Ön cam konusunda yardım.

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün opel vectra b kasa olan aracımın ön camı çatladı ve değişmesi gerekiyor. Dün sanayide iyi tanıdığım ve güvendiğim bir usta her şey dahil 150 tl ye değiştireceklerini ve orjinalinden hiçbir farkı olmadığını söyledi, sadece gm logosu yok dedi. Eğer logoya para vermek istersen 400 tl civarında olduğunu söyledi. Ustamın dediğine göre camların ikiside herşeyiyle aynıymış. Sizden öğrenmek istediğim daha önce cam değiştiripte pişman olan varmı ve ustamın söylediği doğrumu? Bu arada aracımın kaskosu yok.

Arkadaşım benim de ön cam taş sıçraması sonucu zarar görmüştü. Kaskonun anlaşmalı servisi orijinal diye getirip bir cam taktı, orijinallikle alakası bile yoktu hem daha şeffaf hemde kalitesizdi. Aracı servise götürüp kontrol ettirdim. Servis ithal cam olduğunu ama orijinal olmadığını söyledi. Markası Pilkington du sanırım. Bende söktürtüp orijinalini serviste yeniden taktırdım. Şimdi çok memnunum. Bir sıkıntı yok. Ayrıca servisin işçiliği daha kaliteli. Bence sıradan bir camcıya taktırma derim. Çünkü ön camlar çok önemli.

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar en sonunda uğurluglass marka cam taktırdım. Sonucundan çok memnunum eski camdan hiç bir farkı yok. Camı taktıktan sonra araç 10 saat kadar sanayide sabit olarak bekledi ve arabayı öyle teslim aldım( ileride camın ses ve su almaması için böyle yapılmas gerekiyormuş.) Bence benim gibi kaskosu olmayan arkadaşlar 400-500 tl verip sadece logosu için cama para vermesin, bilindik güvenilir bir marka cam alıp taktırın. Sonuçta 2001 yılına kadar türkiyede üretilen opellerdede yerli marka cam car.

SATKOMANDO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.leysamtan.com
orjinal camdan şaşmayın arkadaşlar...

sizin 150 lira vs verip taktığınız camlar yerli üretim camlardır ve kalitesi düşüktür ki ucuzlupundan bellidir...

eski camcı olarak derimki orjinal cam GM logolu olandır he o yoksa pilginkton da olabilir sonuçta adamların işi cam üretmek ve sadece opel değil avrupa araçların camlarına bakın özellikle BMW ve Mercedes in camları pilginkton dur neden sırf marka olsun diyemi... bence ii düşünün orjinal cam herzaman daha sağlıklıdır gözlerinizi yormaz bozmaz, taş sıçramalarında çizilmelere karşı daha dayanıklıdır ...

birde şunu unutmayalım arkadaşlar ön cam çatlamaları hiç bir zaman kırılıp dağılmaz o yönden içiniz rahat olsun istediği kadar çatlasın hatta kırmayı deneyin kıramazsınız dağıtamazsınız :) ama yan camlar ve arka cam havalı camdır darbe esnasında tuz buz olur..

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende astra h aracimin degistirdim yagmur sensörlü 200 tl ye orjinal deyil ankarada 3ay oldu bir sorun yok insallah olmaz orjinal cok pahaliydi o yüzden yan sanayi taktirdim benim korkum su alma olmasiydi takan kiside su alma sebebi olarak kaportasi darbe almis arabalarda oluyo dedi cam tam oturmuyormus seninkinde bir sorun olmaz dedi silikonu sürdü cami yerlestirdi bantlari yapistirdi arbami oynatmamin bile sorun olmuyacagini söyledi bende yinede eve getirdim bir gün yatirdim arabayi

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal camdan şaşmayın arkadaşlar...

sizin 150 lira vs verip taktığınız camlar yerli üretim camlardır ve kalitesi düşüktür ki ucuzlupundan bellidir...

eski camcı olarak derimki orjinal cam GM logolu olandır he o yoksa pilginkton da olabilir sonuçta adamların işi cam üretmek ve sadece opel değil avrupa araçların camlarına bakın özellikle BMW ve Mercedes in camları pilginkton dur neden sırf marka olsun diyemi... bence ii düşünün orjinal cam herzaman daha sağlıklıdır gözlerinizi yormaz bozmaz, taş sıçramalarında çizilmelere karşı daha dayanıklıdır ...

birde şunu unutmayalım arkadaşlar ön cam çatlamaları hiç bir zaman kırılıp dağılmaz o yönden içiniz rahat olsun istediği kadar çatlasın hatta kırmayı deneyin kıramazsınız dağıtamazsınız :) ama yan camlar ve arka cam havalı camdır darbe esnasında tuz buz olur..
Arkadaşım doğrusundur ama benim aracımın üzerindeki fabrika çıkışı camlarının üstünde markası aynen şöyle yazıyor "DURACAM" yani hasmı has TÜRK MALI. Önceki mesajlarımda yanlışlıkla duraglass diye yazmışım. Ve internetten araştırırsan UĞURLU GLASS diye, mercedes ve man gibi büyük firmalara cam gönderiyor. Kalitesiz olsa taktırmazdım, çünkü baya bi araştırdım didik didik ettim. Ayrıca türkiye cam konusunda baya bi ileri düzeylerde, Türk malları niye hep kötülenir anlamadım gitti bi türlü.

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Logo tabiki önemlidir
unutmaki o logonun olması demek o camın tüm dünyada ki ülkelerin ithalat ve kullanıcı güvencesini belirleyen standartlarda üretim yapıyor demektir.
Evet türk markalarıda büyük markalara yapıyor ama unutmayın ki araba markalarının belirledikleri standartlarda üretim yapılması şartları ile

woha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ön cam da değişti. Yeni takılan cam orjinaline göre daha zayıf. Uzun yolda cama çarpan sert cisimler cam üzerinde ufak ufak hasarlara neden oluyor. Bir de Ankara'dayken ön cam kışın buz tutardı, o nedenle buz küreği sabahları elimizden düşmezdi, bu durum çiziklere neden oldu. Ön cam birkaç senede motor kaputu gibi oldu. Bana kalırsa orjinal camlar daha kaliteli ve dayanıklı. Arkadaşınızın kullanacağı camın kalitesini bilmeden yorum yapmak yanlış olur ama ben memnun değilim, belki de benim aracımda kullanılan cam kalitesizdir.
ne maRKAYDI TAKTIDIGINIZ CAM

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bak kardeşim benım arkadaş camcı fılım cektırmeye gıttım yanına benım ön camı gördu bır surdu bembeyaz bu cam nasıl araba suruyosun dedı bu camla cam yansıma yapıyor dedı orjınal degıl dandık markaymiş senın kasko var nasılsa degıselım dedı orjınal gm var dedı bırde orjınal gm yazısı olmayan var yeşıl koyu cam guneşlıklı ıkısıde aynı para aynı kalıte ıstedıgını takalım dedı bana sorarsan guneşlıklıyı takalım dedı guneşlılık camı taktı olmaz böyle göruntu ya gece surşum rahatladı yagmurlu havalarda guzel suratide göstermıyor cok şukur cok guzel oldu ben sana camın fotosunu cekıp eklıcem 1 saat ıcınde belkı fıkır olur markasını bakıyım fotoyuda eklıcem