niye kendi aracımızı üretmiyoruz!!!

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üretiriz hemde en alasını üretiriz ama ürettirmezler... bunlar siyasi oyunların bi parçası. girmek istemiyorum... eğer üretirsek önce avrupa karşı çıkar sonra bizim kendi aydın(!)larımız... kısacası fazla söze gerek yok... ürettirmezler bize araba maraba...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M@honi' Alıntı:
gerçekten burda yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum demekki düşüncelerimde yalnız değilmişim keşke diğer insanlarında düşünceleri burdaki yorum yazan arkadaşlarınki gibi olsa da artık gelişmeye büyümeye kalkınmaya başlasak

tabi ki herkes ülkesinin kalkınmasını ister... bişe üretmesini dünyaya açılmasını ister.. ama yaptırmıyolar...

mefayi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RespecT' Alıntı:
ben tamamen katılmıyorum.mekanik teknoloji de iyi durumda elektronik teknolojide türkiye de .sadece sorun diplomatik ve yasal zorluklar.Bir otomobilin üretilemiyecek yada yapılmıyacak hiçbir parçası yok Tr de.Hatta
birçok yeniliğin(otomatik vitesin mucidinin bile) Türk olduğunu biliyorum.Ben Medikal cihaz ithal eden bir firmada çalışıyorum.Emin olun iyi bir ekiple o cihazı hatta gelişmişini üretirim.Cihaza ek devre ile özellikler katıyorum.İtalya da adamlar çekinik kalıyor.Yani bizim kadar bilemedikleri noktalar dahi var.Ama aynı cihazı Tr de üretmek değil satabilmek için alınması gereken CE ve bunun gibi diğer yasal izinler vergiler harçlar hesaba girdiğinde olay 2 katını buluyorki bu da ithalatı destekliyor.aynı şekilde Testaş ta bir zamanlar entegre üretiliyordu ama bu gibi sebeplerle çip başı maliyet ithalının 2 katı.pazara satamıyorsun dolay olarak da üretmiyorsun(üretememek değil yani) öncelikle yasal ve işleyişte iyi destekler ayrıca ben ithal eder satarım.paramı kazanırım yerine aynı parayı kazansamda uğraşırım Tr de yapıldı olur.ülkem gelişir zihniyetinde olan gerçel beyinli girişimciler lazım.
emrecim sana katılıyorum :D

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz üretmesine çok güzel üretiriz Allahın renosunu fiatını fordunu hundayını v.s bursada kocaelinde orda burda dış yatırımlarla üretebiliyoruz yakın bir tarihte Şamil ve Etox("zafer" modeli bu sanırım) diye iki araç çıktı hemde dizeldi etox güzel bir araçtı bi kaç dergide testide yapıldı hatta oldukça lükstü ceylan derisi koltuklar vs. ve fiyatıda o lükse karşı 1.5 dizel motorla 55bin ytl civarındaydı. Şamil denilen araba ise tamamen bir hüsran üreten insanların kafası nerdeydi bilmiyorum ama bi tane üretmişler araç rezalet üstelik süper spor yapmaya kalkmışlar 12 silindirden bahsediliyordu 300-400bin ytl fiyat biçmişler motoru kendiniz koyuyorsunuz. yani araç kısaca berbattı o aracı üretene kadar makul fiyatlı ve o şamil denilen araçtan çizimleri daha kaliteli olan adam akıllı ve makul dediysem kuş serisi kıvamına indirmeden birşey deneseler belkide şimdi satmışlardı baya hatta seri üretime geçmişlerd 1 sene oldu sanırım ilan koymuşlar sahibinden.com'a
Etox güzel bir araçtı yazık oldu üretilmesini isterdim o aracın tek kapıydı ama yinede Şamile göre hem kaliteli hem makul hemde daha güzel bir tasarıma sahipti Etox isimli aracın web sitesinin linki aşağıda aşagıda arkadaşlar bi inceleyin isterseniz
http://www.etox.com.tr/index_tur.html

