ön balata degisimi

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ön balata degisimi

orhanates link' Alıntı:
Merhaba Bülent abi,

Ben geçen sene 30.000 bakımı için araç henüz 26.000km de iken götürdüm filtreler falan 5-30 gm yağ diye konuştuk.
Neyse araç başında bekliyorum filtre falan değişti baktım yağ koyuyor ama böyle kutuyu çapraz tutuyor sanki görmeyeyim diye kıllandım hemen yaklaştım bir baktım yağ 10-40w
Tamamen bitirmesini bekledim, sonra dedim biz böyle konuşmadık 5-30 demiştik diye yok biz bu araçlara bunları koyuyoruz falan olmaz dedim tekrar lifte kaldırtıp boşalttırdım 5-30 koydurdum.
֜cretsiz karteli yıkatmış oldum yanı :D

Ondan bu frenlere de bakalım dedi iyi dedim baktık arkalar iyi önler bitmiş değiştirelim dedi iyi dedim 150 TL dedi normalde her şeyi internet ten araştırarak alırım ama o an basiretim bağlandı peki dedim kore mali HI-Q marka takıyoruz dedi işlemler bitti meğer balata 45 TL bir şeymiş yani 10-40w yağın parasını da iteledi.

Bu sene bende opelgm sitesinden bütün parçaları 186 TL yanlış hatırlamıyorsam aldım.
Burada Opel reis var yetkili servis parçalar benden 45.000 bakım için sadece işcilik fiyatı artı firen hidrolik yağıda onlardan yağı değişimde içinde 90 TL ye yaptırdım kafam rahat greatt 

Aynı balata ıcın bana da 120+30 işcılık 150 fıyat cektı markası ne dıyorum kore malı dıyor soylemıyor:) ozellıle  ıstanbulda tanıdık yoksa ve anlamıyorsan pis kıtlıyorlar maalesef; opel reis senden 40 lıra almıs ıscılık gayet ıyı fıyat cunku hodrolık yagını 50 tlye degıstırıyorlar 20+30 ıscılık opel gurses eskı atakoy 90 fıyat cekıyor sadece hıdrolıgı degıstırmeye.

Bu reıs hangısı mahmutbey uzerınde olan mı? 90lıraya parca goturunce yapıyorlarsa hıdrolıkle beraber ben de oraya yaptırayım yalnız sen parcaları yan sananı aldın galıba dızel ıcın orıjınal parcalar 370 cıvarı tutuyor.

Benım usta fren hıdrolıgını degıstırmek ıstemedı servıs 30bınde degıselım dıyor dısarıdakı usta sızce becerebılır mı bıraz zahmetlı bır ıs cunku; gercı bugun servıse uzun yol ıcın kontrol yaptırdım  fren hıdrolıgının uzerıne ekleme yaptı nıye yapıyorsun degıstırelım dedım azalmıs ekleme yaptım dedı anlamadım 30bınde degıstırelım dıyor adam sonrada ekleme yapıyor o zaman degıstrmeye gerek kalmadı herhalde? Bu fren hıdrolıgının sevıyesı nerede olmalı?

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren hidroliği balata bittikçe ileri doğru gidiyor. Onun için depodaki miktar azalıyor. Kalem gibi bir cihaz ile nem oranına bakıyorlar. Bozulmamış ise değişmiyor.  Balatadan azalmasından dolayı ileri gitti ise üstüne ekleniyor.  Balatalar değişecek ise sökülmüşken hidroliği de tümü ile değiştirin isterseniz.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Fren hidroliği balata bittikçe ileri doğru gidiyor. Onun için depodaki miktar azalıyor. Kalem gibi bir cihaz ile nem oranına bakıyorlar. Bozulmamış ise değişmiyor.  Balatadan azalmasından dolayı ileri gitti ise üstüne ekleniyor.  Balatalar değişecek ise sökülmüşken hidroliği de tümü ile değiştirin isterseniz.

