OEM Makyajlı Sis farı kullanan Enjoy Active Sport ve Cosmo kullanıcıları bi yardım

Selim2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: OEM Makyajlı Sis farı kullanan Enjoy Active Sport ve Cosmo kullanıcıları bi yardım

1. Far anahtarını almışsınız. Şimdi aracınızda donanımsal bir engel yoksa şöyle bir deneyin: Far anahtarını montajlayın. Bir avometre alın. DC Volt konumuna getirin (20V gibi). Sonra 26 nolu sigortayı sökün. Ön sis butonuna basın. avometrenin bir ucunu bu sigorta yuvasındaki bir bacağa, diğerini motorun herhangi bir yerinde görebileceğiniz şase noktasına, bulamazsanız akünün (-) kutbuna değdirin. Voltaj görüyorsanız far anahtarı + BCM + Röle tesisatı var demektir. Eğer voltaj görmez ve araç uyarı verirse bu sefer 26 nolu sigortanın bir bacağına kablo sokun. Kablonun diğer ucuna bir sis ampulü (veya paralel 2 tane) takın. Şaselerini birleştirip üstte yazdığım şaselerden birine takın. Lamba yanarsa yine tesisat oraya kadar hazır demektir. (Bu şunun için, ampul tesisatları akım ölçerek çalışıyor.)
  2. Buraya kadar tesisat tamamsa aracın sol önündeki fotoğrafta şeklini verdiğim X118 soketini bulun. 26 nolu sigortayı yerine takın. Avometreyle yaptığınız ölçümü bu soketin J pinine değdirerek yapın. J pininde enerji ölçerseniz gerisi artık kolay. Sadece bu pine bağlı kabloyu sıyırıp (+) voltaj kablosu çekeceksiniz. Şase için hiçbir kısıtlama yok. Arabanın herhangi bir şase noktasına bağlayın. Mutlaka motor bölümünde birine denk gelirsiniz. Olmazsa akü (-) kutbuna çekin. Ama bu son çare olsun.
  3. J106 dediğim sis voltajının sağ ve sol lambalara ayrıldığı düğüm yeri. Sizde sis tesisatı tampon içinde yok sanırım. Yani bu da yoktur :D Bir de benim araç Cosmo olduğu için normal farların yanında direksiyonu çevirince yanan lambalar var. Ama normal ampullü araçlarda bunlar yok. Astra'larda Wolkwagen gibi direksiyonu çevirince sisler yanmıyor diye biliyorum. Çünkü şemada da ikisini birleştirmiş.
  4. Sislere (+) voltaj eğer 26 nolu sigortaya kadar geliyorsa J pininden alınacak. Şase herhangi bir yere bağlanabilir.
  5. 64 pinli soket motor bölmesindeki sigorta kutusunun ana soketi. Lazım olur diye ekledim. Bu kutudan J pinine giden kablonun yeri için ekledim. Bu soketteki 55 nolu pindeki kablo J pinine gidiyor.
Son olarak elektrik işine eliniz yatkın değilse mutlaka bir elektirikçiye yaptırın. Böyle şeyleri yapan elektrikçiler de biraz kırık olur. Benim gibi :p
Ustam merhaba ayrı bi hat çekilerek direk sis far düğmesini aktif edemezmiyiz bende şuan sis farı var ama harici butonla çalışıtırıyorum orjinal sisli far düğmesi alsam onu çalıştıramazmıyız