Omega Hakkında

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merabalar,

2001vectra comfort aracımı satıp 2001 model omega 2,2 veya 2,5lt almayı düşnüyorum.Fikirleriniz benim için önemli kronik arıza veya alırken dikkat etmem gerekenler nedir?

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bu konuyla ilgili yorumları bende merak ediyorum bakalım ne gibi paylaşımlar olacak:)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor bloğu gayet sağlamdır ancak elektrik tesisatı kronik olarak sakattır, işin ehline sıfır tesisat çektirmeniz gerekir, V6 motorlarda aktarma organları arkadan olduğu için şaft kontrolü gerekir, 2.2 motorlar önden çekişe sahiptir şaft yok, ağırlık fazla olduğundan feci yakar, az yakar diyen yalan söyler, alırsanız son arabanız olma ihtimali çok yüksek, satmak isterseniz hastasını beklemeniz veya gücünüze gidecek kadar zararına satmanız gerekebilir. İç döşemelerin orijinal derileri olduğundan emin olmanız arabanın durumu hakkında bilgi edinmede anahtar görevi görür, direksiyon, koltuk ve iç aksam aşınmamış olmalıdır, kmsi 200bin altında olanlara bakmamanızı öneririm eğer niyetiniz ciddi ise. Tam konfor ve keyif arabasıdır, bir çok şeyi sineye çekip kabullenmeniz gerekir.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2,2 litreler önden çekişli mi?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle biliyorum, omega B 2.0 x20xev önden çekişli, en son omegalardaki 2.2 motorlar da önden çekişli eğer yanlış bilmiyorsam, karambole düştüm şimdi :confused:

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://www.facebook.com/groups/opelomegatr/

Bu gurupta herşeyi bulabilirsin.... ben devamlı takip ederim... İkinci eli hariç hiç bir olumsuz bir şeyi görmedim...Vectra ne ise omegada aynı... Ancak her araç gibi bakımsız olanı üzer....Vectra B2 CDX kullanıyorum.. Bundan sonraki aracım ya omega yada 5.20.... 2.5 omegaların manuelini yok herhal, ben hiç denk gelmedim... önerileni de 2.5 olanı... Bu gurupta temiz arabalar satılıyor...

aşağıdaki videoda omeganın 120+ hızlanışına hasta oluyorum... polis arbası sanki duruyor...Polis arabası da Saab 9-3 2.0T diyor...

http://www.youtube.com/watch?v=6yptiCYBSZo

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 litre omega arkadan itişli

Omega Garaj-Polat abi 2.0 omegalara bakmıyor, uzmanlık alanı V6 motorlar. Düz motorlardan çok iyi anlamadığını söylüyor, espri olsun diye de arkadan itişli olmayan arabalara bakmıyorum diyor velhasıl 2.0 omegaların önden çekiş olduğunu söylüyoru yoksa ben mi hayal gördüm baya karambole gidiyorum bugün :D

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kisaca söyle diyim 3.0 irmscher sport.60.000 de aldik 130.000 lerde yaklasik 7 yil sonra sattik sorunsuz bir arabaydi 7 yil boyunca her yil Türkiyeye gidip geldi ama bizi hic üzmedi bakimli ve 1 eldendi.

2.0 omega cok yakin arkadasima temizliginden dolayi ben aldim diyim ama kafasi cok agridi süprizlerle dolu bir arabaydi satip kurtuldu.

2,5i.. otomatik 2000 model makyajli kasa süper bakimli tek elden kullanilmis bacanaga aldik pril pril bir arabaydi hatta omegacilar tarafinda bir kac resmini koymustum o zamanlar ariza yapmadigi yer kalmadi illallah edip oda satti bu aracin tüm bakimlarida opel servisinde yapiliyordu masraflara dayanamadi sonunda.
2.2 motorlari kayis degil zincirli oldugundan dolayi sorunlu motorlar zincir atmasindan kaynaklanan motor sorunu yasaniyor ki büyük bir sorun 2.2 ler arkadan cekisli omeganin önden cekislisi üretilmedi :)
artik sen karar ver ne diyim sonra omegacilari kizdirmayim toplamda yaklasik 10 yillik bir omega mazisine sahibim :)
bu arada itiraf etmeliyim opelin son 15-20 yilin en rahat ve konforlu arabasi omegadir.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah üstad, bildiğin bodoslama girmişim önden çekiş diye :D