için ısıtılıp deliniyor yandan ampul sokulup silikonla güzelce kapatılıyor içerde duy yok onuda ekliyorsunuz işini bilen usta 5 dk da yapıyor 10-20 lira masrafı var.

elektrik soldaki sis ampulunden alınıyor.

delmeden takılma diye bişey söz konusu değil komple kapalı bir sistem yapmıslar :) ama silikonla kapatın 2 sendir kullanıyoruz su falan almadı ayrıca takıagınız ampulun digeriyle aynı watt degerine sahip olmasına dikkat edin parlaklık farkı olabiliyor.

Dostum bende vectra c var benım sol yanıyor ama sag yanmıyor dedıgın gıbı ama ben servıse gosturdum butun hazırlıgı mevcut sag tarafta ampulune kadar yanmamasının sebebi ise soketlerden saseyı vermısler ama elektrigi vermemişler yanı sol sıs farın eklktiriğinden 1.5m yakın bı kablo cekılmesı gerekıyor sag tarafa o zaman çift yanacak bende yaptıracagım

szde işlerdaha kolay arka sisleriniz stop üzerinde ampulleride hazır.

corsalarda sisler aşagıda içindede ampul yok

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niçin fabrika sag tarafa takmamış, yada siz neden sag tarafa takma ihtiyacı duydunuz

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni nesil aracların cogu direksiyon tarafındaki arka sis farı yanar benim fikrim ve bence arkadsın fikride aynıdır.

daha güzel simetrik bir görüntü oluşuyor

semihköymen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnm fikrim tek yanan şeylere kıl olurum patlamışta takmamışsın gibi.. ya pejo 206 lar gibi tam ortaya 1 tane sis koyacaksın yada 2 tane koyup ikisininde tesisatını ampülünü koyacaksın... illaki biz ugraşacaz. ama yakında yapacagım..

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G'lerde de sadece solda yanıyo sağa tesisatına kadar çekilmiş hata duyya ampul yeride var amul takınca yanıyo ama stoba delik koymamışlar bunun sebebi sağada ampul takınca 2 ampulunde stop lambasından farklı yanmaması ışık gücünü kaybediyo yani sis farı olmaktan çıkıyo