Ön kapı içindeki hoparlör

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
Arkadaşlar vectra b arabamın sağ ön kapı içindeki hoparlörden cızırtı gelmeye başladı. acaba patlamış mıdr? eğer patladıysa ben onu sökebilir miyim?

captain81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
patlamış olabilir bence emin olmak için kapı ceplerinde bozuk para veya benzer birşey olup olmadığını kontrol et,eğer patlak olduğuna emin olursan sende değiştirebilirsin kapı kolunda ve kapının üst tarafında tiz hoparlörünün altında vidaları sökmen gerekecek,böyle işlerden biraz anlıyorsan kolay bir iş,şimdiden kolay gelsin

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Hoparlörün körüğü yırtılmış olabilir. ( Sesi çok açtığında yapıyosa yırtıktır )
Eger körükleri yırtıksa; körükleri silikon yada baly ile elastik bi yapıştrıcı ile ince bi şekilde kaplarsan eskisi gibi olur.

spk.jpg

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
patlamış olabilir bence emin olmak için kapı ceplerinde bozuk para veya benzer birşey olup olmadığını kontrol et,eğer patlak olduğuna emin olursan sende değiştirebilirsin kapı kolunda ve kapının üst tarafında tiz hoparlörünün altında vidaları sökmen gerekecek,böyle işlerden biraz anlıyorsan kolay bir iş,şimdiden kolay gelsin
oralarda vidaları göremedim ama bir daha bakayım

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok zahmetli bir iş bence usta birine söktürsen daha yararlı olur..

captain81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oralarda vidaları göremedim ama bir daha bakayım
vidalar gizli yani içten kapı kolunun ordakilerde tıpalar var onları ince uçlu tornavida ile çıkardıktan sonra vidalar ortaya çıkacaktır,aynı şekilde tiz hoparlörününde ızgarası var onuda ince uçlu tornavidayla çıkardıktan sonra onun altında vidayı göreceksin,eğer bunları yapamazsan camcı yada kaportacı arkadaşın varsa sana hemen gösterir veya sökerler;)

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
vidalar gizli yani içten kapı kolunun ordakilerde tıpalar var onları ince uçlu tornavida ile çıkardıktan sonra vidalar ortaya çıkacaktır,aynı şekilde tiz hoparlörününde ızgarası var onuda ince uçlu tornavidayla çıkardıktan sonra onun altında vidayı göreceksin,eğer bunları yapamazsan camcı yada kaportacı arkadaşın varsa sana hemen gösterir veya sökerler;)
teşekkürler ben en en iyisi dediğin gibi bir ustaya gideyim