ön cam kapanma sorunu

Dea_Tacita

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,

bugün sol cam kapatırken kapanmaya 2 parmak kala tekrar aşağı iniyo. naptıysam düzletemedim. en sonunda az az kapatarak kapatmayı başardım ama sorun nerde çözemedim. fikri olan varmı?

araçta çocuk koruma var biliyorum ama ortada bişey yokken neden tekrar aşağı insin? bugün aracı temizledim. yarıya kadar indirerek arayı da sildim acaab o ara mı bişey oldu ne oldu bi söyliverin bilen varsa :(

bu arada araç corsa1.3 cdti

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fitiller sıkıyor olabilir daha kotu ıhtımal ıcerdeki mekanızma yerınden cıkmıs olabılır

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fitillerinde sıkışma vardır veya camın kızakları kasıyordur ondan yapar.Fitillerine içine sıvı sabun dök bir dene bakalım ozaman fitillerden olup olmadığı belli olur.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam ile kapı arasındaki fitil değişecek, vectra B de başıma gelmişti, fitil den dolayı cam yamuk çıkıyor ve sıkışıyor, sıkışıncada koruma sistemşi otomatik camı engelliyor, fitil değişecek fiyatı 100 TL diye biliyorum ama kazıklanmış olabilirim :D

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi 100 TL fitilmi olur ya :) git rüzgarlık taktır kapanmaya yakn tekrar iniyormuş zaten rüzgarlıkla kurtar işi :)

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Megane II de başıma gelen bi olay bu..Camı kaldıran mekanizma bir yerde sıkışıyo arkadaşında dediği gibi koruma devreye girip camı kapatıyo..Megane için 80 Tl masraf açmıştı sizin anlicaniz ucuza gitmicek :D

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta benım aractata aynısı var ozellıkle ıslandıgı zaman yapıyor gecen gun fark ettım arkslarında dedıgı gıbı cam yamuk cıkıyor sıkıstıgını sanan mekanızmada camı gerı alıyor asagı camı sag tarafından ukarı cıkarken cek bıraz yanı ıncelen kısma kaymamamsını sagla rahatca kapanıyor o zaman dedıklerı gıbı ya fıtıl degıscek yada mekanızmada gevseyen bı yerler var..

Dea_Tacita

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün geceden sonra bugün hiçbir sorun yapmadı bayramdan sonra periyodik bakıma soktuğumda fitillere ve mekanizmaya baktırayım o zaman. hep aynı yerde yapıyordu sorunu.

bu sabahtan beri sorun çıkarmadığından acaba akşam camında mı kafası gxüzeldi diye düşünmekten alamıyorum kendimi :D

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arada bi iki kere normal kapatır eğer düşündüğümüz problem varsa..siz yinede bakım yaptırana kadar fazla oynamayın camla başınız ağrımasın..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracta aynı usta tek kapı corsa dıyorum ya cam ıslakken daha cok yapıyor aracı yıkattıgında yagmur yagdıgında felan kuruyken normal cıkıp ınıyor aman dıyım dıkkat et ben ole gecen gun kapattım aracı cam otomatık benım alarm dan bı ındım cam yarıya kadar acık duruyor...