Opay Opele Gitmeyin!

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamin aleyküm ve merhaba arkadaşlar. konuyu yanlış yere açtıysam affola.
Yer antalya, yeni sanayi sitesi Opay opel.

her zaman sanayiye gitme şansımda yok. aracı yeni aldığım için acemiyim. sanayi bize 20 km uzaklıkta.

2000 model astra aracımı 2 ay önce falan aldım.
Opay opelden yıllık bakım yaptırmıştım. Yağ değişimi vs vs... 500 lira para ödemiştim. o zaman arabanın altından su akıyordu, bana demişlerdi yağmurdandır diye. daha sonra cam silecek suyu bitti su doldurduk, bir hafta önce bir tanıdıkla beraber opay opele gene gittik, bize 200 lira hesap çıkarttılar. cam silecek motorunu değiştirmişler... dün baktımki gene silecek suyu bitmiş su ekledik birde altına baktım gene su akıtıyor :(

bugün gene opay opele gittik aracın için açtılar, hortumları fare yemiş bir kaç yerde delikler vardı. dedilerdi o gün su kesilmişti sonradan fare yemiştir. vs vs...

yani hortumu değiştirdiler. sorun halloldu ama 1 hafta önce neden 200 lira aldılar ? cam silecek motoru çalışırken değiştirmenin gereği neydi ?

Antalyada yaşayan Opelciler Opay opele lütfen paranızı kaptırmayın...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Böyle konuların her zaman olmasından yanayım. Çünkü gerçek mana da iş yapan yada delme takma iş yapan kişilerin ayrılması gerek. Bu kişiler bu konu için demiyorum işini yapmayan firma isimleri verildikçe netten yapılan araştırmalar da bu firmaların isimleri çıkacak ve artık kimse gitmeyince kapayacaklar ki doğru iş yapan kişilere kalsın ortam.

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam çok büyük bir yer, özel servis ama, diyorsunki herşeyini hallederler vs vs... triger değişmesi lazımdı, değiştirmediler. 20.000 km daha gider dediler o zaman.

Ek olarak, kontak anahtarı içerde kalıyordu, içini temizleyin dedim yağ sıktılar. 60 lira aldılar.
dedimki aynı işlemi bende yapıyordum WD40 aldım 10 liraya,,, ordaki çalışan dediki sendeki iyisi değildir...

gene sorun hallolmadı...

tampon az aşağıdaydı onu yukarı kaldırın dedim 1 cmlik açıklık var onuda yapamayız aynısı olur dediler.

başka yere gittim orası yaptı... Parada almadılar 2 dakikalık bir işlemmiş.

ayrıca kilidide anahtarcıya 50 liraya yayını değiştirip düzelttiler..

Bu opay opel benden boşu boşuna para aldı.

bir cam silecek su akıntısı için 3 sefer gitip geldik.... BMW ile Mercedes ile sanayiye giden adam değilim altı üstü 2000 model opel astra. bu kadar boşu boşuna para almanın mantığı neydi ? durumum iyi olsa 20.000 tl lik arabaya binmezdim. sanayiyede gitmezdim. yetkili servislere giderdim.

Maddi durumum iyi değil. arabayı bile zorluklarla aldım. Bu Opay Opale verdiğim para kuruşuna kadar haram zıkkım olsun.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bazı esnafın diyen ama alakası olmayan çok kişi var. Bu kişilerin sadece bir derdi vardır oda terlemeden yorulmadan kolay para kazanma. Anlıyorum sizi zor durum hemde çok zor. İşte bende bundan sonra Alman araçlarından uzak duracağım. Sorun bir yandan diğerleri bir yandan. Şükür ustadan sıkıntım yok. Buranın sponsoru Hakan bey gereken neyse kısa zaman içinde yapar aracımı teslim eder. Ama opel bir daha asla...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazık günah ya çıkarttıkları sağlam parçaları da satıyorlardır allah bilir. Bu forumu bu yüzden seviyorum bi sorun olunca önce konumu açıyorum sonra usta(!) saçma sapan yerlerden masraf çıkartmaya çalışınca güle güle diyorum. En azından ne olabileceğine dair bi fikrim oluyor.

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak, Allah razı yan komşunun kocası 1-2 ay burda o olmasa sanayiyede götüremezdim.

Opay opelin tavsiye ettiği uludağ otogaz;

şimdi lpginin lambaları geç yanıyordu, arkasında birşey varmış onu değiştirdiler 60 lira aldılar küçücük bir parça.

100 km yol gittik bir baktık hep 4 de yanıyor bir baktık lpg bitmiş :(
onuda yapmaları gerekirken bozmuşlar. gittik gene ayarladılar. oldu bu sefer. umarım olmuştur :(
tek sorunu lpg lambaları geç yanıyordu. :(
ikinciye para almadılar ama yol çok uzak sanayi 20-25 km gidiş 20-25 km geliş :(

----------

bu arada Opel güzel araba sağlam araba, bir sıkıntısı yok, sadece boruları fare yemiş. 20 tl lik su borusu...
su borusu delikken motoru değiştirmişler.

ama alçaklık adilik bu ustalarda...

