Çözülemeyen Oksijen Sensörü Sorunu

hoksi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracim 2012 Cruze 1.6 manuel
3 yıldır bir türlü cozum bulamadigim oksijen sensörü problemi hakkında sizden yardım istiyorum gitmediğini usta ,lpgci, servis kalmadı. Kaç defa LPG ayarı yapıldı bilmiyorum.bir süre sonra yine aynı şey.
2 defa değişmesine rağmen sürekli oksijen sensörü konum 1 hatası alıyorum ya okumuyor ya yanlış okuyor.Deneme yanılma yöntemi ile bobin,konum 1 konum 2 oksijen sensörleri değişti , katalizör de sorun olmadığı söylendi ama zengin karisim ve buna bağlı fazla yakıt tüketimi bir turlu cozulemedi.lpg montaji duzeltmesi yapildi enjektorler değişti .2 defa full depo benzinle kullandim.fakat sonuc ayni.cekiste herhangi bir provlem yaşamıyorum Sizce problem nerede olabilir başına gelen varsa rica ediyorum yardım.etsin çıldırmak üzereyim.

Son düzenleme:

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörünü gm logolu olarak almalısınız. başka hiçbir marka sorunu çözmez. opel gm sitesinde var. fiyat 840 TL

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzerindeki orjinal sensör bozuk olduğu için hata vermiştir. sağlam gm sensör ile deneyin.

Erkan72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla 2 tane oksijen sensörü var. Siz ikisini de mi değiştirdiniz?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörünü değiştirdiğiniz halde sorun devam ediyorsa diğer sensörlerin değerleri kontrol edilmeli. ltft stft değerlerine bakılmalı.
yakıt hava karışımını ayarlama map/maf oksijen sensörü/ ısı sensörü vb bir çok sensörden gelen verilere göre yapılır beyin tarafından

hoksi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörünü değiştirdiğiniz halde sorun devam ediyorsa diğer sensörlerin değerleri kontrol edilmeli. ltft stft değerlerine bakılmalı.
yakıt hava karışımını ayarlama map/maf oksijen sensörü/ ısı sensörü vb bir çok sensörden gelen verilere göre yapılır beyin tarafından

Ltft stft değerleri çok saçma gözüküyor hocam