Omega - Vectra.. Basit bir soru

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dikkat edersen genel olarak Omega'ya kötü diyen yok, arkadaşlar 2. el piyasasında neden itibar görmediği ve 2.0 Vectra ile kıyaslama konusunda görüş bildiriyorlar. Eğer Omega, 2.5 Vectra ile kıyaslansa idi eminim çoğunluk öncelikle Omega diyecektir. Parçayı 5 liraya almak ayrı araca monte ettirmek ayrı şeylerdir. Her parçası Vectra ile birebir aynı değildir, bakım ve onarımlarda daha fazla emek ve zamana ihtiyaç duyulduğu için işçilik masraflarının daha fazla olması son derece doğaldır. Diğer yandan başka bir örnek vereyim Vectra B nin polen filitresini değiştirmek Astra G'ninkinden daha kolaydır, yani Vectra'nınkini en acemi sürücü bile rahatlıkla değiştirebilir. Bu tür kolay işlemler işçilik maliyetlerini düşürür.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkat edersen genel olarak Omega'ya kötü diyen yok, arkadaşlar 2. el piyasasında neden itibar görmediği ve 2.0 Vectra ile kıyaslama konusunda görüş bildiriyorlar. Eğer Omega, 2.5 Vectra ile kıyaslansa idi eminim çoğunluk öncelikle Omega diyecektir. Parçayı 5 liraya almak ayrı araca monte ettirmek ayrı şeylerdir. Her parçası Vectra ile birebir aynı değildir, bakım ve onarımlarda daha fazla emek ve zamana ihtiyaç duyulduğu için işçilik masraflarının daha fazla olması son derece doğaldır. Diğer yandan başka bir örnek vereyim Vectra B nin polen filitresini değiştirmek Astra G'ninkinden daha kolaydır, yani Vectra'nınkini en acemi sürücü bile rahatlıkla değiştirebilir. Bu tür kolay işlemler işçilik maliyetlerini düşürür.

Aynen katılıyorum ,

Ayrıca farklı olan kaporta aksamlarından tutun da , iç tirmlerdeki incik boncuk parçaları bulmak zamanla daha da güç ve pahalı olacaktır.Bu nedenle biraz bu işleri becerip neyi nerde bulabileceğini bilen imkanı olan meraklıları tercih ediyor haliyle.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten motor parçalarının çoğu vectra ile aynı olsa bile çoğu parçaları farklılık gösteriyor ve zor bulunuyor.Polat abinin omegasından biliyorum en basiti ben ön kapı iç tutacağını 6 ay önce hemen ucuzca buldum o hala arıyor :D omega daha çok parçasını nerden bulacağını bilen işinin ehli kişilerin düldülüdür :rakir:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor aksamı vectra ile aynı değişen iç aksam aks....ve hatta triger vs değişimi vectradan kolay yer boşluk çok vectrada işcilik bence pahalı olması lazım..
Omega güzeldir güzel :) azıcık fazla yakar ben 8 sene kullandım

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra serisinin 2008 yılına kadar yanlış bilmiyorsam devam etmesindende kaynaklanabilir. omega son 2000 yılındamı üretilmişti??

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor aksamı vectra ile aynı değişen iç aksam aks....ve hatta triger vs değişimi vectradan kolay yer boşluk çok vectrada işcilik bence pahalı olması lazım..
Omega güzeldir güzel :) azıcık fazla yakar ben 8 sene kullandım

abi 99 model 3.0 sport 6 yil kullandik 6 kez Türkiye yapti.2.5 omega 2000 model makyajli kasa 4 yil bacanagimda vardi.o biraz problemli cikti sonunda masraflara dayanamayip sattik ama bizimki 3000 sport hic sorun cikarmadi.

Siyah10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu anda 2,2 comfort kullanıyorum.. Vectra A GT, Vectra B CDX (2,0 olanından) sahip oldum zamanında ama Omega demek biraz abartayım Nirvana demek. Tutulmama nedenine gelince astra G veya vectra gibi gittiğinizde her parçasını hatta hiçbir parçası mevcut değil özel servislerde sadece şöyle bir uygulama yapıyorum yaptırmak istediğim bakım veya malzeme değişimini servise haber veriyorum veya uğruyorum 2 gün sonra gidip yaptırıyorum.Araca gelince ben çok memnunum vectraya göre 2 lt fazla yakar ben konforu baz aldığım için problem etmiyorum.Alırken piyasada 17-18 e varken ben ilk sahibinden bu rakamlardan çok fazla para vererek aldım.. rakam fazla ama aldığımdan beri sadece yağ değiştiriyorum o kadar ...ucuz alırsanız üzülürsünüz sanayiden çıkmaz ve aradaki farkı sanayiye verirsiniz..Birde satmaya kalktığınızda vectraya göre yavaş gider.. siz burada ne istediğinize karar verin konfor diyorsanız omega derim.ama diğer unsurlar bakım,kolay satma,ucuz parca vs o zaman vectra derim.. Ne alırsanız alın ucuza kaçmayın milletimizdeki alırken kazanma hakkındaki yanlış ucuz olanı alacaksındüşüncesidir.Bence alırken temiz ve düzgün araç alırsan üzülmezsin.Ben yıllardır böyle yaptım 1996 yılı sonundan beri opel kullanıcısıyım bakım harici servise gitmedim..Bunlar benim düşüncelerim ve bana göre doğrular inşaallah doğru karar verirsiniz..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
omeganın ıkıncı elı yok ya otokopta galerıde baktık bı tane göremedık

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabaya zevk için binyorsanız içinizde kalmasın yani işiniz için falan kullanmıyorsanız..
millet eski impalaların parçasını bulyor

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her körün bir alıcısı vardır... illaki satılır parçasıda bulunur her türlü....