online satış yapmak için site

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar netten online satış yapılabilecek bir site açmak için izlenecek yol nedir,neler gerekiyor, konudan anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olurlarsa çok sevinirim, özetle; üretiğimiz ürünleri kredi kartı,paypal vs gibi ödeme seçenekleri,kargo hizmetleri vs ile tüm dünyaya toptan ve ya perakende olarak tanıtmak ve satmak,ama bunu ebay,sahibinden,gitti gidiyor vb. gibi sitelerde sanal mağaza açarak değil de kendimize ait bir web sayfasından,siteden yapmak istiyoruz şimdiden teşekkürler...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhabalar, çok kısaca adımları özetliyorum, gerekirse açarım, yada tel, msnden vs. anlatırım.

1)İlk olarak adam adı lazım. isim.com ise boşta bir ad beğenmeniz gerekmekte. com.tr ise presüdürü az biraz uzun.

2)Dosyaları barındırmanız için host almanız gerekmekte, online satış yapacaksanız, sunucu gerekebilir.

3) İşin yazılımına geliyor, opercart scriptini satın alabilirsiniz, yada kendinize özel yazılım yazdırabilirsiniz ki, maliyet çok yükseliyor. En güzeli opencart alıp, üstüne size özel tema yaptırtmak olacaktır.

4) Sanal pos için bankalarla anlaşmanız lazım, anlaştıktan sonra api ile mevcut scriptinize bağlamalısınız.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kolay alırsınız bir sanal post bir güvenlik rapid ssl alırsınız halolur
iyi bir web işleri yapan şirket tüm ihtiyaçlarınızı karşılar paypal olayına gelince en son bildiğim türkiyedeki bankalara withdraw yapmıyordu illa amerikan bankası olucakdı yani paypal den paranı alabilmen için amerikan bankasında hesabın olucakdı paranı oraya transfer edebiliyordun tabi bu bilgilerim 4 sene önceki bilgiler belki değişmişdir.. bunu yapanda iki üç arkadaşım vardı türkiyede city bankda hesap açmışlardı..

bana sorarsanız abi gereksiz niye gereksiz insanlar bilindik alışveriş siteleri dışında kolay kolay bilmedikleri sitelerden alış veriş yapmıyorlar.. siz gene site açın gene ürünleri koyun ama bence satış kısmında gg deki dükkanıza yönlendirin sahibindendeki dükkanınıza yönlendirin yada yabancıysa ebaydaki dükkanınıza yönlendirin daha güven verici olur..

açdınızmıda çünkü bu tip bir site görüceksiizki mesajlar gelicek gg de dükkanınız yokmu sahibindende dükkanınız yokmu gibisinden... bazıları güvenmediğinden ayak yapıcak havale yapsak olurmu banka nosu verin diyicek o zamanda iş eski yöntemle aynı olucak havale yapıldıkdan sonra online alışveriş sitesi kurmanında anlamı kalmıyor..

benim şahsi fikrim hiç girmeyin alış veriş sitesi dedinmi devamlı aylık ödemeniz olucak bunun yanında 7/24 online destek şart kargolarla anlaşıcaksınız lojistik destek için alışveriş sitesi kurdunuzmu bunun ayrı bir vergiside oluyor ssl için aylık ödeme sanal post için ayrı ödeme yapmanız lazım..

birde sıfırdan özgün bir tasarım ve yazılım yapmanız lazım bu hizmeti veren firmalar olsada ben hazır sistemlere karşıyım çünkü sitenize üye olup kredi kartıyla alışveriş yapıcak vatandaşın bütün kredi kartı bilgileri o insanların elince olucak ki bu tehlikeli bir olay. normalde sanal postta olmaz ama araya frame koyup bilginin bir kopyasını kendisine alıp post yapan insanlar var piyasada.. tehlikeli işler..

