Opel Antara 2007 CDTİ 2.0

Mbasayak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı akşamlar arkadaşlar benim problemim 15 veya 20 km 170-180 ile yol alırken hız limiti 80 km ye düşüyor gaz yemiyor öyle bir hane geliyorlar traktörü solluyamıyor. Opelde bilgisayara bağladılar bir hata vermedi geçen sene beyne chiptunning attırdım ondan olur dediler ama 30.000 km yaptım onun üstüne bence o değil. Böyle bir hata kimsede oluştumu acaba.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı öncelikle opel servisinden öte sırf chevrolet yada opel+chevrolet e bakan bir servise göstermeniz yararınıza olacaktır. bütün opel ustaları chevrolet araçlara baksalarda tam anlamı ile captiva ve antara dan anlamıyorlar. aracınız opel evet ama aynı bant üzerinde yapılan makyaj ve donanım olarak birebir olmasada teknik açıdan aynı araç.. captiva dan anlayan bir ustaya göstermeniz yararınıza olacaktır. size daha çabuk çözüm üretilecektir. captiva+antara şu an hali hazırda kullandığım araçlar. sorununuza gelirsek öncelikle hız sensörleri araç hareket halinde iken kontrol edilmeli kablolarda kopukluk şase v.s. varmı bakılmalı şanzıman selonoid i kontrolu yapılmalı abs beyni hataları yine aynı sonuçları yapmakta. aracınız bu sorunu gösterdiğinde manuel e aldınızmı vites 4 yada 3 te kalıyormu yaptığında mutlaka aracı manuel e alıp durun ve tekrar kalkın vites küçülüyormu. birde tech 2 de değilde chevroletin orjinal arıza kontrol cihazı var aracı ona bağlatın antara nın abs proplemini tech 2 göremezken o cihaza bağladıklarında hata kodu vermişti enterasan bir şekilde.

Mbasayak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap için teşekkür ederim araç ilk 80 km de en ufak bir hayasız sürüyorum problem çıkmıyor. 80 den sonra ısındığında gaz yemiyor ve 70-80 limite sabitleniyor. Hava çok sıcak oldumu bu 50-60 a düşüyor 2 aydır bu şekilde .şimdilik otobana çıkmamaya gayret ediyorum. Tekrar teşekkür ederim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pompa beynine baktırın

monages

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük bir ihtimal DPF partikül filtresi tıkanmıştır.Temizlik yaptırın sorun çözülecektir.