OEM Makyajlı Sis farı kullanan Enjoy Active Sport ve Cosmo kullanıcıları bi yardım

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ütenmen' Alıntı:
Metin bide şöyle bi sayfa var 5 numaralı parça ön sisler için galiba.
http://nemiga.com/img/catalogs/epc/opel/141052.png
Buda sitesi http://nemiga.com/cat_spares/epc/opel/p10/p8/2/
ütenmen' Alıntı:
Metin bide şöyle bi sayfa var 5 numaralı parça ön sisler için galiba.
http://nemiga.com/img/catalogs/epc/opel/141052.png
Buda sitesi http://nemiga.com/cat_spares/epc/opel/p10/p8/2/

I'ııhh degil :D Bunu aramiyorum. Anlasamadigimiz bir nokta var.

metinmb407' Alıntı:
Bir kaç konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelikle aracınızda ön sis farı sigortası nerde? Foto eklemeniz mümkün mü? Hatta röle de olması muhtemel.

Sürücü tarafındaki farın orada benim aracımda boşta duran bir soket var. Sizin aracınızda soketin ucu boş mu dolu mu?

Son olarak hangi yardımsever arkadaş far anahtarını söküp arkasındaki soketin fotosunu kablo renkleri belli olacak şekilde ekleyebilir :)

Bu konuda bana yardımcı olursanız belki de sayenizde dünya da bir ilki başarırım. Hiç bir yerde ha bu lanet arabanın sis montajı ile ilgili ne diyagram ne montaj örneği var. İhtimaller üzerine bazı işlemler uygulayacağım.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Iste bana lazim olan makyajli sis kullananlar bakabilirse bu yazdiklarima bakacak :)

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: OEM Makyajlı Sis farı kullanan Enjoy Active Sport ve Cosmo kullanıcıları bi yardım

Çok teşekkür ederim yardım eden arkadaşlar için :)

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: OEM Makyajlı Sis farı kullanan Enjoy Active Sport ve Cosmo kullanıcıları bi yardım

Hadi bi yardım :)

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elimden gelse dükkan senin. .

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55' Alıntı:
Elimden gelse dükkan senin. .

Sağlık olsun :)

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendim calar kendim oymarim :) Eger ki kablo demetimizde ekstradan sis icin kablo yok ise sis icin pini bulduk. Siyah ve morun arasindaki kahverengi kablonun sis icin oldugunu dusunuyoruz. On sisli bir Astra J den bulduk. Deneme yapacagiz en kisa surede. Sigortanin bolumunude bulduk. Umarim bcm ye bagli degildir cunku ayak aydinlatma icin parktan paralel alanlar var bu soketten.

8fe7808a86809102b7e1c93c93a0aca7.jpg

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

metinmb407' Alıntı:
Kendim calar kendim oymarim :) Eger ki kablo demetimizde ekstradan sis icin kablo yok ise sis icin pini bulduk. Siyah ve morun arasindaki kahverengi kablonun sis icin oldugunu dusunuyoruz. On sisli bir Astra J den bulduk. Deneme yapacagiz en kisa surede. Sigortanin bolumunude bulduk. Umarim bcm ye bagli degildir cunku ayak aydinlatma icin parktan paralel alanlar var bu soketten.

8fe7808a86809102b7e1c93c93a0aca7.jpg

Haydi bakalım gözün aydın. :)
Bende kolay olduğu için başta ayak aydınlatmasını buradan almıştım. :)
Sonra tavan aydınlatmasından aldım, bu şekilde sürekli yanmıyor gerektiği zaman yanıyor. :)

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:
Haydi bakalım gözün aydın. :)
Bende kolay olduğu için başta ayak aydınlatmasını buradan almıştım. :)
Sonra tavan aydınlatmasından aldım, bu şekilde sürekli yanmıyor gerektiği zaman yanıyor. :)

Sağol üstadım şimdi tek bulmamız gereken BCM hattı. İnşallah bcm ye gerek kalmaz :)

enisokan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A16LET 2010 Astra J Cosmo (Makyajsız) aracımın sis şeması. Tesisatın çok değişeceğini sanmam. Şasi kodunuzu verirseniz sizin şemaya bakabilirim. (2012 yılı ve öncesi servis programım var)

Sis%20ema_zps57yocqhq.png

Sislere bağlı kablo kahverengi/mor. Onlar da kaput içindeki sigorta kutusundaki 26 nolu sigortaya bağlı. Rölesi de aynı kutudaki 46 nolu röle. Rölenin bobinine enerji BCM'den geliyor. BCM X5 soketinin 13 nolu pini.

Programda şemanın açıklaması:
The front fog lamp relay is supplied with battery voltage at all times. The front fog lamp switch signal circuit is grounded momentarily by pressing the front fog lamp switch. The body control module (BCM) energizes the front fog lamp relay by applying ground to the front fog lamp relay control circuit. When the front fog lamp relay is energized, the relay switch contacts close and battery voltage is applied through the front fog lamp fuse to the front fog lamp supply voltage circuit which illuminates the front fog lamps.

Google Translate:
Ön sis lambası rölesine her zaman akü voltajı verilir. Ön sis lambası anahtarı sinyal devresi, ön sis lambası anahtarına basarak anında topraklanır. Karoseri kontrol modülü (BCM), ön sis lambası rölesi kontrol devresine topraklama uygulayarak ön sis lambası rölesini enerjilendirir. Ön sis lambası rölesi enerji verildiğinde, röle anahtarı kontakları kapanır ve akü gerilimi ön sis lambaları yanar ön sis lambası besleme gerilimi devresine ön sis lambası sigortası ile uygulanır.