yok illa yapıcaz diyorsan abicim sanırım güzel sıfırdan bir yazılım özgün bir tasarım güvenliği ssl i sanal postu kısaca anahtar teslimi sanırım bir 10 bin dolar tutar yani çevremdeki yazılımcılardan yola çıkarak bu fiyatı verdim bu fiyattan aşağı benim çevremdekiler yapmaz..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hakan Bey, bir bilgiyi güncelleyelim. Paypal den Türkiyedeki kredi kartlarınıza 10 gün içinde bakiyeniz yatıyor. Lakin döviz hesaplarında, kur farklarından dolayı, forumlarda paypal satmak daha avantajlı iki taraf içinde.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğrudur dedimya o konulardaki bilgilerim 4 sene önceki bilgiler uzağım 4 senedir.. bir ara paypal kredi kartı gibi kart çıakrtıcak insanlar rahatlıkla çekebilicek söylentileri vardı anlaşmalı bankamatiklerden.. belki oda gelmişdir yada ilerde kesin gelir.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler Hakan,Emre bu durumda varolan web sayfamızda satış için ebay vb sitelere yönlendirme yapmak daha mantıklı

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
teşekkürler Hakan,Emre bu durumda varolan web sayfamızda satış için ebay vb sitelere yönlendirme yapmak daha mantıklı

Küçük ölçekli ise kesinlikle öyle. Gene elimden geldiğince yardımcı olurum, bir sorun olursa.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Sen siteni al yinede gg, sahibinden, ebay gibi sitelere yönlendir linklerini Türkiyede insanlar halen paypalın ne olduğunu bilmiyor. biz çok denedik başaramadık online satış siteleri daha karlı oluyor bu işte. Yapman gerekn tek bir şey var siten basit anlaşılır göz yormayan olsun. Gereksiz fazla bilgiye yer verme. bknz: www.aydinilaclama.com ben bu site sayesinde gezipte bulamadığım müşteriler buldum sayfa 5 linkten oluşuyor. Daha önceden cok fazla içerikli site yapıyorsuk ama verimi bunun %1 kadar değildi. Bir domain isimi alırken işi istanbuldamı yapacaksın kömürmü satacaksın örneğin istanbuldakomur.com, istanbulkomur.com gibi adresleri kesinlikle almalısın. domain üçretleri $10 host yıllık 100TL ye bulursun sana yıllık 120 TL masrafı olur.
Sanal post işine pek girme bu yüzden çok insan dolandırıldı ve halen dolandırılıyorlar. Zaten Türkiye'de gg ve sahibinden bunun için bu kadar tutuyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ptt kargo kapıda ödeme,havale sahibinden gg ebay gibi sitelerde online satış ne satığınızı bilmiyorum ama ürününüz hepsiburada gibi sitelerde satışı olabilicek tarzda bir ürünse orayada başvurup ürününüzün satışını yapabilirsiniz siz zaten bunları yapsanız satışa yetişemessiniz :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen siteni al yinede gg, sahibinden, ebay gibi sitelere yönlendir linklerini Türkiyede insanlar halen paypalın ne olduğunu bilmiyor. biz çok denedik başaramadık online satış siteleri daha karlı oluyor bu işte. .

şimdi sen misal kendi ürününü sattığın bir site açsan ben şahsen senin sitenden alış veriş yapmam güvenemem çünkü kredi kartı bilgilerimi ev adres iş adres bilgilerimi giricem sana teslim edicem..

bilindik alış veriş sitelerinde kurumsal bir destek var misal gitti gidiyor hepsiburada doğan şirketler gurubunun üyesi yani konuşuldumu abi yamuk olmaz arkasında doğan şirketler gurubu var oluyor..

sahibinden misal kredi kartı bilgisine ihtiyaç yok ordada.. insanlar alış veriş yaparken rahatlar.. get yöntemli ilede direk bankayla seni muhattap ediyorlar kendileri aracı değiller.. ebay desen zaten ebay yani ötesi yok paypal i bile ayakda tutan tek kurum :)