Opel aldığıma pişmanım!

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda tek bildiğim bir şey var. LPG ucuzluğundan başka çok iyi bir şey olsa bunu fabrikası standart olarak bütün araçlarına takardı veya opsiyon listesine alırdı. Mercedes de yok, BMW de yok, nice kaliteli araçların fabrika donanımında yok. Hangi fabrikanın donanımında var. TOFAŞ'ın. O zaman Opel almayacaksın, tofaşın kuşlarına binmeye devam edeceksin. Nedense üretimden de kaldırdılar. :(
Ne demek şimdi bu!!??
Bu konuda çok bilgilisiniz herhalde!
Bahsetmiş olduğun Mercedes Bmw gibi araçlar gelir seviyesi üst düzeyde olanlara hitap ediyorlar.
Tabiiki lpg ile uğraşmayacaklar.
Üstelik opel kendi satmış olduğu Chevrolet araçlara lpg takıp öylede satıyor.
Opel sanki çokmu üst sınıf otomobil?
İlk fırsatta değiştireceğim zaten!

Kuşlar konusunda bayağı bir ihtisasınız var galiba!
epeyde bir kullanmışlığınız var diye düşünüyorum. Bu kadar bilginiz olduğuna göre
Bana kuşları tavsiye etmeden önce, yakın çevrenize tavsiye etmeniz daha doğru olur.
Ayrıca, Kuşları şimdiye kadar hiç almadım, almaya dahi teşebbüs etmedim.

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- LPG litre bazındaki sarfiyatta benzine oranla daha fazla tüketilmektedir.
2- LPG'nin elde edilişi benzine oranla daha maliyetlidir. Devlet desteği olmasa (evlerde tüp gaz olarak kullanıldığından ve doğal gaz bulunmayan bazı illerde sanayide kullanıldığından ) satış fiyatı benzini geçer.
3- Mevcut araçların motor yapılarına uygun değildir. ( normal benzin kullanan araçların 95-98 oktan benzin kullanamaması gibi ) Kuru çalıştığından özellikle eski teknolojili olanlar motorların ömrünü kısaltmaktadır.
4- Kaliteli ve son teknoloji ile üretilenlerde risk azalmıştır ama bitmemiştir. İşallah sonları T.Özal dönemindeki dizel motorlar gibi olmaz.
5- Ben kullanmıyorum, sadece kullananları değil, yalan yanlış bilgilerle tüketicileri yanıltanları kınıyorum.

Abicim ne yaptın yaa ben italyaya gittim orda araba kiraladık araçların nerdeyse %80 i lpg li belçika desen öyle senin lpg hakkında bilgilerin çok çok yanlış buyur sana bilgi okumanı tavsiye ederim http://www.2a.com.tr/tr/FAYBILBEL/AvrupadaOtogaz.pdf bak orda elin avrupalısı nasıl geçiyor lpg ye ve lpg ye geleceğin yakıtı olarak bakıyorlar ve gene orda yazıyor lpg şu anda 98 oktan ı bulmuş durumda yeni nesil motorlarda lpg ye uyarlı yapılıyor o pdf dökümanında her şey yazıyor

bende lpg li kullanmıyorum ama bunlarda gerçekler

büyük firmalara gelince niye kullansınlarki yani bu mantık çok saçma ona bakarsanız pegeot renault 90 lı yıllardan beri elektrikli araçlar üretirler toyota honda melez araçlar üretirler ama bmw mercedes hiç tenezzül etmemişdir böyle şeylere hatta son yıllar dışında 90 lıların ortasına kadar mercedes bmw nin dizeli bile çok çok çok az vardı piyasada az üretirlerdi

bu yeni kasalarda dizeli fazlalaştırdılar yani bu bir mantık değil adamın mantığı şu benim arabama bir insan 40 bin euro verebiliyorsa o insan bir zahmet depoyuda doldurur anlayamadığınız nokta şudur bmw mercedes saab bu tarz üst zümreye satış yapan firmalar orta yada alt tüketicinin yaptığı yada güttüğü hesapları gütmezler yani km de ne yakar çok yakar az yakar aman biz bu arabayı lpg ye uyarlayalım falan filan.

