Ön cam ! yardım...

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h aracımın ön camı taştan dolayı çatladı ve değiştirmek istiyorum. ak sigortadan kaskolu fakat yetkili opel servislerini aradığımda bana kasko ile cam anlaşmalarının olmadığını aracı ücretli tamir ettirip kaskodan ücretini alabileceğimi ancak kaskonun yüzde 20 kesinti yapacağını söylediler... bende doraglass diye bir marka buldum sanırım orası anlaşmalı ve ücret almayacak.. bu markayı bilen var mı ? aracın camı orjinal olmayacak sizce ne yapayım ? yetkili serviste yaptırıp yüzde 20 den vaz mı geçeyim ? yoksa doraglass mı raktırayım ??? lütfen yardım...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaskoda olmaması çok tuhaf. Keşke anadolu sigortadan kasko yaptırsaydınız... , camı bu haliyle fotoğrafını çekin ( satarken problem çıkmaması için ) , daha sonra muadili doraglass camı taktırın.

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya sorun aslında ak sigorta da değil diğer şirketlere baktım onlarında cam anlaşması yok yetkili servislerle eğer varsa kaskomu değiştirip öyle camı yaptıracağım...manadolu sigortanın var mı acaba ?

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya sorun aslında ak sigorta da değil diğer şirketlere baktım onlarında cam anlaşması yok yetkili servislerle eğer varsa kaskomu değiştirip öyle camı yaptıracağım...manadolu sigortanın var mı acaba ?

Benim bildiğim var ( www.anadolusigorta.com.tr )

Bu linki bir incleyin isterseniz.

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mucip abi anadolu sigortanın oto servis anlaşması var yetkili servislerle bu çok iyi.. yalnız cam anlaşması olan bayileri göremiyorum sanırım sorun var sayfada.. samsun sivas ve çorum da arıyorum cam anlaşmalı yer gözükmüyor...

Son düzenleme:

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim izlediğimiz bir yolu tavsiye edeyim; bildiğiniz tanıdığınız veya bilmediğiniz ak siğorta ile anlaşmalı bir camcıya gidiyorsunuz.
arabanın camını değiştir demiyorsunuz CAM TEDERİĞİ YAPILMASINI istiyorsunuz. camcı sizin arabanın üzerindeki orjinal camın kod numaralarını alıp aynı camdan cam tedariği istiyor ve 3-5 gün sonra cam gelip takılıyor. ve HİÇ PARA VERMİYORSUNUZ.
kesinlikle yerli cam taktırmayın ve bir kuruş para da vermeyin.
bu konuda bir sıkıntı çıkarsa sigorta acentenizi arayaıp devreye girmesini isteyin.
BİR DE ÇAM ÇATLAMALARINDA 1 HAFTA VEYA 15 GÜN GİBİ BİR SÜRE VARMIŞ BU NEDENLE SORULURSA 1-2 GÜN ÖNCE ÇATLADI DERSİNİZ.
EXPER GELİP BAKAR VE CAMIN ESKİDEN ÇATLADIĞINI TESPİT EDERSE ÖDEME YAPMAMA GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU İMİŞ ARKADAŞLARIN BİLGİSİ OLSUN.

bu konuda başımızdan geçen bir olayı aktarayım; arkadaşın skoda octavia aracın camı çatladı değiştirmek istedik araba ak sigortadan kaskolu ama acentesi pek bir şey bilmiyor.
arkadaş acenteyi aradı; acente CE belgeli yerli cam takılır, orjinalini istersen farkını verirsin dedi.
ben de bu arabaya bu kadar kasko parası veripte hayatımda bir defa cam değiştirecek olduğumda dandik cam taktırmam deyip, benimde evleri ve aracımı sigortalayan ve ak sigorta acentesi ve samimi arkadaşım olan kendi acentemi aradım.
arkadaşım bana yukarıda bahsettiğim şekilde hallederiz dedi.
önce anlaşmalı camcının birisine gittik tamam dedi 3-5 gün sonra ilgilenmemiş ve olmuyor diye salladı sonra anlaşmalı başka bir camcıya gittik octvianın lamine orjinal ön camın aynısı geldi ve yerine takıldı. bir kuruş para vermedik.
özellikle ön camlar çok önemli, gündüz ve gece görüşü, ışık kırılması ve yansıtma vs. ile fiyat açısından orjinal cam ile yerli camlar arasında dağlar kadar fark var.
yerli camlardaki yağmur sensörünün çoğu bile kafasına göre çalışıyor.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim izlediğimiz bir yolu tavsiye edeyim; bildiğiniz tanıdığınız veya bilmediğiniz ak siğorta ile anlaşmalı bir camcıya gidiyorsunuz.
arabanın camını değiştir demiyorsunuz CAM TEDERİĞİ YAPILMASINI istiyorsunuz. camcı sizin arabanın üzerindeki orjinal camın kod numaralarını alıp aynı camdan cam tedariği istiyor ve 3-5 gün sonra cam gelip takılıyor. ve HİÇ PARA VERMİYORSUNUZ.
kesinlikle yerli cam taktırmayın ve bir kuruş para da vermeyin.
bu konuda bir sıkıntı çıkarsa sigorta acentenizi arayaıp devreye girmesini isteyin.
BİR DE ÇAM ÇATLAMALARINDA 1 HAFTA VEYA 15 GÜN GİBİ BİR SÜRE VARMIŞ BU NEDENLE SORULURSA 1-2 GÜN ÖNCE ÇATLADI DERSİNİZ.
EXPER GELİP BAKAR VE CAMIN ESKİDEN ÇATLADIĞINI TESPİT EDERSE ÖDEME YAPMAMA GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU İMİŞ ARKADAŞLARIN BİLGİSİ OLSUN.

bu konuda başımızdan geçen bir olayı aktarayım; arkadaşın skoda octavia aracın camı çatladı değiştirmek istedik araba ak sigortadan kaskolu ama acentesi pek bir şey bilmiyor.
arkadaş acenteyi aradı; acente CE belgeli yerli cam takılır, orjinalini istersen farkını verirsin dedi.
ben de bu arabaya bu kadar kasko parası veripte hayatımda bir defa cam değiştirecek olduğumda dandik cam taktırmam deyip, benimde evleri ve aracımı sigortalayan ve ak sigorta acentesi ve samimi arkadaşım olan kendi acentemi aradım.
arkadaşım bana yukarıda bahsettiğim şekilde hallederiz dedi.
önce anlaşmalı camcının birisine gittik tamam dedi 3-5 gün sonra ilgilenmemiş ve olmuyor diye salladı sonra anlaşmalı başka bir camcıya gittik octvianın lamine orjinal ön camın aynısı geldi ve yerine takıldı. bir kuruş para vermedik.
özellikle ön camlar çok önemli, gündüz ve gece görüşü, ışık kırılması ve yansıtma vs. ile fiyat açısından orjinal cam ile yerli camlar arasında dağlar kadar fark var.
yerli camlardaki yağmur sensörünün çoğu bile kafasına göre çalışıyor.

Sanki eksperin kendi cebinden çıkıyor parası, bu kadar da vatandaşı hor görmek olmaz. Bu tür eksperlere Allah kimseyi düşürmesin.

Ayrıca bu yararlı bilgilendirme için teşekkürler.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal camı da dışarı vermiyorlar. Ben yetkili serviste anlaşmalı sigorta dolayısıyla camımı değiştirmiştim. Para filan da vermedim.Cam anlaşması önemli değil. Önemli olan servisle anlaşması var mı yok mu ..