Opel Alman Arabası ??

malizengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar;

Birçok kişiden duyduğum opel'in alman arabası olduğudur. Opel general motor'un değil mi ? bildiğim kadarıyla da general motor edison'un kurduğu firma yani amerikan firması ?
acaba opel eskiden almandı da sonradan mı gm aldı ? yoksa bu konu konuşmaya değmez bi konu mu :) ?

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildigim kadariyla GM firmasi sadece motor uretiyor opel sasisini ve diger parcalarini alman uretiyor benim bildigim kadariyla

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel, 21 Ocak 1863`te Adam Opel tarafından kuruldu. İlk zamanlarında dikiş makinesi ve bisiklet üreten bir firma olarak hizmet vermekteydi. Otomobil üretmeye 1899 yılında geçildi.1929 yılında da GM grubuna dahil oldu...

Corsa1.7DTİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alman arabası olarak biliniyor ama....

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskidendi o artık amerikan. mercedesi volvoyu felanda satın almışlar. zaten son çıkan mercedeslerin arka tasarımına bakarsan anlarsın.

malizengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyada zaten en büyük araç üreticisi general motors ikincisi de toyota bildiğim kadarıyla.
bu arada ghost_ship,"yani bu ne demek oluyor.. biz amerikanmıyız" demişin de bu tv de bir reklamdan falan uyarlama mı ? bana bişeyler çağrıştırdı nedense ama çıkaramadım, sabaha kadar uyuyamayacağım şimdi :( :)

malizengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmm, anladım, bana nedense bişey çağrıştıracakmış gibi oluyor da nedense çağrıştıramadı. neyse sağolasın :)

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üretimini yapanlar alman değil mi yaa? ben alman diye biliyorum bu arada belçika üretim yeri olamaz montaj yeri olabilir ben öle düşünüyorm yani...