ön camım çatladı

hipokratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iki gün önce park halindeki aracımın yanına geldiğim de ön camın boydan boya çatladığını gördüm.Park ettiğimde böyle birşey olmadığına eminim.Neyseki kaskodan hasarsızlığa dokunmadan değiştirdim.Ancak kafama takılan bir şey var.Yeni yakılan camda eskisinde olduğu gibi GM logosu falan var ama bazı simgeler eksik.Örneğin eski camda GM logosunun yanında bir kitapcık ve onun yanında da cin aliye benzer bir adam ve bir yuvarlak şekil vardı.ne anlama geliyor bilmiyorum ama yeni takılan cam da bu yok.serv,s orjinal cam taktık dedi ama ben emin değilim. ne dersiniz bu simgelerin anlamını bilen var mı?

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
hmm ilgimi çekti,
bu tür logoların her birinin bir anlamı oluyor,
mesela elbisede, elle yıkanmaz, sıkmaya gelmez, en fazla şı sıcaklık gibi anlamlara geliyor onlar.

şimdi camda onların eksik olması acaba bazı özellikler yok veya yan sanayi cam GM yazılmış mıdır diye aklıma takıldı.

Ben de anlamam merak ettim izleyeyim bu başlığı. :good:

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirdiğiniz cam orjinal değil büyük ihtimal, yan sanayi. Sigorta şirketlerinin anlaştığı cam firmaları yan sanayi takıyorlar. Umarım camınızda yağmur sensörü yoktur.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de catlamisti dikkat servise gittim nekadardir diye bayagi pahali demisti ama fiyat farki vardi orjinal olsa bile fark üstündeki harfin camin az renkli yada renksiz anlamina geliyo hafif yesilimsi renk pahali ve normalle ayni harf olmuyor

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o takılan yan sanayı camlar benımde oyle oldu ben camı taktım camcıya dedım bunun yazıları eksık oda bu abı orjınalı dedı baska bı camcıya gıttım oda bu yan sanayı dedı kaskolar hep yan sanayı cam takar ama aynı malzemelerden yapılıyo yanı sorun olmaz dedı

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hep aynı problemler.bende aracımın camını değiştirdim.servisin sigorta şirketiyle anlaşması yokmuş.sanayide camcıya gönderdiler.araca takınlan camın üzerinde dev gibi cin malı yazıyordu.problem olurmu diye sordum.bişey olmaz dedi.yola cıktım aracı kullanırken fark ettim.camda dalga ve ışık kırılması oluyor.gittik tekrar değiştirdik yine cin malı.sigortaya gidiyorsun söyle söyleniyor.orjinal cam takılırsa kasko bozulur.yan sanayi takarsan 1 sene boyunca 2 cam değişimi ücretsiz.araçlarınızı kasko yaptırıken bunlara dikkat edin.ufak kelime oyunları yada okumadıüımız policeler başımıza büyük sotunlar yaratmaktadır..