Omega b dur kalk trafiğinde vuruntulu vites geçişi

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Değerli üyeler başımı ağırtan bu sorunu çözemedim araç uzun yol yada sürekli vites değiştirmediğinde herhangi bir sorun yaşattırmıyor fakat biraz yavaş gideyim yada dur kalk trafiğine gireyim hemen vuruntu yapmaya başlıyor. Gm orjinal cihaz ilede Tech 2 ilede Op-com ile de okutuldu şanzumanda hiç bir şey çıkmadı. Sadece motor sekmesinde devir sensörü arızası verdi (hepsi ölçümden sonra sıfırlandı tekrar tekrar aynısını verdi) değişmiş olmama rağmen sorun düzelmiyor bu arada devir sensörü delphi ve serviste arattırdığımda sensörün x30xe için olduğunu gördük x25xe ler köşeli bir soket bu araçtaki oval. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum bu arada büyük ihtimal benden önceki sahipleri hiç şanzıman yağını değişmemişler ben 148 binde ilk defa değiştim 1 sene oldu belki bu bilgininde yararı olur. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Destek verecek kimse yokmu değerli üyeler.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Hiç kimsenin başına gelmedimi bu olay?

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar lütfen konuda yardımcı olun gerçekten keyfimi kaçırıyor bu vuruntu.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar neden kimse destek olmuyor hiç bir kişi yokmu başına gelen yada bilgisi olan ciddi sıkıntıdayım lütfen yardım edin.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar gerek destekleriniz, gerekse hoş muhabbetiniz için teşekkür ederim. Fakat bugünden itibaren aranızdan ayrılıyorum kendinize iyi bakın hoşçakalın.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar gerek destekleriniz, gerekse hoş muhabbetiniz için teşekkür ederim. Fakat bugünden itibaren aranızdan ayrılıyorum kendinize iyi bakın hoşçakalın.

Şahin hocam bilmediğimiz bir konuda nasıl yorum yapabiliriz. Bizler son kullanıcıyız, Türkiye'de nadir olan araçlardan birisine sahipsiniz taktir edersiniz ki yorum yapabilmek kolay değil...

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam bilmediğimiz bir konuda nasıl yorum yapabiliriz. Bizler son kullanıcıyız, Türkiye'de nadir olan araçlardan birisine sahipsiniz taktir edersiniz ki yorum yapabilmek kolay değil...
Son kez geri bildirimlerinizi boş bırakmayayım diye döndüm. Hasip hocam ben buna pek inanmam bu forumda 100 den fazla kişi var, bu benim aracıma özel bir sorun değil bu şanzıman sadece bu arabaya ait değil hepimiz biliyoruz ki Vectra B X25XE, Signum kısacası o zamanın bu tür araçları da bu şanzımanı kullandı farklı bir modeli yoktu velhasıl kelam bu olay illaki birisinin başına gelmiştir. Hadi gelmedi diyelim şans ya... bu forumda yine opel servis deneyimi olan kişiler' de vardır illaki onlarda mı bilmiyor? Kaldı ki daha önce hangi konuydu hatırlayamıyorum bu sitede şanzımana reset atmayı öğrendiğim bir konuda vardı misal demek ki böyle konular var biliniyor bir tek bana mı bir allahın kulu yorum yapmıyor. Kusura bakmayın ama şimdiye kadar bir çok insana bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım bir sürü konuya yorum yaptım ama ne yazık ki kendi konularım da aynı desteği hiç göremedim. Neyse suçlamıyorum tabi ki kimseyi ama insan biraz daha özverili olurdu şimdiye kadar gerçekten siz hariç bazen de teknik destek hariç hiç doğru düzgün birinin yardımını almadım hep kendi başıma çözdüm olayları kısacası forumdaşlık bu şekilde olmaz ben taaaa ki superonline dan beri forumlarda babam ile birlikte bulundum şimdiye kadar kaç tane siteye üye oldum destek verdim bilmiyorum hiç bu kadar ilgisiz bir kitle görmedim. Bakın size bir örnek veriyim babamın vefat etmeden önce kendi gruplarında 7000 tane üyesi vardı... sizce şans eserimi? Hadi diyelim şans eseri Hyundai' nin hangi şubesiydi bilmiyorum BABAMIN FORUM ADRESİNİN REKLAMINI YAPTI. Neden biliyormusunuz çünkü babam zaten hayatını arabalara vermiş bilmediği konularda bile gidip tanıdığı ustalardan destek alıp yardımcı olmaya çalıştığı için, şimdiye kadar belki milyon tane yorum yazmış olduğu için kısacası bu yüzden ayrıldım. Ama bu yazıları yazarken içimden yinede BABAM gibi insanlara yardımcı olma duygusu ağır bastığından dolayı yine siteye girme kararı aldım tek farkla bir daha kendim asla konu açmadan diğer kişilere sadece destek olmaya.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam, öncelikle kararınızı değiştirdiğiniz için memnuniyet duyduğumu bildirmek istiyorum. Sonrasına gelirsek özellikle 90'lı yıllarda ustalar tamir yapmayı bilirler hatta yardımcı olmaya çalışırlardı. Malesef ki günümüz ustaları tamirattan ziyade sök tak ustası olmuş durumdalar. Örneğin sizin şanzımandan gidelim, bu ülkede sizin şanzımanı tamir eden usta sayısı kaç tanedir ? Abi boşver çıkmasını takalım kafan ağrımaz diyen kaç tanedir ? Rahmetli babanızdan ALLAH razı olsun, kaç tane insanın hayır duasını almıştır kimbilir... Malesef günümüzde otomotiv forumları sosyal medya hesaplarının gölgesinde kendilerine yer edinmeye çalışıyorlar. Bir diğer konuysa özellikle son bir iki yılı saymazsak piyasada nerdeyse 15 yaş altında araç kalmadı, buda ustaların kendilerini tamirattan ziyade bakım ustası olmalarına yöneltti. İstisna ustalar mutlaka var ancak malesef genel bu şekilde. Söylediğiniz gibi yüzbinlerce araçta kullanılan bir şanzıman için fikir/öneri alamamak üzücü... Keşke sosyal medya siteleri herşeye salça olmamış olsalardıda forumlar her seviyeden bilgiye sahip kullanıcı yelpazesine sahip olabilselerdi.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şahin hocam, öncelikle kararınızı değiştirdiğiniz için memnuniyet duyduğumu bildirmek istiyorum. Sonrasına gelirsek özellikle 90'lı yıllarda ustalar tamir yapmayı bilirler hatta yardımcı olmaya çalışırlardı. Malesef ki günümüz ustaları tamirattan ziyade sök tak ustası olmuş durumdalar. Örneğin sizin şanzımandan gidelim, bu ülkede sizin şanzımanı tamir eden usta sayısı kaç tanedir ? Abi boşver çıkmasını takalım kafan ağrımaz diyen kaç tanedir ? Rahmetli babanızdan ALLAH razı olsun, kaç tane insanın hayır duasını almıştır kimbilir... Malesef günümüzde otomotiv forumları sosyal medya hesaplarının gölgesinde kendilerine yer edinmeye çalışıyorlar. Bir diğer konuysa özellikle son bir iki yılı saymazsak piyasada nerdeyse 15 yaş altında araç kalmadı, buda ustaların kendilerini tamirattan ziyade bakım ustası olmalarına yöneltti. İstisna ustalar mutlaka var ancak malesef genel bu şekilde. Söylediğiniz gibi yüzbinlerce araçta kullanılan bir şanzıman için fikir/öneri alamamak üzücü... Keşke sosyal medya siteleri herşeye salça olmamış olsalardıda forumlar her seviyeden bilgiye sahip kullanıcı yelpazesine sahip olabilselerdi.
Emin olun ben sosyal medyayı o kadar nadir kullanırım ki yalan yanlış bilgiler, sahte haberler, gereksiz insanlar topluluğundan uzak olmak için. Forumlar benim için özellikle hayat kaynağıdır. Zaten kendimi övmek gibi olmasın ama insanlara yardımcı olmayı çok severim hatta kendi çıkarlarımdan bile önemlidir karşımdaki kişiler bu yüzden çoğu zaman ezilen taraf olmuşumdur. Fakat hiç gücenmem ve yardım yapmaya devam ederim insanlar daha iyi olsun sıkıntılarından bir nebze uzaklaşsın diye ama artık yaş ilerledikçe ve bu insanların arasındaki dayanışma ortamı uzaklaştığı için kırılmıyor değilim. Neyse keşke dediğiniz gibi USTA adı altındaki kişiler gerçekten USTA olsalar ve müşteriyi gerçekten anlayıp sıkıntılarını gidermeye çalışsalar da bizde bu üzücü durumlara düşmesek bakın ben hala OTO-PARK gibi SERVİS PAŞAOĞLU gibi bu tür forumların ilk örnekleri olan kişiler ile hala görüşürüm hala aramızda sevgi ve saygı vardır. Keşke bütün forumlar orada ki kişiler gibi kişilere sahip olsa da bir kültürümüz daha yok olmasa neyse yapacak bir şey yok. Ben yine bildiğim yoldan şaşmadan yardımcı olmaya devam edeceğim bu arada teşekkür ederim özellikle size Hasip bey sizde hala o ışığı görmek insanı mutlu ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Hasip