(şehrin merkezindeyiz burda fare ne arar ? eskiye ait olan birşey bu eski sahibi köyde oturuyordu. yani opay opelin söylediği biz motoru değiştirdik ama sonradan fareler yemiş )

Bu arada Ucuza aldığım Teyibin kumandasıda yok :D teybin altındaki boşlukta duruyordu. :D

Son düzenleme:

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 Astra için normal bakıma 370 istediler sanayide işçilik dahil 135 liraya yaptırdım.çıkık 1-2 yer vardı onları da yaptırdım.arabayı bakıma götürünce sadece bakım yapıyorlar.şurada şu problem var dediğinde direk hasar tespite yoklayıp 70-80 tl sade tespit parası alırlar.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak, Allah razı yan komşunun kocası 1-2 ay burda o olmasa sanayiyede götüremezdim.

Opay opelin tavsiye ettiği uludağ otogaz;

şimdi lpginin lambaları geç yanıyordu, arkasında birşey varmış onu değiştirdiler 60 lira aldılar küçücük bir parça.

100 km yol gittik bir baktık hep 4 de yanıyor bir baktık lpg bitmiş :(
onuda yapmaları gerekirken bozmuşlar. gittik gene ayarladılar. oldu bu sefer. umarım olmuştur :(
tek sorunu lpg lambaları geç yanıyordu. :(
ikinciye para almadılar ama yol çok uzak sanayi 20-25 km gidiş 20-25 km geliş :(

----------

bu arada Opel güzel araba sağlam araba, bir sıkıntısı yok, sadece boruları fare yemiş. 20 tl lik su borusu...
su borusu delikken motoru değiştirmişler.

ama alçaklık adilik bu ustalarda...

(şehrin merkezindeyiz burda fare ne arar ? eskiye ait olan birşey bu eski sahibi köyde oturuyordu. yani opay opelin söylediği biz motoru değiştirdik ama sonradan fareler yemiş )

Bu arada Ucuza aldığım Teyibin kumandasıda yok :D teybin altındaki boşlukta duruyordu. :D

Öncelikle geçmiş olsun Ahmet Bey.Bir Ankaralı olarak gunlas Oto yu tavsiye ederim.Kafama takılan ufak bir soruda arabayi lifte alıp beni bilgilendirip kafamda ki sorulari çözumlediler ve 5 kuruş talep etmediler.Ayrica aracınızi gözünüzun önünde bakımını yapıyorlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
................ikinciye para almadılar ama yol çok uzak sanayi 20-25 km gidiş 20-25 km geliş :(

...........(şehrin merkezindeyiz burda fare ne arar ? eskiye ait olan birşey bu eski sahibi köyde oturuyordu. yani opay opelin söylediği biz motoru değiştirdik ama sonradan fareler yemiş )

Yaşadıklarınıza gerçekten çok üzüldüm. Esnaflar ile araç sahiplerinin yaşadığı olumlu/olumsuz olayların (kantarın topuzunu kaçırmamak kaydı ile) paylaşılmasında fayda var. Bu tür konular hangi servisle çalışıp çalışmamız konusunda bize ışık tutacaktır.
Benim gittiğim yer de İzmir içi olmasına rağmen gidiş / geliş 60 km civarında oluyor, büyük şehirlerde yaşamanın bedeli biraz ağır oluyor
Şehrin merkezinde tahmin edilemeyecek kadar bol fare vardır. Özellikle geceleri el ayak çekildiğinde logar kapaklarının çevresinde lağım fareleri oluyor, birkaç ay evvel aracımı TÜV e götürdüm, aracımın son kontrollerini yapmak için motor kaputunu açtım, motorun sağına soluna bakarken farın arkasına saklanan minik bir farenin beni izlediğine şahit oldum :)

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun Ahmet Bey.Bir Ankaralı olarak gunlas Oto yu tavsiye ederim.Kafama takılan ufak bir soruda arabayi lifte alıp beni bilgilendirip kafamda ki sorulari çözumlediler ve 5 kuruş talep etmediler.Ayrica aracınızi gözünüzun önünde bakımını yapıyorlar.
günlasa gidelim gidelimde.....................

aldığım araç zaten 2000 model.
2 ay önce
telefonla ilk günlası aradık. bize zamanı gelmiş vs vs Trigeri 500 dediler. toplamda yağ su değişimi vs vs hepsi 1650 lira çıkarttılar. yaş indiriminden dolayı 1400 e indirdiler. nereye gidelim şimdi ? günlasa neden :( günlas sayesinde sanayiye gittim.

yoksa bende sanayidense yetkili servisi taraftarıydım...

zaten param olsa gider sıfır araç alırdım. neyse.