Opel Antara 2.2 2007

Instructor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,

Arabamda bir kac sorun var paylasmak istedigim, Isvecde yasadigim icin burda araba yaptirmak cok pahali bu yuzden kendim yapmayi deniyecegim ve sizlerin yardimina ihtiyacim var. Simdiden tesekkur ederim.

Arabami yeni aldim 80.000 km de bir kac sorunu oldugu icin normal fiyatindan ucuza aldim biraz risk alarak umarim sandigimdan fazla masraf cikarmaz .

1- arabanin on sag tekeleginden takirti geliyo, duz yolda giderken pek fazla degil ama cukura girersen veya dönerken daha fazla hissediyorsun, tok bir takirti. Aldigim kisi amartisordeki destek cubugunu degistirmis, tam turkcesi ne bilmiyorum, resimde ki parca ;
http://images.biltema.com/PAXToImageService.svc/article/large/72924

Ama hala ses devam ediyor, bu parcanin arkasinda siyah birsey gösterdi , conta gibi onunda degismesi gerekiyormus, ucuz bir parca degisimide kolay ama onu degistirmek problemi cozecek mi bilmiyorum.

2- arbanin sol ön tarafindan yag sizintisi var , tam ön sol tekerlegin arkasina denk geliyo damlalar. Kaputu acip baktiginda sanirim dinamo olan veya ona benzeyen parca yag icinde ondan damliyor gibi ama ustunden de cok yag var ustunede yag akacak bir yer yok cunku bateri var , pek anlamis degilim , yag yanik kokmuyor, epey bir koyu siyah renkte.

3- birde arabanin tam on iki koltugun ortasina denk gelecek sekilde su akintisi var, yag karisimi yok, sirf su gibi, her seferinde gormuyorum arabanin altinda ama aktiginda bir iki karislik yerde islaklik yapiyor. Klima suyu diye dusundum once ama neden ordan gelsin.

Sorunlar bunlar arkadaslar, sizce problem nedir ve benim parca alip yapabilecegim cinsten midir? Parcalari hangi marka almaliyim hesapli ve kaliteli olan. Umarim Antara sahibi arkadaslar veya benzer promlemi yasamis arkadaslar yardimci olabilerler.

Tesekkurler.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.ci sorununuz için ön düzenciye aracı bir gösterin.z rot olabilir,tabla olabilir.
2.ci sorununuz için motoru uygun şekilde yıkatın yağ sızıntısını net gözlemleyebilirsiniz.Akis den kaçırıtyorda olabilir külbütör kapağının ters bir yerinden kaçak da.
3.cü sorunuzun cevabı muhtemelen klima suyu.Aracın klimasını açın 10 dk sonra altına yatıp bakın su geliyor mu diye.