necvox acilmama sorunu ! iceri buyrun.

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın zamanda corsaya necvox 9906 HD yada cyclone taktıran varmı? Herhangi bir problem çıkarıyormu bu cihazlar? ayrıca platinium serileri NECVOX DVN-P 1006 var bunlar hakkında fikirleriniz????

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihazdan çok, montaj yapılan yer önemli.

bu necvoxların Canbus la uyumsuz olduğu ve sürekli sorun çıkardığını ve akü kutup başı söküp takmaya mecbur kalanları okudum geçen seneye kadar ama belki cihazda yenilik yapmışlardır. Taktırmağım içinde bilmiyorum..Halen böyle sorunlar yaşayanlar var mı Necvoxla ilgili, yada bu sene yeni taktıranlar??

dinex54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu necvoxların Canbus la uyumsuz olduğu ve sürekli sorun çıkardığını ve akü kutup başı söküp takmaya mecbur kalanları okudum geçen seneye kadar ama belki cihazda yenilik yapmışlardır. Taktırmağım içinde bilmiyorum..Halen böyle sorunlar yaşayanlar var mı Necvoxla ilgili, yada bu sene yeni taktıranlar??

evet uyumsuzluk ve çözülemeyen bir sıkıntı var arkadaşlar ne yazıkki :(

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Son durum nedir?
Çözüm bulundu mu?

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.Başka konu açmak istemedim.Bendeki Necvox 9906 da da aniden direksiyon kumandası çalışmamaya başladı.Bununla birlikte SRC ışığı hariç diğer tuş aydınlatmaları söndü.Ve asıl ekrandada teyp açık olsa bile kapalıymış gibi sadece saat ve tarih gözüküyor.Aracım Corsa D.Bir fikri olan var mı?

büyük ihtimal canbus arızalı....

ozgurkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhabalar necvix taktirdim aracima herseyinden memnundum herhangi bir sorunum yoktu.ancak bugun herhangi bir sorun yokken arabayi istop ettim 3 saat sonra geldim necvox acilmadi. Hicbi isik ve calisma belirtisi yok. Sorunu nedir yasamis olan veyq bir fikri olan yazarsa sevinirim,.

Bende Navix vardı, aynı sorun. Hatta zenec v.b. türevleri aslında hepsi aynı cihaz, aynı araç ve aynı kronik sorun. Bende de 2013 corsa da 1-3 ayda bir aynı şey oluyordu.

Çözüm şudur : Far düğmelerinin arkasındaki sigorta kutusunda sol en üstteki (daha doğrusu en üstün bir altı, çünkü en üst sigorta corsa essentia'da boş.) sigortayı çıkarın. Bir kaç saniye bekleyip takın tekrar. Navi geri gelecek.

Gösterge panelinin sigortası Navigasyona da enerji veriyor.

Bunun daha kalıcı bir çözümünü yaptırdım. Atakan Tuning'deki usta bir ayar yapıyorum bir daha bu sorun olmuyor dedi ve yaptırdım, gerçektende tekrar olmadı. Sordum ne yaptın diye ama söylemedi.

Velhasıl, akü kutup başı falan sökmeden bu sorunu halledebilirsiniz.:rakir: