Omega b dur kalk trafiğinde vuruntulu vites geçişi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İnsanlara yardım edebilmek mükemmel bir duygu ancak bu pek kolay olmuyor, bilinmez ihtimaller çok çok fazla, bir arıza elektroniktenmi kaynaklı, yoksa mekanik arızamı yoksa kullanılan akışkanlardan mı kaynaklı tahmin etmek gerçekten çok çok zor oluyor. Işık varmı yokmu açıkcası bilemiyorum, çok fazla sorun ama az miktarda tahmin yeteneğim var :)

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Değerli üyeler başımı ağırtan bu sorunu çözemedim araç uzun yol yada sürekli vites değiştirmediğinde herhangi bir sorun yaşattırmıyor fakat biraz yavaş gideyim yada dur kalk trafiğine gireyim hemen vuruntu yapmaya başlıyor. Gm orjinal cihaz ilede Tech 2 ilede Op-com ile de okutuldu şanzumanda hiç bir şey çıkmadı. Sadece motor sekmesinde devir sensörü arızası verdi (hepsi ölçümden sonra sıfırlandı tekrar tekrar aynısını verdi) değişmiş olmama rağmen sorun düzelmiyor bu arada devir sensörü delphi ve serviste arattırdığımda sensörün x30xe için olduğunu gördük x25xe ler köşeli bir soket bu araçtaki oval. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum bu arada büyük ihtimal benden önceki sahipleri hiç şanzıman yağını değişmemişler ben 148 binde ilk defa değiştim 1 sene oldu belki bu bilgininde yararı olur. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Hocam vuruntuyu 1 le 2 geçişlerinde mi ses geliyor

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Hocam vuruntuyu 1 le 2 geçişlerinde mi ses geliyor
Ses yok vites sarsıntılı geçiyor genelde 2 3 pek denemedim aklıma gelmedi.

• Beğen
Tepkiler: CHTZDN