opel almadan önce bilinmesi gerekenler...yaşanmış tecrübem..

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: opel almadan önce bilinmesi gerekenler...yaşanmış tecrübem..

kabul etmek gerekirse aracın vites geçişler çok sert. ֖zellikle araç soğuk iken. Bende servise götürdüğüm özellikle baktırdım.
Tabi usta sürerken yağ gibi geçti. Ama bana ustanın dediği 1 ve 2. viteslerin senkromeçleri diğer viteslere göre daha fazlaymış buda heralde daha çok kullanıldığından dolayı (şahsi fikrim) buda geçişlerde zorlanmalara neden olabilirmiş yani doğalmış. (Ustanın söylediği düşünce tabi ne kadar doğru belkide üstünden atmak için demişte olabilir günahını almayalım tabi)
Sonuç olarak geçişlerde zorlamanlar yaşıyoruz astra j kullanıcıları olarak ama sizinki kadar ileri düzeyde bir sorunla karşılaşanını duymadım.  senkromeçlere veya manşonlara  baktılar mı sorun onlarla mı  alakalı ?Son çare vites kutusunu değiştirin.  Aynı sorun arkadaşımda da olmuştu orjinal çıkma vites kutusu ile çözüm buldu...

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Eğer aracınızı bu sorundan dolayı Topkapı Odak'a götürmediyseniz, uğrayıp Tarık Bey ile görüşmenizi tavsiye ederim.
Forumda birçok arkadaşımızın diğer servislerde çözüm bulamadığı sorunlarını Odak ve Tarık Bey çözdü.
Eminim bu konuda da ellerinden gelen bir şey varsa size yardımcı olacaklardır. 

aynen tarık bey 10 NUMARA... okkk

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bendede 1.3 var sadece 2.vitese geçiş biraz kemikli gerisind herhangi bir sorun yok.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Bendede 1.3 var sadece 2.vitese geçiş biraz kemikli gerisind herhangi bir sorun yok.
geri vitese geçerken ses çıkartmıyor mu? :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geriye geçerken ne gibi bir ses bende tek ses var 2.vitese geçerken o kaldırdığımız mandaldan gelen bir ses tok bir ses nok nok gibi :D

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Geriye geçerken ne gibi bir ses bende tek ses var 2.vitese geçerken o kaldırdığımız mandaldan gelen bir ses tok bir ses nok nok gibi :D
dizellerde geri vitese çekerken jarrrrrrrttttt diye bağıran şanzıman sesi sende yoksa çok şanslısın :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

sallierim link' Alıntı:
dizellerde geri vitese çekerken jarrrrrrrttttt diye bağıran şanzıman sesi sende yoksa çok şanslısın :)

Grande Punto kullananlar o geri vites sesine o kadar aşina ki artık kuş cıvıltısı gibi gelir  011zaa

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ag_tasarim link' Alıntı:
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim,aracım 2011 model 1.3dizel sport üstelik hala garanti kapsamında ve servis bakımlı.
yaz aylarında da aynı sorunu yaşadım buyüzden kış şartlarının vites geçişlerinde etkili olduğunu söyleyemem.
vites okadar kötü bişekilde kasılıyorki hani gücüm yetse elimde kalacak gibi..mümkün değil kıpırdamıyor..sadece birinci vitese atabiliyorum tabi onunda sıkıntısı oluyor..bilemiyorum heran yolda kalma korkusuyla başbaşayım...servistekilerin başlarından atma politikasına aşinayım artık servisleri aramıyorum,hepsi aynı şeyi söylüyor.sorunu yaşadığım anda arabayı servise
ışınlayabilsem yardımcı olabileceklermiş.
anlayamadığım nokta şu,böyle bir arıza madem var,teknik olarak zaten aşinalar böyle şikayetlere,sorunumu elleriyle koymuş gbi bulabilirler..sanki dünyada bir benim başıma geliyor.

yol yardımı için verdikleri numarayı aradım,ön bilgi alabilmek için..kaskom var tabi ama açıkçası sadece ücretli dediler,kasko karşılar demediler.

araba güzel falan ama bu durum canımı sıkıyor..ikinci el de değil aracım,ama demek ki sıfır alsan da hep sürprizlerle dolu oluyor araçlar..

Bir sorum olacak neden bu profil resmini seçtiniz

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende yok öyle bir ses el freni sesi o genelde caart diye ama arabada yok benim geridede sıkıntı yok :)