Ön Cam Çizikleri

Naci Ahmed

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba Ustalarım, aranıza yeni katıldım. Benim bir derdim var. Ön camdaki kılcal cizikler... Daha bir sene önce ön camı çizik ten dolayı orijinali ile değiştim. Şimdi yine var. Sizden öğrenmek istediğim şudur, bu ön camın bu kadar kolay çizilmesi normal mi, daha da önemlisi ön camdaki bu çizikleri normal mi karşılanmalı, benim için önemli olan bu soruyu tecrübenizle yanıtlarsanız sevinirim.

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Cam çiziklerinden bende rahatsızım ve çok sinir bozucu. Ama nedeni belli cam temiz değilken ayrıca silecek süpürgeleri de temiz değilken silecek kullanmak bu çiziklere neden oluyor maalesef. O nedenle bir tane çek çek koydum bagaja yağışlı havalarda önce çek çekle camın üstündeki yapışmış tozu temizliyorum, kuru havalarda cam sil veya su sıkıp yine çek çekle temizliyorum. Kısacası silecekleri az kullanmaya çalışıyorum özellikle de cam temiz değilse ilk kullanımdan kaçınıyorum.

Naci Ahmed

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cam çiziklerinden bende rahatsızım ve çok sinir bozucu. Ama nedeni belli cam temiz değilken ayrıca silecek süpürgeleri de temiz değilken silecek kullanmak bu çiziklere neden oluyor maalesef. O nedenle bir tane çek çek koydum bagaja yağışlı havalarda önce çek çekle camın üstündeki yapışmış tozu temizliyorum, kuru havalarda cam sil veya su sıkıp yine çek çekle temizliyorum. Kısacası silecekleri az kullanmaya çalışıyorum özellikle de cam temiz değilse ilk kullanımdan kaçınıyorum.
Arkadaşım, benim canımı sıkan da o. Orjinal cam taktırdım, silecekleri cam kirli iken çalıştıramadım. Çekçek le temizledim ama yine çizildi üsteli bir yıl olmadan... Nasıl oldu anlamadım

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Silgecler güneşin altında kuruyup sertlesince yanlışlıkla elin konsola degse bile çizer atar

Naci Ahmed

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ankara'da çizik giderme işi yapan var mı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ankara'da çizik giderme işi yapan var mı
Çizikleri yok etmek imkansız fakat pasta yaparak çizik kenarlarının yumuşatarak gözle görülmesi engellenir. Yada aynı şi yapan cam cilaları var ama bir ara onlar çok pahallıydı. Bulabilirseniz vikaulda işinizi görür.

• Beğen
Tepkiler: Naci Ahmed

Naci Ahmed

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustam, camlarda güneşte parlayan çiziklerini oluşması normal mi? Camın çizilmesi den ziyade bu güneşte görünüp gölgede kaybolan çizikler can sıkıcı... Sabit olsa sıkıntı değil o kadar

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Youtube da cam çiziklerini gideren bir macun gibi malzeme ile yapılan çalışmalar seyrettim. Bir araştırın isterseniz. Ama cam çok ısındığı için amatör işi değil. Ankara da yapan detailing firmaları var. Emekte galiba yanılmıyorsam.

• Beğen

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Bu videoya bir bakın

• Beğen

Naci Ahmed

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustalarım, bunu yapabilecek ne el becerin ne de ekipmanı var. Güvenilir işini iyi yapan bir usta bulabilirsem ne güzel olur?