Nihayet aracımı aldım..sorularım.

hakan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sonunda aracımı aldım 2004 astra 1,6 njoy g kasa.Allaha şükür cok temiz ve orjina bi arac çıktı sahibinin dedigi gibi iddalı.Yalnız bişey sorcam benim en cok çekindigim konu triger kayışı aracım 104 binde en son 60 binde degişmiş bir sonraki degişim 120 bindemi olmalı? şu an bayağı massraf ettim sigorta,kasko alım satım falan derken biraz daha sonra degişsem nasıl olur.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun hakan bey güle güle binin bende trigeri 63 binde değişmiştim sonra 115 binde değiştim ancak kilometredende önemli olan bir diğer faktör yıldır trigerin ömrü ortalama 4 yıldır aracın trigeri 60 binde hangi yılda değişmiş önceki sahibinden onu öğrenirseniz çok daha iyi olur..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta herseyden kaç ama tirigerden kaçma araç zaten evlat gıbı habıre masraf yapılıyor sen bence sahıbınede guvenme degiştir kafan rahat olsun hıc olmazsa bılırsın su km de degıstrdım dıye haksızmıyım mıdyada pırınce gıderken evdekı bulgurdan olma sonra....

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba ne kadar bakımlı olursa olsun aracı aldıktan sonra mutlaka yağ-filtre-kayışlarının değişmesi lazım. buna triger de dahil...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun sonunda :)

hakan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 yılında degişmiş serviste kayıtlı. Ben yinede degiştireyim her ihtimale karşı triger degişince devirdaim pompasıda degişiyomuş galiba.Fiyat olarak ne kadara cıkar acaba.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bence 2007'de değiştiyse biraz daha bekleyip değiştirin. 2011'e kadar 120.000 km olur zaten...

Triger gerçekten önemli ama ömrünü doldurmadıysa değiştirmek de israftan öte bir şey olmaz bence. Aldığınız kişinin 2007'de değiştirdiğine güveniyorsanız bence bekleyin.

Değişim fiyatı ise 2007 Eylül'ünde 2004 Astra G Elegance için sadece triger değişimi için 500 civarı bir şey ödemiştim serviste. Devir daim dahil değildi. Servis, devir daimin gerekli görülürse değiştirileceğini söylemişti. Yani her triger değişiminde kesinlikle devir daim değişecek diye bir kaide yok. Bir de servisten ziyade dışarıdaki ustaları tercih edin. Ben sonradan çok pişman oldum. O günün parasıyla 250 liraya dışarıda değiştirebiliyordum. Servis iyidir filan dedim ama boş. Yapılan iş her yerde aynı. Yalnızca parça konusunda dikkatli olmak gerek.

Hayırlı olsun araç...