Opan'a şikayet

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
2005 model Astra H sahibiyim daha doğrusu 2 haftalık sahibiyim.
Bu bahsettiğiniz durum devrini alırken benim de dikkatimi çekti ruhsatta istihap haddi olarak 4 kişi yazıyordu. Çok da umursamadım açıkcası.
Yalnız aracın muayenesini yeni yaptırdım ama bu 4 kişi olayı sorun olmadı.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 yılında devletin yapmış olduğu düzenleme ile 4 koltuk bazlı araçların 5 kişilik olarak değiştirilmesine karar verilmiş arkadaşlar...Dün gittim emniyete herkes aynı konu için ruhsat yeniliyor.Tabi ki 58 TL bedeli var.Bilginiz olsun...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 yılında devletin yapmış olduğu düzenleme ile 4 koltuk bazlı araçların 5 kişilik olarak değiştirilmesine karar verilmiş arkadaşlar...Dün gittim emniyete herkes aynı konu için ruhsat yeniliyor.Tabi ki 58 TL bedeli var.Bilginiz olsun...

Hayırlısı olsun. Geçen ay muayeneye girdim, kimse bişe demedi :)

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 Model vectra c 5 Kişi sürücü dahil Ruhsat benden önce 2010 Da Değiştirilmiş ama ilk sahibinden aldım

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde başıma benzer bir olay gelmişti. Suçu bu işleri yapan aracı adamlara attılar.5 yıl sonra nereden bulacağım diyerek kendim halletmiştim. Bildiğiniz gibi Zafiralar 7 kişilik. Durum şöyle idi.

Zafira ile ilgili herşey başlığından Alıntıdır..
bizim araçta fabrika çıkışı 5 yazılmıştı.

-ilk muayenede yani 2009da muayeneden geçmedi(ya koltukları sök ya da ruhsatı 7 kişi yaptır denildi).Trafiğe gidip ruhsat yeniledik 7 yaptırdık.60 tl idi.

-2010 da lpg takıldı,tekrar ruhsat değişti, ek1 belgesini dolduran sigortacı dikkat etmeden 5 yazmış yine,ruhsatı teslim alırken baktımki 5 yazıyor.Durumu anlattım memura,

=>gitti aracın fabrika çıkışından itibaren bütün bilgileri içeren dosyayı getirdi.
+ En başta fabrika çıkış belgesine baktı 7 yazıyor,
+ ardındaki 2006da opel bayisinden verilen ruhsat vardı 5 yazılmış,(yani opelin sigortacısı yanlış yazdırmış)
+ onun arkasından 2009daki muayeneden sonra değişen ruhsata baktı 7 yazıyor.
+ en son elindeki 2010da (o gün verilen)ruhsata baktı 5 yazıyor.

Kafası karıştı saydı sövdü biraz.Aldı eline silgiyi 5 i sildi,7 yaptı...(tabi kendi yazıcısında yazdı)

bilmem anlaabildimmi.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Bugün aynı sorunu ben de yaşadım malesef :mad:
2006 Zafira B aracımla vizeye gittim ama geçemedim sebebiyse ruhsatta koltuk sayısı 5 yazıyor ama 7 kişilik olduğu için ağır kusur dediler.Anlamadığım bunca yıldır kaç defa vize görmüş hepsinden 5 olarak geçmiş bu araba şimdi kabak bana patladı.Trafiğe gittim ordaki memura durumu anlattım.Yetkili servise gidip araç uygunluk belgesi getir düzeltelim ruhsatı dedi.Servise gittim onlar da bu işlerin Torbalı'da yapıldığını söylediler aracın ruhsat fotokopisini merkeze faxladılar ayrıca ben de aradım şasi no sunu verdim.Pazartesi yollayacaklarını söylediler.O belge ile tescil şubeden koltuk sayısını 7 ye çevirtip tekrar vizeye gircem :sopa:
İnşallah bi sorun çıkmaz şu işten kurtulup rahatlarım ... :eek:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
elinizde aracın faturasıyla birlikte verilen tescil belgesidi sanırım ismi ondan var mı aracın bütün bilgilerini yazdığı bir kağıt olacak en doğru bilgi orada yazar

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
konu hortlamıs:D

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
elinizde aracın faturasıyla birlikte verilen tescil belgesidi sanırım ismi ondan var mı aracın bütün bilgilerini yazdığı bir kağıt olacak en doğru bilgi orada yazar

Yok ilk sahibini arayıp sordum bulamadı sanırım kayıp Opel Torbalı Merkez e araç ruhsatını faxladık Ptesi yollayacaklarını söylediler ... :rolleyes:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et