Ön amörtisör ve başlık değişimi

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,62000 km deki aracımda yaklaşık 2-3 aydır ön takımlardan gelen 'lokurdamalar' vardı bugün servise bıraktım aracı baktılar ve ön amörtisör ve başlıklarının değişmesi gerektiğini söyledir,fiyat olarakta,amörtisörler 380 TL çifti,başlıklar 240 TL ve bir de işçilikle birlikte 700 TL olacağını söyledir,aracıma itina göstermeye çalışıyorum ve sipariş verin dedim haftaya salı günü gibi geleceğini ve takacaklarını söyledir, ben de uzun zamandır düşündüğüm arabaya ufak modifiye düşüncesinden bugün itibariyle vazgeçtim. Daha önce de 57000 km de şanzıman dişlilerim değişmişti onlarda 1500 TL falan tutmuştu, yani şu son bir yılda arabaya nerdeyse OPC line bodykit yapacak parayı mekanik aksam değişiklerine vermiş bulunmaktayım, hayırlısı....

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ön amörtisör ve başlık değişimi

Dişlilerin dağılması için gerekçe neymiş sert kullanmamı fabrikasyon hatamı? Geçmiş olsun bu arada..

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim, dişliler ile ilgili sorduğumda kullanım hatası olmadığını bazı manuel araçlarda belli bir km de bu sorunun oluşabileceğini söylemişlerdi.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbocosmo61 link' Alıntı:
Teşekkür ederim, dişliler ile ilgili sorduğumda kullanım hatası olmadığını bazı manuel araçlarda belli bir km de bu sorunun oluşabileceğini söylemişlerdi.

DSG şanzuman gibi 40-50bin de arıza vermesi kıllandırdı şimdi beni  023hm

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

60.000 km'de bir aracın amortisörleri bozması imkansız. Amortisör başlıkları bozulabilir ama amortisörleri bozmak için o kadar km tarlada aracı sürmeniz lazım.  şanzıman dişlisinin kullanıcı hatası dışında bozulması da çok garip. Yarım debriyaj sıkça vites değiştirmedikten sonra ben 150 bin km altında dişli değiştiren araç duymadım. Aracınız çok ilginç. Burnuma kötü kokular geliyor. Sökülen amortisörleri isteyin ve sanayide bir serviste kontrol ettirin.

Servislerde gereksiz yere parça değiştirilerek çıkma parçalar dışarıda sıkça satılıyor dikkat edin!

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çıkan amörtisörleri kesinlikle alıp inceletecem çünkü aracım ,bu 60000 km yi hep uzun yolda yaptı ve inanın parke yollarda ferrarim var gibi kullanırım ama opel bana ezber bozdurttu valla ya da servis artık tanıdı beni titizim falan diye hemen değişelim mi diyo onu da düşünmüyor değilim.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

madmax50 link' Alıntı:
60.000 km'de bir aracın amortisörleri bozması imkansız. Amortisör başlıkları bozulabilir ama amortisörleri bozmak için o kadar km tarlada aracı sürmeniz lazım.  şanzıman dişlisinin kullanıcı hatası dışında bozulması da çok garip. Yarım debriyaj sıkça vites değiştirmedikten sonra ben 150 bin km altında dişli değiştiren araç duymadım. Aracınız çok ilginç. Burnuma kötü kokular geliyor. Sökülen amortisörleri isteyin ve sanayide bir serviste kontrol ettirin.

Servislerde gereksiz yere parça değiştirilerek çıkma parçalar dışarıda sıkça satılıyor dikkat edin!

Kesinlikle Mustafa'ya Katılıyorum Israrla ևıkan Amortisörlerinizi İsteyin !!!

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracındaki sorunları dışarıda başka bir servisede gösterseydin onlar ne diyorlar.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elazığ' a gitmiştim geçici görev nedeni ile ordaki servise sormuştu bu şanzıman problemini anlamamışlardı,onun dışında dışardan hiçbir servise falan göstermedim,yetkili servis diye güveniyoruz işte.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 8 bin km de garantiden degistirmistim ön amortisorleri.