New Life Muamması

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, arabayı yaza hazırlama amacıyla bir bakım seti alayım dedim ancak bakım seti içinde 10w-40 yağ görünüyordu ben de yeniyağ arayışına geçtim. Mobil1 sayfasından ararken de listede uygun görülen 0w-40 newlife serisinden yağ buldum, max değişim periyodu olarak 50bin km yazıyor, ben 10bin kmyi bile bulmadan 8-9 aralığında değiştirmekten yanayım. Arabada yağ yakma, üfleme tıslama, sorun yoktur, 0w-40 arabaya yaramaz diyenler olacaktır diye peşinen söyleyeyim dedim.
Neyse sadede geleyim bu yağ kaç km gider acaba?

2pyrdwl.jpg

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben castrol edge kullanıyorum. 5w-40. 1 sene veya 15 bin km'ye gelince değiştiririm.tam sentetik yağlar çok uzun ömürlü oluyor.8-9 bin kmde yağ değiştirmek bence paranızı çöpe atmak demektir. 50 bin km biraz abartı olsada senede 1 kez yağı değiştirmek sağlıklı olur.

Birde hava filtresi ve polen filtresini kesinlikle orijinal almanızı öneririm.Polen filtresi orijinal GM karbonlu olsun

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben castrol edge kullanıyorum. 5w-40. 1 sene veya 15 bin km'ye gelince değiştiririm.tam sentetik yağlar çok uzun ömürlü oluyor.8-9 bin kmde yağ değiştirmek bence paranızı çöpe atmak demektir. 50 bin km biraz abartı olsada senede 1 kez yağı değiştirmek sağlıklı olur.

Birde hava filtresi ve polen filtresini kesinlikle orijinal almanızı öneririm.Polen filtresi orijinal GM karbonlu olsun

Şuan arabanın üstündeki hava filtresi, bal peteği deseninde korumalı gm ama polen filtresini bilmiyorum(klimadan yemek kokusu geliyo :D) , Eskişehir Alpata'da yapılmış en son bakımı 13bin km önce ama filtre kepaze bir halde, içinden çam iğneleri, sinek dal yaprak tonla şey temizledim :D Yağ ve mazot filtresini bosch almak istiyorum, öteki arabada yan sanayiye dayıyorum acaba bunda bosch filtre alsam uygun olur mu?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan arabanın üstündeki hava filtresi, bal peteği deseninde korumalı gm ama polen filtresini bilmiyorum(klimadan yemek kokusu geliyo :D) , Eskişehir Alpata'da yapılmış en son bakımı 13bin km önce ama filtre kepaze bir halde, içinden çam iğneleri, sinek dal yaprak tonla şey temizledim :D Yağ ve mazot filtresini bosch almak istiyorum, öteki arabada yan sanayiye dayıyorum acaba bunda bosch filtre alsam uygun olur mu?

Biz bi önceki bakımda MOTOCAR denen hava filtresini koymuştuk. Diğer bakımda hava filtresini kaldırınca Filtre yuvasının tozlu olduğunu gördüm .Dışardaki tozları arka tarafa geçirmiş.Oysa GM filtrede tek bir toz tanesi bile görmemiştim:sopa:

Birde Polen filtreside yan sanayi idi.Markası ne unuttum .Parçayı aldığım abi sıkıntı olmaz orijinallere para bayılma dedi diye aldık:) Zaten filtre a4 kağıdı gibi. Bu kadar dandiklik olmaz. Bizim astra h'lerde torpido sökülüp takılıyor Zor bir yerde. Oraya takana kadar yamuluyor. Sonra ,Bütün dışardaki toz içerde. Karbonlu filtreler pahalı olmasına rağmen gerçekten kaliteli.Elinize aldığınızdada zaten farkı çok net anlarsınız.İçerdeki havanın temiz olması sağlık açısından da önemli:) Sanırım GM'de iki tip polen filtre var.Biri karbonlu diğeri normal .Servisler genelde ucuz olması nedeniyle normal olanı takıyor.

Bosch mazot filtresi bende kullanıyorum.Bir sıkıntısını görmedimSilecekler ve mazot filtresi bosch.Bosch ismine güvenip aldık:)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
15.000 çok çok rahat. 20.000 rahat, öneririm. Üstünü de görebilirsiniz ama önermem.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50.000 ney la öyle. balçık gibi olur o yağ :D
8-9 bin'de değiştirerek en güzelini yapıyon sevgili [MENTION=54413]Flea_[/MENTION] :D

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam sentetik yağdır, afyonda özellikle kışın çok iyi iş görür o yağ.
en güzeli 15.000 de bir değiştirmek.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
new life serileri 30bin kmlik diye biliyorum ben. 5w40 0w40 5w30 tam sentetik serileri de aynı.
en güzeli 15 bin binip ya eksiltmede yoksa bi rengine bakıp değişimine yada değişmemesine karar vermek bence.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor yapana kadar devam..

istersen sana uygun yollu verebilirim elimde varda accık :D:D

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Bu arada not düşelim bence tam sentetiği ilk defa kullanan arkadaşlar olursa yarı sentetikten sonra ilk sefer 7500de değişsinler yine ikincide 15000 yapsınlar :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk