ön panelden gelen ses

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Havalandırma kapağı olabilir?

Geçenlerde bende de buna benzer bi ses vardı. Motorun çalışmasına gerek yok idi, kontagı acınca da geliyordu aynı ses...Neyse, sonuçta iç hava sirkülasyon kapagının mili kırılmış idi ve değiştik ,kırık parçayı da gördüm zaten...Plastik olan bu aksam malesef yine de kırılabilir....Belki bunu da araştırabilirsiniz.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kader diyelim gitsin!

Sabahları bendede oluyor havalar soğuyunca arabanın her yerinden ses geliyor resmen titriyor araba. yazın gıgı çıkmayan araba kış gelince konsere başlıyor ama kurcalatmayı düşünmem daha kötü olabilir göğüsü söküp takarken bir yerler elinizde kalabilir iyi düşünün!!!

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım arabadada var yalnız ben nerden geldıgını cozum on cama hava ufleyen ızagaranın altından gelıyor onu bu hafta sonu sokup temizleyeceğim olmaz kablo hortum varsa cırt kelepcekyle bırbırıne baglayacam ve o ızgarayı oraya ıyıce monteleyeceğim

ekremcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Havalandırma kapağı olabilir?

Geçenlerde bende de buna benzer bi ses vardı. Motorun çalışmasına gerek yok idi, kontagı acınca da geliyordu aynı ses...Neyse, sonuçta iç hava sirkülasyon kapagının mili kırılmış idi ve değiştik ,kırık parçayı da gördüm zaten...Plastik olan bu aksam malesef yine de kırılabilir....Belki bunu da araştırabilirsiniz.

ceyhun bey ben de aynı sesten birkaç gündür şikayetçiyim. her yeri yokladım, özellikle iç hava sirkülasyon düğmesine basınca o elektrik motoru dönmesi gibi olan "cızzzz" sesi kalınlaşıyor ve artıyor. büyük olasılıkla bende de aynı problem var, masrafı ne kadar tuttu ?

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar aynı sesler bendede, ayrıca araç boşta iken gaza yüklendiğimde ön göğüsün alt tarafından mı yoksa içinden biyerden mi tam anlamadım zangır zagır (ancak böyle tarif edebilirim:D) gibi ses geliyor ama yolda giderken bişey yok.kabin içi sesler yolda giderken beynimi tırmalıyor zaten. kafaya ne kadar çok takarsan bir o kadar çoğalıyor sesler müziğin sesini açıyorum sesler duyulmuyor ama aklım hep onda. böyle kullanmaya devam etcez çözümü yok galiba...

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ceyhun bey ben de aynı sesten birkaç gündür şikayetçiyim. her yeri yokladım, özellikle iç hava sirkülasyon düğmesine basınca o elektrik motoru dönmesi gibi olan "cızzzz" sesi kalınlaşıyor ve artıyor. büyük olasılıkla bende de aynı problem var, masrafı ne kadar tuttu ?

115 ytl tuttu...Malesef hava sirkülasyon boğazı ile kapak komple degisiyor.Umarım kapagı ceviren motor yanmamıstır.Yanmışsa o da degisecek onun masrafını bilmiyorum.Belki cıkmacılara bakılabilir ben bakmamıştım

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sesten bendede var hava soğuyunca oluyo yazı yoktu. geçen sene kışın yine vardı şimdi yine başladı araç soğukken yapıyo kloriferi açıp 5 dakika çalıştıktan sonra tık yok
bence plastik parçalardan kaynaklanıyo kaloriferi açınca sıcaklıktan dolayı genleşiyor ve ses kesiliyor.

astra52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses birde torpidonun üst kısmında ön cama hava gelen ızgaranın olduğu parçadan gelebilir bu parça yaklaşık 5 plastik ayakla oraya takılıyo muhtemelen bu ayaklardan biri kırılmıştır ve zırıltı yapar birde gösterge saatinin montaj yerinde kırılma varsa yapar bu ikisinide tecrübe ettim ve ses kesildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla soğuk havalarda egr otomatik jikle görevi yaparak motor ısınana kadar çalışıp daha sonra kesiliyo

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2002 model vectra 2005 yilinda aldim hala gogusden ses geliyor kisin daha fazla geliyor servistaki arkadaslar abi bu ses icin gogus indirmeye degmez orjinalini bozmayalim diyorlar bede oyle biniyorum