Opel aldığıma pişmanım!

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada renault servisi neziroğlu da almıyor lpg li araçları yani bir çok firmanın uyguladığı bir olay ama lpg rulez servise gidip kazıklanmaya zaten gerek yok

arkadaşım öyle düşünme ama sen almışsın sıfır megan yada astra garantisi falanı filanı var sen şimdi 200 milyon az vericem diye gidip koskoca arabanın 2 yıllık garantisini yakarmısın yani kimse yakmaz aracının garantisi bitmişdir o başka o zaman git başka yerde taktırt

benim aracımda lpg yok mesela özel servise aracımı sokuyorum bakımlara ama lpg taktırıcak olsam 300 fazla veririm ama resmi servise taktırtırım en azından satarken bile resmi servisde takılmışdır falanca resmi servisin garantisi vardır deyip satmak bile çok çok büyük bir fark birde ara sokakda neüdü belirsiz bir lpg ciye taktırmak var arada çok fark var

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu bir gerçekki kapalı mekanlara lpg li araçların girmesi yasaktır.
A otoparkı bu kuralı çiğnerse ve sen aracını oaraya park edersen bu otopark iyi,B otoparkı bu karalı yerine getirir ve aracını kabul etmezse bu otopark kıldır..
gibi bir mantık ne derece doğru ise sizin düşüncenis de o derece yanlıştır.
sizin durumunuzu düşündüğümde bence alınacak ve kızılacak bir durum yok.adamlar demiş size biz sadece kendi taktığımız lpg li araçları kabul ediyoruz....bunda kızılacak bir şey yok.işin türkçesi diğer firmaların taktığı lpg lere güvenmiyoruz demektir ki bence bu işin kalitesini gösterirrr.
servis dediğimiz yerler kapalı mekanlar ve bu yerlere lpg li araçların alınmamasıda o kadar mantıklı olur yani.

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım öyle düşünme ama sen almışsın sıfır megan yada astra garantisi falanı filanı var sen şimdi 200 milyon az vericem diye gidip koskoca arabanın 2 yıllık garantisini yakarmısın yani kimse yakmaz aracının garantisi bitmişdir o başka o zaman git başka yerde taktırt

benim aracımda lpg yok mesela özel servise aracımı sokuyorum bakımlara ama lpg taktırıcak olsam 300 fazla veririm ama resmi servise taktırtırım en azından satarken bile resmi servisde takılmışdır falanca resmi servisin garantisi vardır deyip satmak bile çok çok büyük bir fark birde ara sokakda neüdü belirsiz bir lpg ciye taktırmak var arada çok fark var

hocam sen eminmisin lpg taktınmı garanti maranti kalmaz o garanti servisin kendi taktığı tüpe garantisidir ve onun diğer parçalara verebilecek zararların karşılanma garantisidir.ben sormuştum tüp takılırsa garanti biter demişlerdi meraktan soruyorum...

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben eminim arkadaşım

şu anda honda alıcaz biz otomatik bir kaç tane 2007 honda sahibinide aradık içlerinde lpglide vardı sahibindende araba com dan sende baka bilirsin araya bilirsin adamların bana dediği lpg servisde takılmışdır 6 yıl aracın garantisi devam etmekdedir

bil hassa sordum garantisi bozulmadımı diye hayır dedi biri zaten biz sıfır alırken lpg li söylemişdik bize aracı öyle verdiler dedi hatta honda servisinin adınıda hatırlıyorum honda park plaza dedi ankaradanda bir hondayı aradık oda lpg taktırmış servisde garanti dahilinde yani aracın 6 yıllık garantisi devam etmekde...

ama tabi hepsi bunu yaparmı bilemem yapmaları lazım sonuçda kendi lpg yi takıyorsa garantiyide bozmaması lazım yabancı takmıyor kendi takıyor resmi servisse zaten mantıken ters zaten garantiyi bozan bir işlev yapmaları yasak onların..

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim herhangi bir araca üretici firmanın onay vermediği bir işlem yapıldığında garanti ölür......
son yıllarda kimi araçlar lpg li olarak satılıyor yada isteğe bağlı olarak lpg kiti takılıyor.ancak bu araçlara takılan lpg kitleri üretici firmanın onay verdiği lpg kiti...ve yetkili servislerde işlem yapılıyor
şimdi sız sıfır aracınıza istediğiniz marka lpg kitini istediğiniz bir yerde taktıracaksınız ve garanti ölmeyecek ölemiiii.
valla aklım almadı benim bu işi.
bence siz iyice araştırın derim ben....

ugurlama01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet kardeş birdaha opelmi asla ama asla bende almam allah bu servislerin cezasını versin aynı problemle bende karşılaştım adana da opel servislerini düzeltene kadar bende asla opel almam bundan sonra ne saçmalık ya lpg var diye adamlar bakmıyor

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim herhangi bir araca üretici firmanın onay vermediği bir işlem yapıldığında garanti ölür......
son yıllarda kimi araçlar lpg li olarak satılıyor yada isteğe bağlı olarak lpg kiti takılıyor.ancak bu araçlara takılan lpg kitleri üretici firmanın onay verdiği lpg kiti...ve yetkili servislerde işlem yapılıyor
şimdi sız sıfır aracınıza istediğiniz marka lpg kitini istediğiniz bir yerde taktıracaksınız ve garanti ölmeyecek ölemiiii.
Arkadaşım,
Ben garantiden bahsetmedimki!
Sorun garanti sorunu değil.
Tabiiki, araca başka bir işlem yaptırırsan garanti süresi içerisinde, araç garantiden çıkar.

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet arkadaşım ikimizde birebir aynı şeyden bahsediyoruzartık çoğu markada zaten daha arabayı sıfır teslim almadan lpg li isteyebiliyorsun arabayı sana vermeden önce lpg kitini takıyorlar ilerde benzin fiyatları böyle artarsa üst sınıf pek çok markalarda bunu insalara opsiyonel sunucaklar

kagan-opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi yetkili servis ağı biraz daha genişlese bu olaylar ortadan kalkar. kendilerini tek el görüyorlar...