opel araçlarımızın kıymetini bilelim.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arada yazılanları pek okuma fırsatım olmadı ama avensisin 2005 den sonraki kasası galiba sizde onu sürmüşsünüz bence çok konforlu dolu dolu bir araç ve yolda gidişide güzel..tab benim fikrim bu

nesi kötü derseniz opelin sağlamlığını onda bulamazsınız sadece örnek olarak mesela kapı sesi opelde tok ses verirken avensis elinizde kalcak gibi bir ses verir bana hep öle gelmiştir...

diğer konu ama ben her iki aracıda kullanmış biri olarak avensisin hakkının yendiğini düşünüyorum benim kullandığım avensis otomatikti ve direksiyonda en ufak sağa sola gitme yoktu ok gibi gidiyordu...opelin vectra direksiyonu çok sert ve süspansiyon olarakta sert bir araç...toyota ise direksiyon elektirik hassayitli olması lazım ve süspansiyonları yumuşak bir araç...

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelciye sordum neden opel servisi diye de arızası bitmez ekmek onda dediydi....
yine fanatizm devreye giriyor belli kişiler hariç...evet araba beğenilir ama opel alman arabası diye abartmayın..almanın şahini...toplama bilgisayar gibi araba..

toplama bilgisayar gibi derken

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota yumuşak araç zaten ona lafımız yok. virajlarda yatması sebebiyle ve süspansiyon sisteminin bağımsız olmamasından dolayı arkasını bırakma eğilimi var.

Fatsalı_Yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.Sınıf
Audi
BMW
Mercedes
2.sınıf
Ford
Honda
Opel
VW
Toyota
3.sınıf
Fiat
Hyundai
Renault

Örnekler tabiki çoğalabilir.Her sınıfın kendi içinde kendine göre atısı eksisi illaki var.Mühim olan ALIŞKANLIKLAR ve BEKLENTİLER.Kimi sert araba sever kimi yumuşak.

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kia Ceed' (1.6 CRDİ 115hp)'i halen bedenimde hissedebiliyorum :) :) Ya corsa ya göre çok alımlı konforlu geldi bana yada ben arabadan anlamıyorum :D:D

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.Sınıf
Audi
BMW
Mercedes
2.sınıf
Ford
Honda
Opel
VW
Toyota
3.sınıf
Fiat
Hyundai
Renault

Örnekler tabiki çoğalabilir.Her sınıfın kendi içinde kendine göre atısı eksisi illaki var.Mühim olan ALIŞKANLIKLAR ve BEKLENTİLER.Kimi sert araba sever kimi yumuşak.

Çok yerinde bir tahlil olmuş bence...Sosyolojik bir çözümleme de oluyor aynı zamanda...Yani bu benim çıkarımım tabi :rolleyes: insanları da sınıfa ayıran anlamında..Misal yılda 600 bin dolar kazanan bir firma sahibi, 3. sınıf bir otomobil almaz..Mercedes alır örn...Orta halli çalışan da toyota alır...Bu aynı zamanda insanların toplumsal statüsünü de gösterir tabi tek başına bir ölçü değildir..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle deme kardeşim...toyota nın rav 4 ü olduğu gibi land cruiser ıdı var :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle deme kardeşim...toyota nın rav 4 ü olduğu gibi land cruiser ıdı var :)

Yani corolla üzerinden toyota yazdım yoksa o devasa jipini ve v8 ini biliyorum..Var bursada da :D adam motora gaz verdikçe araç haldur huldur sallanıyor motorun gücünden olduğu yerde :D