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali 2 yıllık konuyu hortlatmışsın hortlatman iyi olmuş konuşacak bişiler yoktu son zamanlarda etox çok iyi tamam güzel ama 70 80bin ytl fiyat isteniyor hoş sözde araba spor araba ama 1.5dci renault motoru var trde araç üretimi çok zor insanların ilk önce kafa yapılarını değiştirmeleri gerekli araba konusunda

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehe valla şöyle bi gezerken rastladım konuya baktım hep aynı hep aynı :)
evet baya bi pahalı bu araç yakında kendi motorlarını üreticeklerini söylüyorlar bide 125hp bi motor seçeneği varmış sanırım o aracın tanıtım fiyatı 90bin ytl civarı. Bizim girişimcilerden cacık olmaz bu gidişle. Her kesimin alıcağı aracı değilde insanların almaya zorlanıcağı yada belli kesime hitap eden araçlar üstünde çalışıyorlar

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz üretmesine çok güzel üretiriz Allahın renosunu fiatını fordunu hundayını v.s bursada kocaelinde orda burda dış yatırımlarla üretebiliyoruz yakın bir tarihte Şamil ve Etox("zafer" modeli bu sanırım) diye iki araç çıktı hemde dizeldi etox güzel bir araçtı bi kaç dergide testide yapıldı hatta oldukça lükstü ceylan derisi koltuklar vs. ve fiyatıda o lükse karşı 1.5 dizel motorla 55bin ytl civarındaydı. Şamil denilen araba ise tamamen bir hüsran üreten insanların kafası nerdeydi bilmiyorum ama bi tane üretmişler araç rezalet üstelik süper spor yapmaya kalkmışlar 12 silindirden bahsediliyordu 300-400bin ytl fiyat biçmişler motoru kendiniz koyuyorsunuz. yani araç kısaca berbattı o aracı üretene kadar makul fiyatlı ve o şamil denilen araçtan çizimleri daha kaliteli olan adam akıllı ve makul dediysem kuş serisi kıvamına indirmeden birşey deneseler belkide şimdi satmışlardı baya hatta seri üretime geçmişlerd 1 sene oldu sanırım ilan koymuşlar sahibinden.com'a
Etox güzel bir araçtı yazık oldu üretilmesini isterdim o aracın tek kapıydı ama yinede Şamile göre hem kaliteli hem makul hemde daha güzel bir tasarıma sahipti Etox isimli aracın web sitesinin linki aşağıda aşagıda arkadaşlar bi inceleyin isterseniz
http://www.etox.com.tr/index_tur.html
etox nissan 350 z modeline benzemiş ama yinede başarılı.bu aracın seri üretime gececegini bilmiyordum

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seriye geçmesi oldukça zor bence demişlerki konsol %100 dana koltuklarda geyik bu kadar lüks olucaktı madem neden premium bi spor araba dizayn etmemişler araç dışarıdan çok berbet görünüyor ya bunları geçtim spor araba diyorlar sportiflikten eser yok almanyada piyasaya yeni çıkan Artega GT yi bi incelesinler nasıl spor araba üretiliyor yani amatör bi girişimci üretti Artega GTyi neyse ne yazsak boş trde çok zor

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seriye geçmesi oldukça zor bence demişlerki konsol %100 dana koltuklarda geyik bu kadar lüks olucaktı madem neden premium bi spor araba dizayn etmemişler araç dışarıdan çok berbet görünüyor ya bunları geçtim spor araba diyorlar sportiflikten eser yok almanyada piyasaya yeni çıkan Artega GT yi bi incelesinler nasıl spor araba üretiliyor yani amatör bi girişimci üretti Artega GTyi neyse ne yazsak boş trde çok zor

Yinede şamil'den iyi valla :) bilmiyorum Şamil'i gördünmü? Bende beğendiğimi söyleyemem ama adamlar çalışmış o kadar Türk tasarımcımız var gidip böyle bi tasarım bulmuşlar özgün değil araç bi kere. Nissan'dan esinlenerek çizildiği belli. Motor o kasaya (1420kg boş agırlık sanırım) ufak bence. Seri üretime geçsede çok satılıcağını zannetmiyorum sayılı olur. İranlıların Samand bile daha orjinal fuarda baktım dün adamlar kendi çaplarında iyi iş başarmış