Oksİjen sensÖrÜ konum 2 ?

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Dostlar 2006 model Zafira B Cosmo 1.6 Zavoli lpg kit aracım var.Aracımda son birkaç aydır sürekli egzost arıza ışığı yanıp duruyor.Bazen kafasına göre sönüyor ama kısa bir süre içinde tekrar yakıyor.Servis cihaza bağladı oksijen sensörü konum 2 dedi.Fiyatı ise 400 küsur lira orjinal Bosch-GM çok pahalı.Araştırma sonunda Delphi gibi markalar buldum 150 civarı.Ustam ise hiç gerek yok lpg den dolayı şimdi değiştirsen bile yine o ışığı yakar dedi.Siz ne dersiniz ??? :sorry:

daynaft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ustayı değiştir derim araç da bir problem yok ise ariza kaydı vermez ustalar alışmış araç da lpg var ise ariza lambası yanar diye yan sanayi parça oksijen sönsörü tavsiye etmem yan sanayı takarsanız bu size geçiçi bir çözüm sunar 1 ay bilemedin 2 ay sonra yine aynı hatayı alırsınız orjinal bir oksijen sönsörü ile değiştirin hem yakıtınız düşer hem aracın çekişi artar

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Çok ilginçtir aracımın maşallah ne yakıt ne çekişinde bir sorun yok ışık ise kafasına göre takılıyor ... ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çok ilginçtir aracımın maşallah ne yakıt ne çekişinde bir sorun yok ışık ise kafasına göre takılıyor ... ;)

Bırak takılsın derim. O sensöre vereceğin para çöpe gidecek başka bir şey değil. Ben şimdi erg fişini de çektim. Dibine kadar yanıyor lamba...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.konum katalizor sonrasi oldugu icin motora etkisi olmaz.cevre kirliligi muabbetine kullanilir.eksozdaki delikten dolayida yanabilir

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kandırıcı sensör takılarak ışık sönüyor diye biliyorum

daynaft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin araçda motor etkisi ne kadar olur bilmiyorum ama vecra b aracımda oksijen sönsörü hatası vardı cihaz da ecu değerleri 0 yanı hıç okumuyordu araçın çekişi baya bir düşmüştü orjinalı ile değiştikden sonra araç in performansı ve yakıtında baya bir etki yarattı 2. konum katolizer de olduğunu yazmış yener arkadaşımız eksoz muayenesinde ne gibi sorun çıkarır bilmiyorum

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun dostlarım napim bilmem şimdi ??? :eek: