Ön tekerlerden gelen ses :(

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar aracım vectra b 2000 model 1.6 16v aracımın sol ön lastiğinden özellikle parke taşlı yollardan geçerken belirgenleşen vik vik vik şeklinde gelen bir ses var sağ ön tekerden ise sağa doğru virajlara 40-50 km hızla girdiğimde çok ince ve hızlı bir ses geliyor bişey sürtünüyormuşcasına ses debriaja bastığımda kesiliyor sebebini anlayamadım yardımlarınızı bekliyorum
:(

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar aracım vectra b 2000 model 1.6 16v aracımın sol ön lastiğinden özellikle parke taşlı yollardan geçerken belirgenleşen vik vik vik şeklinde gelen bir ses var sağ ön tekerden ise sağa doğru virajlara 40-50 km hızla girdiğimde çok ince ve hızlı bir ses geliyor bişey sürtünüyormuşcasına ses debriaja bastığımda kesiliyor sebebini anlayamadım yardımlarınızı bekliyorum
:(

Ucuzdan pahaliya doğru tahmin yurutursek ; fren balatasi tozlu fren balatasi bitmek üzere disk incelmis , aks keceleri veya akslarda sorun olabilir. Debryaja basilinca gecen ses sanzimnla ilgili olacağını düşünüyorum

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ön sol tekerden geliyor dediğim ses araç hareket halindeyken kafamı camdan çıkarıp baktığımda sol arka tekerden geliyordu bi ustanın yanına gidip durumu anlattım lastiği söküp bakıcaz dedi söktükten sonra fren balataların bitmiş değişmesi lazım dedi balataları değiştikten sonra sorunun ortadan kalktığını gördüm :)