Bugün balatalara servıste de baktırdım 5000km daha gıder dedıler x-ray ışınları saçan gözlerıyle:) Ben hıdrolıgı de dedıgınız gıbı bakımda degıstırelım dedım ama eleman kutuyu acarak azalmıs bu dedı ve ustune hıdrolıgı bocaladı kı dısarıya da doktu bıraz ,neye göre ekledın dedım buraya kadar olmalı dıyerek hıdrolık kutusu uzerınde yer gösterdı pek dıkkat etmedım; umarım yanlıs bır ıslem yapmamıstır.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren hidroliği ısıya maruz kaldığı için içindeki su miktarı artar ise özelliğini kaybediyor. En önemlisi bunu ölçütürmek. Onun dışında hidroliği çok da koysa sorun olmaz sanırım.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren hidroliğini düşünmemiştim ona da baktırayım balata değişiminde. Esas bana disk değişimi lazım. Fren yaptığımda titreme yapıyor. Elle kontrol ettim diskte eğilme yok yüzeyi çok düzgün gibi geliyor ama frenajda titremenin başka bir açıklaması da yok. opelgm ön disklere 170 küsür dedi ACDelco marka. Tornacıda hafif bir pah attırsam kurtarır mı acaba?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yuksek hizla gittiginde fren yapinca titreme yapiyirsa disklerde yamulma vardir bakarak anlasilmiyor, balatalarda trw , ebc ve ate iyi diskleri de iyidir herhalde bu markalarin, aracin garantisi yok mu gaantiden degisiyolar bu sorunda.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Burock3427 link' Alıntı:
Fren hidroliğini düşünmemiştim ona da baktırayım balata değişiminde. Esas bana disk değişimi lazım. Fren yaptığımda titreme yapıyor. Elle kontrol ettim diskte eğilme yok yüzeyi çok düzgün gibi geliyor ama frenajda titremenin başka bir açıklaması da yok. opelgm ön disklere 170 küsür dedi ACDelco marka. Tornacıda hafif bir pah attırsam kurtarır mı acaba?
dreamofice link' Alıntı:
Yuksek hizla gittiginde fren yapinca titreme yapiyirsa disklerde yamulma vardir bakarak anlasilmiyor, balatalarda trw , ebc ve ate iyi diskleri de iyidir herhalde bu markalarin, aracin garantisi yok mu gaantiden degisiyolar bu sorunda.

Sn. Dreamoffice'e katılıyorum. Elle anlaşılmıyor ben de değiştirmiştim farkedilmiyorsu hem de :)

orhanates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Aynı balata ıcın bana da 120+30 işcılık 150 fıyat cektı markası ne dıyorum kore malı dıyor soylemıyor:) ozellıle  ıstanbulda tanıdık yoksa ve anlamıyorsan pis kıtlıyorlar maalesef; opel reis senden 40 lıra almıs ıscılık gayet ıyı fıyat cunku hodrolık yagını 50 tlye degıstırıyorlar 20+30 ıscılık opel gurses eskı atakoy 90 fıyat cekıyor sadece hıdrolıgı degıstırmeye.

Bu reıs hangısı mahmutbey uzerınde olan mı? 90lıraya parca goturunce yapıyorlarsa hıdrolıkle beraber ben de oraya yaptırayım yalnız sen parcaları yan sananı aldın galıba dızel ıcın orıjınal parcalar 370 cıvarı tutuyor.

Benım usta fren hıdrolıgını degıstırmek ıstemedı servıs 30bınde degıselım dıyor dısarıdakı usta sızce becerebılır mı bıraz zahmetlı bır ıs cunku; gercı bugun servıse uzun yol ıcın kontrol yaptırdım  fren hıdrolıgının uzerıne ekleme yaptı nıye yapıyorsun degıstırelım dedım azalmıs ekleme yaptım dedı anlamadım 30bınde degıstırelım dıyor adam sonrada ekleme yapıyor o zaman degıstrmeye gerek kalmadı herhalde? Bu fren hıdrolıgının sevıyesı nerede olmalı?

Hocam sadece Polen filtresini yan sanayi aldım.
Aldıklarım bunlar.

Mobil 1 ESP 0W/40 Motor Yağı 4 Litre x 1
MobilESP0W40
80,51 TL
Opel Astra J A14XER-A14NET Yağ Filtresi GM x 1
5650359AJ1.4
21,19 TL
Opel Astra J Klima Polen Filtresi x 1
1808524AJ / 7200119
16,86 TL
Opel Astra J A16LET- A14NET- A13DTE Hava Filtresi GM x 1
834126