Opan'a şikayet

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar...Hemen konuya gireyim.Ben opan'dan sıfır araç almıştım.Ruhsatta bir yerde hata olduğundan muayeneden geçemedim.Ruhsatı doğal olarak ilk opan vermişti bana...Sabah 9 da aradım...Hala satış müdürü hazretleriyle görüşemedik...Araç alacak olsak paçadan yalakalığa başlar bu adamlar...İşleri bitince de adamlara ulaşamazsın...Olayda benimde hatam var.Yedi sene oldu arabayı alalı...Açıp bir okumamışız ruhsatı.Koltuk sayısı 4 (sürücü dahil) yazıyor.Lakin bu OPAN'ın hatasını düzeltmez.Gidip emniyet müdürlüğüne yeni ruhsat parası verirsen kendimi enayi gibi hissederim gibi geliyor.Şu an telefon ettiler.An itibariyle...Durumu bana açıkladı:DEVLET 2008'DEN SONRA 5 KOLTUK DİYE İŞLETTİRMİŞ BU BİNEK ARAÇLARI 2008'DEN ÖNCE HEPSİNDE 4 KİŞİLİK (SÜRÜCÜ DAHİL) YAZDIĞINI BELİRTTİ.2005 ASTRASI OLANLAR BİR BAKABİLİR Mİ? YOKSA BENİ Mİ YEDİ ADAM? BANA PEK MANTIKLI GELMEDİ.ÖYLE OLSA MUAYENEDEN NASIL GEÇMİYOR BU ARAÇ?

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direk opan'ın işi değil bu bence.Ama tabi ki aracın size teslim edilmeden önce ruhsatı satış elemanı tarafından kontrol edilmeliydi. Aracı ilk teslim alırken ruhsatı kontrol etmemiz gerekiyor malesef :( inşallah iyi bir sonuca ulaşırsınız. Yoksa ek 1 ile tespiti yapılıp tescil belgesinin değişmesi gerekiyor.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direk opan'ın işi değil bu bence.Ama tabi ki aracın size teslim edilmeden önce ruhsatı satış elemanı tarafından kontrol edilmeliydi. Aracı ilk teslim alırken ruhsatı kontrol etmemiz gerekiyor malesef :( inşallah iyi bir sonuca ulaşırsınız. Yoksa ek 1 ile tespiti yapılıp tescil belgesinin değişmesi gerekiyor.

Koltuk sayısı aracın projesine göre veriliyor bildiğim kadarıyla. Yani doğrudan hatalı olan Opel ve yetkili bayisi olmalı.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bende 2005 ve koltuk sayim 5 iyi sallamis o eleman... Bende WOLO yazdigi icin ruhsat degistirmistim simdi W0L0 yaziyor ama bu bana 165 tl ye patlamisti...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sattığım astranın satış sözleşmesinde wolo diye girmişler alan adam yandı demiştim. aldığım arabada özellikle notere söyledim w0l0 diye. erpaştan corsayı alıncada w0l0 yazdığını teyit etmiştim ama koltuk sayısını ilk sizden öğrendim...

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serhan benim 2000 model Astra G min Nisan 2007 tescil tarihli ruhsatında istihap haddi bölümünde 04 yazıyor ama şoför dahil/hariç demiyo. ama motor kodum Y16XEL... :D

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2004 tarihinde tescil işlemi yapılan 1998 model Vectra B = 4 kişi
2007 tarihinde tescil işlemi yapılan 1991 model Vectra A = 4 kişi

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuk sayısı aracın projesine göre veriliyor bildiğim kadarıyla. Yani doğrudan hatalı olan Opel ve yetkili bayisi olmalı.
Doğru haklısınız. Benim anlamadığım bir nokta daha var. Mesela binlerce astra h satılıyor. Neden bu ruhsatlara o binlerce astra için ayrı ayrı değer giriliyor? Bunlar standart değerler değil midir? Yani trafik tescilde ekranda astra h girilse tüm bilgileri otomatik gelse kötü mü olur (şasi ve motor no harici tüm bilgiler aynı)? Bu şekilde her zaman yanlışlığa mahal veriliyor. Bilgiler bence doğru doldurulmuyor. Hatchback araca Heçbek yazılması da ayrı bi dava zaten :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla çok ilginç şeyler var doğrusu. Bir yakınımın da Zafira'sında koltuk sayısından dolayı sıkıntı olmuştu. 7 kişi olması gerekiyormuş sanırım, ama 5 kişi yazılmış ruhsata.
Bu arada benim aracımda 4 kişilik görünüyor. Aracı ilk aldığımdan beri farkındayım ama:) Sanırım Vectra'ların arka iki kişilik diye geçiyor.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işte bir terslik var :)
98 model 2.5 cdx sürücü dahil 5 (eski aracımın ruhsat kopisinden baktım)
99 model 2.5 cdx sürücü dahil 5 ( yeni aracım)
2000 model 2.0 dti 4 kişi ancak sürücü dahil yazmıyor