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne demek şimdi bu!!??
Opel sanki çokmu üst sınıf otomobil?
İlk fırsatta değiştireceğim zaten!
.

valla arkadaşım opelin vectra elegance i 2.0 turbo yada 2.2 si yada omegası bmw ile mercedes ile çok rahat rekabet eder hem teknoloji hem donanım hem motor açısından bunlar üst sınıf araçlardır opelin antarası 3.2 si çok rahat bmw nin x3 ile merdesin ml ile rekabet eder hatta ezer geçer opeli ufak görme öyle bence sen biraz kendini eleştir almışsın ikinci el bozuk arabayı bu başka bir markada olabilirdi opeli devamlı suçlayıp hor görüp duruyorsun...

bilge_the_great

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşım opelin vectra elegance i 2.0 turbo yada 2.2 si yada omegası bmw ile mercedes ile çok rahat rekabet eder hem teknoloji hem donanım hem motor açısından bunlar üst sınıf araçlardır opelin antarası 3.2 si çok rahat bmw nin x3 ile merdesin ml ile rekabet eder hatta ezer geçer opeli ufak görme öyle bence sen biraz kendini eleştir almışsın ikinci el bozuk arabayı bu başka bir markada olabilirdi opeli devamlı suçlayıp hor görüp duruyorsun...

Arkadaşın dedikleri de yanlış markayı direk kötülememek lazım ama almanyadaki omegalarla türkiyedekileri karşılaştıramazsın oldukça fark var! Buna rağmen Almanyadaki opelle bile BMW Mercedesi karşılaştırmamız çok zor: malzeme, işçilik kalitesinde yol tutuş ve güvenlikte adamlar aşmış biraz değil mi?

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Siz ne düşünürseniz düşünün.
Opel i, bir Mercedes bir Bmw, Audi ile kıyaslamak mümkün değil.
Opel bu markalara göre ikinci sınıf kalıyor.
Mercedesin en alt sınıfı ile bile karşılaştırılamaz.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opeli seviyoruz..Ama bu kadarda değil yani..BMW,Mercedes nereee opel neree...

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yetkili servise hak veriyorum.Ornegin arabanin bakimi sirasinda olaki lpg ariza yapti( uzak bir ihtimal fakat olabilir).Sonucda adamlarin kendi taktigi lpg de degil, size gelip kardesim kusura bakmayin lpgniz ariza yapti arabanizi calistiramiyoruz dese bence icinden cikilmaz bir durum cikar ortaya.

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben zaten rekabet dedim kıyaslamadım arkadaşda öyle bir hor görmüşki opeli sanki opel reno 12 ile doğanla şahinle aynı klasmana sokucak o denli yani

arkadaş bozuk aracı almış ikinci elde hiç kendini suçlamıyor ben nasıl olduda böyle hata yapıp bozuk araç aldım diye hiç aldığı adamı suçlamıyor sen bana niye bozuk araç sattın diye sanki opel arkadaşın kafaya silah dayamışda alıcaksın bu bozuk aracı ve bizi sağda solda kötüliyceksin demiş :)
bende 98 yılında tipo almışdım farkında olmadan ön takımı bitik almışız bizim hatamız o kadar servisede göstermişdik adamlar iyi demişdi gittim 300 milyon o zamanın parası para verdim komple ön takımı değiştirdim ama hiç bir zaman tofaşı suçlamadım kendimi suçladım nasıl farkına varamadım diye ve susdum sonrada sağda solda demedim tipo dandik tofaşdan araba alınmaz diye yani insan birazda bu hayatta hatasını bilicek erdemli olucak..

o yüzden o modelleri yazdım rekabet eder ama geçer ama geçilir o başka ama klasmanda rekabet eder bmw mercedes işçilikden parça kalitesinden kazanır opel fiyat orantısından kazanır ucuz yedek parçadan kazanır v.b rekabet tek yönlü bir şey değildir klasmanında rekabet eder ben bunu belirttim iyide demedim kötüde demedim ama bir vectra 2.0 turbo ile 5.20 tartıya koyarsınız sadece bir açıdan değil 10 farklı açıdan ele alırsınız ağır basan alır ama o tartıya ikiside aynı klasmanın araçları olduğu için girer..

ayrıca x3 sürdüm berbat bir araba bmw amblemi olmasa bmw denmez tamponları boyasız koltuklar ucuz kumaş koltuk her yeri bolcana plastik kullanılmış antarayada bindim geçen gün süper alet bmw x3 ü ezer geçer tasarım iç dizayn donanımda v.b

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede müşteri hizmetlerine konuyu ilet,hatta müşteri hizmetlerine bu sitenin adresini ver ve okusunlar.Kaç kişi bu konuda şikayetçi öğrensinler bakalım.