Ön Cam Çatladı , KAskodan Değişim ?

ezgixxxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki erzem olmadığı halde cam değişimi önerir misiniz_?
Hiç bir şey fabrika çıkışı gibi olmaz diye bir şey söyleyebilirmiyiz?

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demin hem yetkili servisle hem de sigortayla görüştüm. Sadece AXA sigorta camın orjinali ile değiştiriyormuş. Diğerleri anlaşmalı camcılara yönlendiriyormuş.

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı dert var görüş alanımda olmadığı için dokunmuyorum... kaskoların hiç birinin yetkili servislerle CAM anlaşması yok... orjinal camda belli bir yüzde istediler benden...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yetkili servise aracı bırakın onlar orjinal cam takıp parasını kaskodan söke söke tahsil ediyorlar.

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara Opal yetkili servisi sadece Axa nın orjinal cam değişimini ücretsiz yaptıklarını söyledi. Benim de sol alt tarafı çatlamış. görüş alanımda değil. dikkatli bakmazsanız dışardan da belli olmuyo. Kaskom axa olduğu halde değiştirmiycem. Yetkili servisler de Almanyadaki fabrika değil neticede. Eğer çatlak büyür de görüşüme girerse o zaman değiştiririm.

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servise aracı bırakın onlar orjinal cam takıp parasını kaskodan söke söke tahsil ediyorlar.

kitabına nasıl uydururlar bilmiyorum. Kaskodan illaki yaptırılır ama mühim olan kaskonun bozulmadan camın takılması. yani yılda bir olan hakkı kullanarak hasarsızlık indiriminin etkilenmemesi. Aksi halde poliçelerin küçük onarım kısımda yazan belli limitin üstü hasarların küçük onarım şeklinde yaptırılması halinde bu durum hasar ihbarı olarak değerlendirilir hükmüyle karşı karşıya kalabilirsiniz. ne demek hasar ihbarı. yani arabanıza bir zarar gelmişte kendi kaskonuzdan yaptırıyormuşsınız gibi. bu durum kaskonuzu bozar. bidahaki sene indiriminizi etkiler. başka bir forumda bir arkadaşın yine axa da başına gelen bir olay var. aynı yıl içinde cam değişimi ve küçük onarım hakkını kullandığını düşünerek bazı onarımlar yaptırıyor. kasko yenileme zamanı geldiğinde bi önceki sene 600 liraya yaptırdığı kaskoya 1800 lira(rakamlarda hata olabilir) para istiyolar yeni yıl için. başka sigortalardan fiyat alıyor fiyat daha da yüksek. sebebi yaptırdığı her işlemin hasar ihbarı olarak değerlendirilmesi. her onarım tramere de işlenmiş ve sicili inanılmaz bozulmuş. mecburan de axa ile yenilemek zorunda kalmış. küçük onarım yaptırıken servislerin rolü önemli. sigortaya kestikleri faturanın poliçe de yazan limitin altında olması gerekir. zaten işi bilen servisler bu onarım kurtarır, burası kurtarmaz diye sigortalıya bilgi veriyor. Bu konulara dikkat.

aragorn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yemekaskim.com
arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olmasın yeni konu açacağıma buraya yazayım dedim

daha önce orjinal cam değiştirdim sıkıntı olmadı bu seferde arka stopu değiştirmek istiyorum hasarsızlık bozulmaz ama indiriminiz %30 dan %15 e düşer dedi yetkili servis son 10 gün gelin indiriminizi %40 çeker takarız yine %30 düşer dedi

hesapladım düşen yüzde 10 zaten 110tl ye tekabül ediyor ben ne anladım bu işten
verdiği indirim düşüyor zaten

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olmasın yeni konu açacağıma buraya yazayım dedim

daha önce orjinal cam değiştirdim sıkıntı olmadı bu seferde arka stopu değiştirmek istiyorum hasarsızlık bozulmaz ama indiriminiz %30 dan %15 e düşer dedi yetkili servis son 10 gün gelin indiriminizi %40 çeker takarız yine %30 düşer dedi

hesapladım düşen yüzde 10 zaten 110tl ye tekabül ediyor ben ne anladım bu işten
verdiği indirim düşüyor zaten

Yazıktır günahtır , bi stop kırıldı çatladı patladı diye kasko bozuyorsunuz , ne gerek var sanki stop dediğin kaç para ki (yan sanayisi) . Bence kendi cebinden öde gitsin kafanda rahat olur cebinde