nedir bu OPEL düşmanlığı

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel gerçekten çok güzel arabalar üretiyor ama o kadar. Ne satış, ne de satış sonrasında iş yok...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu bunu bilmem ama bugün olan olayı anlatayım arkadaşlar.Çevre yolunda bir araçla kafa kafaya hız yaptık.Bilinçli değil.Işıklardan ilk iki araç hızlı çıktık.Diğer araç yeni kasa Ford focus.Bizde opelle bir çıktık baktık bizi geçmeye niyetlendi.Bir bastık bu focusun esamesi yok yanımızda.Araba 2.viteste 90'u gördü.Araç gücünü böyle hızlı çıkışlarda gösteriyor.Opeli küçümseyenlere tek sözüm var.Ağızlarından çıkanı iyi duysunlar.Opel de almanların elinden çıkmış çok güçlü bir marka.Konforu,güvenliği,yol tutuşu harika bu opellerin.

yalnız senin aracın 2000 motor, focuslar genelde 1.6 oluyorlar, yani senin geçmen son derece doğal.

halim1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim için tek (OPEL) astram var çok memnunum güzelde gidiyo masraf da çıkarmadı hiç periyodik bakımlar hariç 98 astra gls

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında 2.0 olmasından çok diğer 2.0 olan araçlara göre sanki daha bir zevkli kullanımı var gibi.Biraz da bunu ima etmek istedim.Vites aralığı uzun.Benim bundan önce 2000 model renault broadway aracım vardı.Onunla 90'ı 5.viteste görürdük.Şimdi opel vectra da 2.viteste 90'ı görünce insan çok şaşırıyor.Vectranın ne kada çevik hoş bir araç olduğunu anlıyorum.

blackstorm_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi opelin yagını suyunu eksık etme at gibi yola gidiyo...kıskananlar catlasın...

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. Ben bunu bilir bunu söylerim.

Kıskananlar çatlasın...

zmeric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar
bu sıkayetlerde arabaların bır sucu yok
bu sadece opel tr 'nın ılgısızlıgınden dolayı adamlararaba cok satıyor dıye ınsanları dınlemek bıle ıstemıyorlar.
ben servıse gıdıyorum yarım saat gecıyor aracımı ıcerı bıle almıyorlar sınırden camları ındıresım gelıyor.sonra sen derdını anlatıyorsun yalandan bır yerlere yazıyorlar dırek ustalarla muhatap olamıyorsunkı arada ısten anlamayan ınsanlar var. gecenlerde ben servıse telefon actım benım aracım 2005 model astra h elegance benım aracımda esp varmı dıye sordum adam bana aracı getırın bakalım dıyor ınanılır gıbı degıl.ıste bunlar yuzunden opelımden soguyacak degılım ama almayı dusunen ınsanların kafası karısıyor bız sadece daha ıyı bır hızmet ıstıyoruz o kadar

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel servislerinin müşterilere davranışlarını ben de pek beğenmiyorum.Gerçi Adana'daki opel servisi arpel iyi bir servis ama fiyatları tuzlu.Bende o yüzden başka yerlere gidiyorum.Orjinal parça güzel bir işçilikle takıldıktan sonra farkeden bir şey yok aslında.Sadece işte bu kodlama olayları için servise gitmek lazım.Bunun dışında motor bakımını opelden anlayan belli tamirciler var onlarda halledebiliyor.Ben aracımın motor bakımı için opel servisine gideyim dedim.Adamlar sadece yağ değişimi ve filtresi için 100 ytl fiyat verdiler.Bizim bir yağcımız vardı.Bu işi iyi yapan birisi.Onun yanına gittik.Adamlar opelden çok iyi anlıyorlarmış.Güzel GM parçalar taktılar.YAğ filtresi,hava filtresi filan değişti.Castrol double up yağ eklendi.şanzıman yağı kontrol edildi.Bayağı iyi bir bakım oldu.85 ytl aldılar.Servis ise sadece yağ değişimi ve filtresi için daha fazlasını istemişti.Araç 52.000 de.Bir de trigerine baktırırsam iyi olacak.

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben onlara sadece bilimsel yoldam mesajımı yollarım...

oPelin Varsa = ne RahaT

P*V=n*R*T (basınç formülü)

Alper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meyve veren ağaç taşlanır arkadaşlar işte o kadar.
Eğri oturup doğru konuşmaya gelince şahsen opelin servis ve yedek parça hizmetlerinden memnun değilim. Lakin ulaşılabilir fiyatlarla yüksek kalitede mühendislik, parça kalitesi ve çok kral sürüş keyfini veren bence sadece opeldir.
Bu sebeptende sık değişen trigerini, arada sıkıntı çıkaran elektrik aksamını ve delinen korna butonlarını görmezden geliyorum.
(opele rakip gösterdikleri vwlerin ve hondaların nelerini biliyorum) üç kuruşa beş köfteyi kimse vermiyor zaten.