New Life Muamması

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mert 0-40 mobil 1 yağ 20 bin km kadar süper gidiyor. forumda şükrü abi vardı o söylemişti banada kendi astrasında 20 bine kadar kullanıyor. 8 9 bin tam sentetik yağlar için hiçbirşey. ancak burda en önemli nokta gm'in uzun ömürlü filtresi var llf (long life filter) kullanman lazım.

en güzeli mobil 1 tam sentetik 0-40 yağ yanında gm orjinal uzun ömürlü filtresi devam.

yarın sanayiye gidip bi yağ ve periyodik parça piyasasını yoklayayım, konjektör olayını da bir göstereyim, ebedi olarak kopuyoruz aslanla :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen yağ istiyormusun ????

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yurtdışında herifler 30 bin 45 bin yada 50 binde yağ değiştiriyorlar yabancı siteden çeviri olduğu için öyle yazıyor ayrıca herifler garantideki araçların bakımını sadece işçilik ücreti alıp yapıyorlar parçalar bedava bizde sürekli kazık insanımızın aklına birkere yerleşmiş 10 bin km ben dahil çoğu kişi o zaman yapıyor

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün ben de yağ bakımını yaptırdım. Bir önceki bakımda 0-40 yağ konulmuştu. Henüz 9.000 km olmasına rağmen değiştirdim. Bu kez 5-30 yağ koydurdum. Fakat yine aklıma bişey takıldı.
İşlemi yapan ustayla muhabbet ederken bir önceki yağ bakımında 0-40 konulduğunu söyledim. Bunun üzerine o da bu sefer 5-30 koyduğun için araba yağ eksiltme yapabilir dedi :) Sizce bunun gerçeklik payı var mı :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dün ben de yağ bakımını yaptırdım. Bir önceki bakımda 0-40 yağ konulmuştu. Henüz 9.000 km olmasına rağmen değiştirdim. Bu kez 5-30 yağ koydurdum. Fakat yine aklıma bişey takıldı.
İşlemi yapan ustayla muhabbet ederken bir önceki yağ bakımında 0-40 konulduğunu söyledim. Bunun üzerine o da bu sefer 5-30 koyduğun için araba yağ eksiltme yapabilir dedi :) Sizce bunun gerçeklik payı var mı :)

yağ viskozite değişimlerinden sonra 3 değişime kadar eksiltme yapabiliyor yeni koyduğunuz yada 30 numara kalınlıkta ve daha ince