opel alman mı amerikan mı ?

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok sapla samanı karıştırmışsınız bu kadar basit bir mevzuyu 3 sayfaya uzatmışsınız yukardaki arkadaşında dediği gibi opel in yönetimi almanlara aittirr yönetim kurulu almanlara aittir opelin sahibi gm motorsdur gm motorsda opellere motor sağlar sadece arabanın karosori üretim şekli kullanılan teknolojiye gene alman yönetim kurulu karar verir..

yani kısaca opele motor teknolojik desteği gm yapar ama firmadaki yönetim kurulu ve söz hakkı almanlarındır

Bu Gm in yöntemidir sahip olduğu yada ortak olduğu pek çok markada bu politikayı yürütür yönetimleriine ve iç işlerine karışmaz asla tasarımalrına karosorilerine ve diğer şeylerine...

bu yapdığı çünkü hem kendine ait markalar içinde çeşitlilik hemde rekabet yaratarak kendine kar getiriyor..

ama temelde opel gm indir kağıt üstündede söz hakkı olarakda basit bir örnek opel araçları ingilterede vauxhall adıyla satılıyor brezilyada chevrolet adıyla satılıyor amerikada saturn adıyla satılıyor bağımsız bir marka bu tür bir şeye asla izin vermez buda işde iplerin ve son sözün gm in elinde olduğunu gösteriyor...

son söz Gm indir ..

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KÖTÜ OZAMN burdan amerikanın agır bastıgı sonucu çıkıyo

Vectra 2.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelinizden memnunsaniz alman amerikan israil fark etmez bence. Ben memnunum alman motorundan :)

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten bu devirdede bağımsız bir marka kalmadı çok az her kez en azından motor yada konfor güvenlik teknolojisi bazında birbirlerine ortaklar paslaşıyolar mesela citroenin klasik bir 1.4 diesel motoru var avrupada bu motoru kullanmayan bir firma yok gibi pegeout renault ford hepsi bu motoru kullanıyor mesele gene gm in 1.6 motorunu kullanmayan firma yok kararlarını bağımsız veren hayla özgür olan bir mercedes bir bmw var alfaromeo (Fiat) yada ferrari (fiat) var..

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
velakin en niayetinde gavurdur..
daha fazla bilgi edinmek isteyenler
tarihi osmani mecmuasının
3.cüzünün 1912.sayfasına bakabilirler..

tamam işte kendin söylemişsin almanlarla amerikanlar müslüman değilki o halde gavurlar

Almanlar ve Amerikalılar arasında da müslümanlığı tercih edenler olduğunu unutmayalım...

03- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

dikkatinize...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almanlar ve Amerikalılar arasında da müslümanlığı tercih edenler olduğunu unutmayalım...

03- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

dikkatinize...

iyide rus arap yahudi falan demişsiniz bizede türk diyen hakaretmi emiş oluyor onu anlamadım yada birisi bize türk dediği zaman aşağılanmışmı oluyoruz rus kökenli adama ne diyeceğiz o zaman rus demeyeceğizmi gavur kelimesi türkçemizde olan bir kelime bence aşağılama ile hiç ilgisi yoktur

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide rus arap yahudi falan demişsiniz bizede türk diyen hakaretmi emiş oluyor onu anlamadım yada birisi bize türk dediği zaman aşağılanmışmı oluyoruz rus kökenli adama ne diyeceğiz o zaman rus demeyeceğizmi gavur kelimesi türkçemizde olan bir kelime bence aşağılama ile hiç ilgisi yoktur

Bu konu yoruma açık değil...

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel gm indir sonuçda gm istese bir karar verse opeli kapatır yada fabrikayı ugandaya taşır orda üretim yapar o zmanda uganda malımı olucak araç yani çok olayı şirayesinden saptırmaya gerek yok söz sahibi aile babası gm opelde gm in oğullarından biri buna bir aile bazında bakarsak bu böyle...

ama gm saygı duymuş yönetimi almanlara bırakmış karışmıyor adamların iç işlerine kar getirdiği sürece gm için sorun yok opel güzel araba ürettiği sürecede bizim içinde sorun olmamalı

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaşlar size bı örnek vermek ıstedim ben askerden önce otomativ sektorunde çaliştim ford focus un mesela öntakım parcasını ımalat yapıyoduk paketliyoduk kutuların ayrı ayrı paletlerde gıdecek ulkelere ayırıyoduk almanya amarika japonyo ayni parca sadece etiketle mesale japonya oluyodu yoksa alakasi yok bizim kendi uretdıgımız parca yuzde yuz yerlı herkes almanyadan yapılıyo orjınal parca bılıyo halbukı turk yapımı orjınal bız 3 kurus fazlasına tekrar gerı satıyolar
bu iş uzar gıder alman turk amerikan sonucta bılınen opel alman :)

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olurmu canım öyle şey her kezin anası babası bellidir siz diyorsunuzki üstümdeki kıyafet alman ayakkabılarım amerikan malı ne fark eder sen sonuçda türksün annende babanda türk

opel için önemli olan senin anan baban kim sorusu? ananda babanda gm yani amerika o zaman opelde amerikan kuruluşununa ait yani amerikan malı olay bu kadar basit fabrikaları üretimleri isterse ugandada mozambikde olsun ister almanyada bir ara türkiyede de fabrikaları vardı bunlar önemsiz şeyler yani adamların bir üretim stratejileri lojistik taktikleri vardırki ordalardır bu onları ol ülkenin malı yapmaz ama...

işi parçaya falan getirilirse o tamamen lojistikle ilgili bir olay markayla alakası yok adamlar ucuz görür çinden bile mal alır mal yaptırır

bizim burda konuşduğumuz bu kuruluşda kim opel kapansın derse kapatılır baba kim söz sahibi kimde ise opelin sahibide odur buda gm dir....

yani göz göre göre koskoca gm in sahibi olduğu opeli insanlar hayla inatla niye alman malı olarak görmek istiyor anlamak mümkün değil opel ingilteredede üretiliyor brezilyadada fabrikası var gm in.

inatla yok almandır yok parçası almanyada üretiliyor yok bilmemne yani bunlar komik şeyler her marka karları lojistik taktikleri ve yatırımları doğrultusunda en ucuz üretim için fabrlarını oralara kurarlar ama bu onları oraları yapmaz

bu gün dünyanın bütün markalarının fabrikaları çinde üretimleri çinde şimdi onlarda çin malı oluyor misal nike adidas bmw suzuki honda v.b.. o zaman sizin mantığınızla bunlarda çin malıdır diyelim biz...

yani hayla opel almandır diye inat etmemnin mantığı nedir adam opel alman dır adam kurmuş fabrikayı tamam o zaman alman malıymış ama götürememişler falan filan gm de amerikalılar satın almış bütün fabrikayı markayı her şeyini o günden beride bütün karar kitap hukuk üretim logistik amerikalıların elinde yoksa nasıl olurda özgür bağımsız bir marka kendi modellerini başka markalar adı altında satılmasını ister bu gün opelin araçları farklı farklı markalar altındada satılıyor buna karar verende gm...

Bugatti de italyan malıdır esasen ama vw satın aldı yüz milyon dolarlar yatırım yapdı markayı diriltti veyron modelini falan yapdı artık her kez biliyorkibugatti vw nin yani alman malı italyayla hiç bir bağı bağlantısı yok

Kısaca güneşi Balçıkla Sıvayamassınız Gerçekleride Böyle Kapayamassınız yanlışdır..